Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 17.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Раздавам котенцанови [re: Endaksi]  
Автор secretgarden (минаващ)
Публикувано29.06.06 20:40



Какво значи сухи фуражни дрожди?
Мая за хляб?



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: secretgarden]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано29.06.06 20:44



От всичко прочетено досега разбрах,че си изключително грижовна с животинките-браво на теб!А като се има предвид,че си имаш и бебче-да ти е живо и здраво детенцето-,а и куче...котетата определено са извадили късмет!
Що се отнася до играчките:би могла да им завържеш коркова тапа на конец(по-дебел)или нещо друго.Тя лесно отскача и те ще се забавляват определено.
Моите котки обичат да играят и с топчица от станиол(добре намачкан)или фолио.Надявам се да няма някакви рискове от материала за мъниците.Топче за тенис на маса също върши чудесна работа.Общо взето котетата умеят да се забавляват с какво ли не-най-вероятно те самите ще провокират идеите ти за играчки,когато ги наблюдваш.





Тема Re: Раздавам котенцанови [re: Josefine]  
Автор secretgarden (минаващ)
Публикувано29.06.06 20:55



Аз си мислех, понеже живеят в кашон, даопъна въженце от двата края на кашона и да навържа на него висящи копчета....като активна гимнастика за котета....но ме е страх да не се удушат или нещо друго....зверски драпат да излизат



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: secretgarden]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано29.06.06 21:04



за играчки им дай неща които не могат да глътнат...
а за дрождите нямам никаква представа. просто ти преписах рецептата. само ми е интересно защо не ги хранеш със същото адаптирано мляко както първите дни а ти трябваше да минаваш на прясно... че и сега си усложняваш живота. очевидно им беше добре. надявам се да не стане "много баби, хилави котета"





Тема Re: Раздавам котенцанови [re: Endaksi]  
Автор secretgarden (минаващ)
Публикувано29.06.06 21:08



Значи- от самото начало, защото ги намерих на село им давах прясно мляко......като дойдохме тук, след една нощ размисъл, минахме на адаптирано....и след като четох в тази тема, че може прясно, пак минах на прясно....тогава дойде разстройството.......но това е реакция към белтъка на млякото, няма значение дали е адаптирано или прясно- те не го усвояват....Освен да минем на Соева формула......?



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: secretgarden]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано29.06.06 21:10



как реши че не усвояват белтъка на млякото??!!? това е заради киселото мляко най вероятно, понеже то има високо микробно число на различни бактерии. просто ги храни с едно и също нещо и внимавай да не се обезводнят с това разстройство. най добре намери прясно КОЗЕ мляко и давай с него. мисля че по процентно съдържание то най силно наподобява котешкото.



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: Endaksi]  
Автор secretgarden (минаващ)
Публикувано29.06.06 21:13



Гледала съм бебе и знам какво означава в акито да има жълти съсиречета, не се усвоява белтъка.........прясно козе няма от къде....киселото винаги се въвежда преди прясното...........при бебетата е така



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: secretgarden]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано29.06.06 21:16



така може да ги убиеш с киселото мляко. при котетата е много опасно. продължавай само с кравето мляко тогава и спри да експериментираш със стомахчетата им. закотви се на една храна и давай на нея. или адаптираното мляко или кравето.



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: secretgarden]  
Автор Chemical (отровен)
Публикувано29.06.06 21:37



Здравейте, всички!
Изчетох цялата тема и мисля че най лесно и за жената която отделя толкова много време и сили за тези нещастни котета, и за самите тях би било специалното котешко сухо мляко


Би трябвало да се продава в големите зоомагазини или при ветеринарните лекари. Нямам обаче никаква представа за цената му



Тема Re: Раздавам котенца [re: Chemical]  
Автор Pandacat (новак)
Публикувано29.06.06 21:46



И аз това бих ви посъветвала. Съвсем наскоро отгледах едно коте което не можеше да суче от майка си още от раждането му, със сухо мляко за малки котета, само че не беше на Роял Канин а на Беафар. Имат и специални шишенца с биберончета, които са много удобни. Въобще не е имало стомашни проблеми, разтройства и тем подобни! Порасна си съвсем прилично коте

. Е вярно че котешкото сухо мляко е малко скъпичко, но предполагам че една кутия ще ви стигне докато бебетата преминат на обща храна. Важното е да се мие много хубаво шишенцето след всяко хранене и да не се дава останало от предишно хранене мляко. Точно като при храненето на човешките бебета




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.