Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 27.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Връщат котетонови  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано30.06.06 13:11



Преди 2 месеца намерих коте с болно оче във входа. по обява се обади момиче и го дадох. говорех 100 пъти с майка й. увери ме, че ще го гледат като писане яйце. преди два дни ми пишат, че такова коте никога не са имали. било буйно, много хапело и постоянно ги деряло. искат да я върнат. а аз вече не съм в софия. вкъщи имам 4 броя. чувствам се супер виновна. отначало толкова й се радваха, пишеха ми всеки ден. докато не започнала да дере и хапе. хем са имали котка и преди. но тази била чудо. а котето е само на 3 месеца. обвиняват ме, че съм ги обидила като съм им казала, че постъпват безотговорно. те били нормални хора. най-лошото е, че докато беше при мен котето беше е баси душицата. почти не излизаше от коша си, бешше кротко и много любвеобилно. все се чудя защо се е променило така. определно това беше последното коте, което прибирам. явно не мога да намирам свестни стопани, а вкъщи е пренаселено вече от подобни безуспешни опити.
голям грях ще имам с това малко чудовище......



извинявайте за леко малоумния стил, в който го написах, но ми е супер криво и исках да споделя с някои

Редактирано от deni112 на 30.06.06 13:13.



Тема Re: Връщат котетонови [re: deni112]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано30.06.06 13:23



снимка на малката, правена от бившите й нови стопани





Тема Re: Връщат котетонови [re: deni112]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано30.06.06 13:33



Много е сладичка! Жалко, че искат да я връщат


Струва ми се безотговорно.


чаша бада

Тема Re: Връщат котетонови [re: deni112]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано30.06.06 15:15



Много ми стана криво като прочетох написаното от теб.Преживявала съм аналогична ситуация- но ми върнаха котето(бях го кръстила Шива и ужасно приличаше на твоето,а и също му лекувах оченцата от тежък конюнктивит)още през първата седмица.Само че добре,че им се обадих да видя как се чувства мъничето и дали всичко е наред(бяхме го гледали повече от месец и бяхме много привързани към него),защото в противен случай не знам дали даже нямаше да го изоставят в един момент...

А уж бяха имали котка,която някой бил отровил,имаха голям мерак да гледат Шива и прочие.В един момент решиха,че котето не е достатъчно гальовно,че е прекалено игриво и палаво,че неприятно хапе,че бърка из саксиите и тем подобни "неприятности".Веднага си взехме котенцето-имах чувството,че се почувства облекчено,когато се върна у нас.Но всяко зло за добро-сега живее с друго име при други стопани,а те я обичат страшно много.
Не бих могла да разбера как е възможно да гледаш животно и да не се привържеш към него,независимо от характера му и какво очакват в края на краищата хората от малките котенца?Та нали в тази палавост е техният чар?!Явно има хора ,които не трябва да рискуват и да си вземат домашни любимци,защото не стават за тази работа.Какво ли се чудя-има хора,които връщат деца,които са осиновили ,тъй като не отговарят на техните представи!Като че ли живото същество може да бъде някакъв аксесоар по поръчка...
Така или иначе,дано е за добро за котето.Дано "верните" хора прочетат написаното от теб.Уви,повечето тук сме с животни над лимита.



Тема Re: Връщат котетонови [re: Josefine]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано30.06.06 15:30



лошото е, че аз не мога да се върна в софия да го взема. по-лошото е, че в началото много я обичаха. подържахме непрекъсната връзка. майката ми се обаждаше редовно. просто не мога да си обясня защо така се получи. бях им казала ако решат, че не я искат да ми я върнат. след като минаха 2 месеца реших, че всичко е наред и спрях да ги тормозя. преди 2 дни ми писаха първо с молба да съм я взела докато били на почивка, а после от дума на дума стана ясно и че вече не я искат. не знам аз ли криво разсъждавам или какво, но не трябва ли след като вече си поел отговорност и то за живо същество и дори по думите им си се привързал , да се опитваш да се отървеш по такъв плосък начин от него. какво да правя сега не знам. дори и да се върна в софия и да я взема какво ще правя по-нататък. в момента търсим стопани на двата мъника от хотела. безуспешно засега. а думите на момичето са супер противоречиви. първо искаха да я взема докато били на море, защото се притеснявали, че сама няма да се справи. после говореха нещо за някакво село където щели много добре да се грижат за нея. а когато казах, че не мога да се върна да я взема ме питаха дали съквартирантката ми няма тази възможност. накрая добавиха, че след като котарака им починал миналата година били решили повече да не си вземат животно. и че Тигра била грешка. ами като е грешка защо не се обадиха на втория ден след като я взеха ами се обаждат на втория месец, че и отгоре. не знам, аз грешно разсъждавам сигурно



Тема Re: Връщат котетонови [re: deni112]  
Автор momo9O (писана)
Публикувано30.06.06 15:38



Боже, страхотна е, какъв умен поглед само:) с удоволствие бих я взела, но днес се прибирам и какво да видя - коте спи на леглото ми:)
Моята Люси беше супер диво коте като малка, като нея не бях виждала и за това много я обичах, нямаше спиране в игрите си, хапеше и дереше и какво, само като малка с порастването се кротна, но пак с голямо желание за игра, стана внимателна и много нежна, и това ще стане, не мога да повярвам, че тези хора са гледали и преди котка. Би трябвало да знаят какви са малките котета, ама явно не .
Аз между другото точно такова малко диваче исках, ама по странни обстоятелства вече имам коте, което е много гальовно и мъркащо(мечта за всеки)



Тема Re: Връщат котетонови [re: deni112]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано30.06.06 16:15



Хм. Може би новите й стопани са я измоделирали такава - буйна. Поне при кучетата е така - какъвто стопанина, такова и кучето. С котките е по-трудно възпитанието, но не и невъзможно. Те много добре усещат настроенията и навиците на стопаните. А пък и нали котето е в тийн възраст, естествено че няма по цял ден да спи или да се държи като плюшена играчка.
Лошо че искат да го връщат, не знам какво да те посъветвам





Тема Re: Връщат котетонови [re: deni112]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано30.06.06 16:26



Ти въобще не разсъждаваш странно-напротив:много нормално и читаво си разсъждаваш,но повечето хора,уви,нямат нито чувство за отговорност,нито достатъчно добри и милосърдни сърца.Егоизма трудно се преборва...Ситуацията обаче е сложна.В края на краищата,тези хора трябва да имат грижата да транспортират животинчето до теб(от В.Търново ли беше ти?).Иначе какво става...

Ти съвсем ли нямаш възможност да организираш нещо по въпроса?И да не вземат да изоставят котето междувременно?По-голяма жестокост от това няма-да гледаш животно и в един "хубав"момент да се оттървеш от него,изоставяйки го на улицата...А такива случаи има предостатъчно...



Тема Re: Връщат котето [re: Josefine]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано30.06.06 16:33



до средата на месеца хората ще са в софия. освен да пускам обяви пак. макар че като гледам какво многообразие има от такива обяви.......после не знам какво ще се прави.



Тема Re: Връщат котетонови [re: deni112]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано30.06.06 17:11



Въпросът е дали ти в този период от време не би могла да организираш някакъв начин да прибереш котето.Те също би трябвало да имат някакви задължения по въпроса.Да не смятат просто ей така да го изоставят и да хукнат на море или Бог знае къде?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.