Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: С диарията е лошо [re: secretgarden]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано27.06.06 19:58



С диарията наистина е лошо при новородени, трудно се оправя. Може би малко оризова водичка, друго не виждам. Аз така гледах едно съвсем прясно новородено, слава богу, вече прогледнало. Имало си е късмет, мъничето, а аз почивах в една станция в Банки и го гледах на тераса, с приношения от кухнята на станцията. Като се запичаше, давах му малко масълце, като се раздрискваше, оризова вода.
Но с други мъници, раздрискани, не успях да се справя...





Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано27.06.06 20:08



хехехе


ами повечето от въпросните болести просто не вълнуват хората. като споменатия КОТЕШКИ спин. той си е техен. ние се морим от маймунския всъщност опасното за хората са паразитите, което са нещото което най лесно се профилактира. предполагам твоите котета са на около 2 седмици сега. значи след още 1 може да се проваш да ги обезпаразатиш с нещо препоръчано от ветеринарен ЛЕКАР, а не продавач-консултант от зоомагазин. най добре какъвто и препарат да ти дадат тогава искай и листовка. прочиташ я и след това питаш тук някой дали може да ти каже нещо за въпросния препарат.
а за другите неща (хламидиите и тн) ги пренасят и хората ама не сме спряли да общуваме с тях. а още повече опасности има по въздуха и детските площадки в парковете където се извеждат кучета. абе... от домашна котка нищо не може да се хване всъщност. пък токсоплазмозата е едно голямо плашило за мен, което е причина за много нещастни котки. но това е тема за друг разговор.
това което сега можеш да направиш на този етап е да купиш Фронтлайн-спрей от ветеринтарната клиника до вас и да напръскаш котетата с препоръчаната доза. и наполовина от нея също ще подейства. това при условие че имат бълхички. за разстройството за сега нищо не прави. само ги храни с това с което са свикнали и се уверявай че поемат достатъчно течна храна за да не сеобезводнят. посленото се проверява чрез еластичността на кожата (хващаш голяма кожна гънка и я пускаш-на бебе коте би трябвало да се изглажда мигновено). ако забележиш признаци на обезводняване увеличаваш пероралната рехидратация (водичка през устата), а ако и това не помогне (в което силно се съмнявам, защото обикновено разстройство от рязка смяна на храната се получава за 1-2 дни и само отшумява) се консултирай с някой вет (списък на някои от надеждните има в статичната тема).

ако нещо пропуснах питай



Тема Re: С диарията е лошо [re: Gatofilla]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано27.06.06 20:09



това с оризовата вода е много добър съвет, забравих го

мисля че няма да има проблеми.



Тема Re: Раздавам котенца [re: Endaksi]  
Автор secretgarden (новак)
Публикувано27.06.06 20:25



Може ли адаптираното мляко да го сгъстя с малко оризово брашънце?

А това за СПИН- а не е съвсем така, защото имал много общи неща с човешкия и дрън - дрън са унищожени много котки заради тази болест......

Редактирано от secretgarden на 27.06.06 20:26.



Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано27.06.06 20:52



стресна ме с тези приказки


добре че си имам няколко хубави сайта в Favorites и веднага намерих ето това

FIV affects only felines. Some of the pathogens (i.e., bacteria, parasites) that cause opportunistic infections in FIV-positive cats may be transmitted from animals to humans and could cause illness in people with compromised immune systems.



предполагам че котките са били избити по същата причина поради която избиха птиците при птичия грип. не защото е заразен, а защото ги е страх да не стане такъв... но това така или иначе е неизбежно и тръгне ли да става няма как да се спре. но мутацията може да се случи и след 500 години, пък тогава дали ще има котки и хора на Земята... не се наемам да прогнозирам



Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано27.06.06 20:54



извинявай за въпроса но адаптираното мляко не е ли сухо? просто го забъркай с оризова вода. ако ли не стане така просто им добавяй по налко оризова водичка след хранене със спринцовка в устата.



Тема Re: Раздавам котенца [re: Endaksi]  
Автор secretgarden (новак)
Публикувано27.06.06 21:47



Как се прави оризова вода

вариш ориз и даваш водата ли?
Колко време вариш? Може ли кафяв ориз, че нямам бял?



Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано27.06.06 21:54



вари се докато се свари и се дава водата. не знам нищо за кафевия ориз и не знам дали има съществена разлика обаче





Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано27.06.06 21:55



вариш ориз, за предпочитане в много малко вода, че да има някакво вещество , то кафявият ориз малко ще пусне, но все пак, хвърляш ориза взимаш само водата, то става едно мътно таквоз и доста гадно на вкус



Тема Re: Раздавам котенца [re: Gatofilla]  
Автор secretgarden (новак)
Публикувано27.06.06 23:16



Току що приключих с храненията за днес....утре за обяд ще го приложа това с ориза......но много по- лесно би ми било ако мога да сложа малко оризово брашно, то не е ли същото- като нишесте ....или ще сваря малко брашно, защото е от бял ориз, ще прецедя и ще давам........О.К.....така ще направя....Благодаря.....чао за днес






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.