Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 13.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема namaleno uriniraneнови  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано28.06.06 15:06



zdraveite

za purvi pat pisha v kluba, makar da sam imala koteta otkakto se pomnq :) radvam se, che vi otkrih! iskam da vi popitam imate li predstava na kakvo moze da se dulzi namaleno urinirane - sega pishka samo sutrin, predi pone po 2 puti naden. nqma bolki, nqma kruv... ziznena e, po cqla vecher turchi, na 2 godidni - zenska, beshe razgonena dopredi 2 dni, chudq se dali e vazmozno da navaksva zagubenoto kolichestvo technosti po vreme na razgonvaneto (togava pie voda mnogo, no i pishka prez 1 chs!) ili da e ot goreshtinite? inache si qde, hodi po golqma nuzda, nosleto i e vlazno i studeno... pritesnqvam se zashtoto minalata godina prez avgust sled razgonvane napravi vuzpalenie, edva ne umra, vodeh q vseki den v animo na vlivaniq na antibiotici i ottogava prosto se poburkvam ot strah pri nai-malkoto otklonenie iskam da q kastriram, no purvo trqbvashe da ukrepva dosta vreme, posle doide zimata i ne beshe udachno zaradi prostivaniq, sega puk se zarediha razgonvaniq vseki mesec! blagodarq vi predvaritelno za otgovorite! chetoh gore v temite, no ne moga da razbera terminite v medicinskite linkove



Тема Re: namaleno uriniraneнови [re: SimplyAVEN]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано28.06.06 16:51



Честно казано,нямам идея на какво може да се дължи това.Еднакъв ли е приемът на вода с това ,което обикновено приема?Едната ми котка беше минала през такъв период,в който уринираше по същия начин-веднъж дневно.
Това отмина и не я водихме на доктор,тъй като нямаше някакви други обезпокояващи признаци.Но ако нещо те притеснява и това състояние продължи по-дълго,може би най-добре е да посетиш някой добър ветеринар.
Междувпрочем,какво възпаление е имала писанката ти?



Тема Re: namaleno uriniraneнови [re: Josefine]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано28.06.06 17:06



josefine, пие вода и яде нормално... аз звънях да питам в анимо също и оттам ми казаха да не се притеснявам - било от жегата, изпарявали много повече вода от нормалното и сйответно остава по-малко за отделяне

успокоих се! писа след разгонване изведнъж отпадна и започна да си влачи задницата - не можеше да се качи на стола, започна все да лежи, но ядеше! само с водата не беше нормално... описвам го, за да имате представа как става, защото е изключително опасно и се развива буквално за часове! на 3-тия ден вече не мърдаше и се изстреляхме в клиниката. не я заведох 2 дни, защото тя след разгонване винаги имаше някакви периоди от 1-2 дни, в които имаше отклонения или в храненето, или в отделянето и просто не знаех какво става! там веднага я сложиха на венозни вливания на системи антибиотик. възпаленията са или на пикочните пътища, или на половата система - получават се вследствие повишените хормонални нива. за да се разбере точно на кое е след като се стабилизира се прави кръвна картина. нашето беше на половата система, на каналите. води се всеки ден сутрин и се взима вечер котето, но е истински ужас, дано никога не ви се налага!



Тема Re: namaleno uriniraneнови [re: SimplyAVEN]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано28.06.06 17:13



Дай,Боже!Радвам се,че не е нещо сериозно сега.Аз имам една кастрирана и една некастрирана женска и дано не ни спохождат такива здравословни проблеми.



Тема Re: namaleno uriniraneнови [re: SimplyAVEN]  
АвторEндakcи (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 17:46



ясно ти е че котката трябва да се кастрира по най бързия възможен начин за да се оправи. не е нормално да пие много вода и да пишка често докато е разгонена. а това че сега в жегите пишка по рядко е обяснимо наистина, но също не мисля че би трябвало да се променя утвърден режим. моята котка също пишка по веднъж на 24-36 часа, но е така от първия ден в който съм я везл. дори като разгонена спира да яде и ака но пишкането е константно, дори сега в жегите.
освен това не мисля че е нормално котешкия нос да е студен и влажен

това не е куче все пак.
бих препоръчал да идете на изследвания за бъбречната функция на кръвта, и стерилна урина. след това ако няма нищо може да я кастрирате или каквото там решите.. нямам намерение да ви агитирм за това, просто да се провери какво става и да се вземат съответни мерки. очевидно е че котката има някакви хормонални изменения, които се отразяват на зравето й.

и кажи за кои линкове става въпрос и какво не разбираш. винаги може да се намери кой да ти обясни или преведе нещо



Тема Re: namaleno uriniraneнови [re: SimplyAVEN]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 09:59



Котките нямат пори, не се потят. Така че не виждам как от жегата ще им намалява урината. Дори според мен трябва да пият повече вода и от там - повече пиш. Вярно, че с близане се разхлаждат, но не забелязвам моите два екземпляра нито да се мият кой знае колко повече, нито да са си намалили уринирането.
Вземете се прегледайте, да ви е мирна главата.



Тема Re: namaleno urinirane [re: Eндakcи]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано29.06.06 13:04



здравей, ясно ми е и ще се кастрираме. вчера това си говорих с досторите от анимо да идем другия месец да я кастрират. що се отнася до носа - ами аз все котки гледам и на всичките са им били студени и влажни нослетата - когато спят са им топли, но иначе...

в линковете четох за заболяванията и проявленията, за да не питам за вече обяснени неща, но понеже са статии от доктори и малко се затрудних с терминологията - това е, благозаря ви за отговорите



Тема Re: namaleno uriniraneнови [re: PanTer]  
Автор SimplyAVEN (член)
Публикувано29.06.06 13:06



от анимо ми казаха, че отделят повече течности през лигавиците - буквално цитирам... всъщност казаха, че е нормално в жегите да има такива периоди, а и тя от снощи пак си пишка по 2 пъти на ден - вчера и сега сутринта





Тема Re: namaleno uriniraneнови [re: SimplyAVEN]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 13:17



И на Тери му е почти винаги влажно нослето, но то е защото често си го облизва, хванала съм го





Тема Re: namaleno uriniraneнови [re: SimplyAVEN]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 13:18



Браво на вас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.