Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 08.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Добре де,нови [re: secretgarden]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.06.06 15:19



толкова много бълхи ли имат, та не може да ги уловиш и убиеш една по една ?



Тема Re: Добре де,нови [re: nbb]  
Автор secretgarden (новак)
Публикувано28.06.06 15:33



Честно казано до сега не съм виждала, но вера намерих една в банята....много трудно се трепят гадинките



Тема Re: Добре де,нови [re: secretgarden]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано28.06.06 16:38



Това с пощенето направо ме развесели.Аз съм се опитвала да унишожавам гадинките,"трепейки ги"с пинцета,но никога не можеш да локализираш всичките,пък и котанчетата са три,нали така?Не би било зле да питаш някакъв ветеринар дали да не рискуваш с фронт-лайн.Докато не приложих фронт-лайн,не бях в състояние да се преборя с бълхите.Той обаче ги трепе безотказно и до крак.



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: secretgarden]  
Автор secretgarden (новак)
Публикувано28.06.06 20:06



Защо никой не ми писа, че катранения сапун е вреден за котенца..........Аз веднага за такъв сапун се сетих ( ахаааа, ето за какво ще го използвам, нали кучетата ги къпят с такъв сапун )....да, но ми се обади една приятелка- ветеринарен лекар, да ме консултира и каза, че съм можела да ги убия с този сапун ...бил много вреден за котенцата, за разлика от кучетата.....Защо това никъде не го пише във вашата библиотека...........?

Ето какво стана- взех завивките, като хубаво ги огледах , завързах ги в найлонов плик и - в кофата...не открих бълхи.....
Изкъпах котетата първо с катранен сапун и после с обикновен.....много им хареса ( стояха свити в шепата ми и аха да замъркат.....) ...явно страха от водата е придобит, а не вроден....или?
Така и не открих повече нито помен от бълха...и се замислих дали е била от тях......Възможно е кучето да е преносител, но то е с каишка, пък и не съм го пускала скоро, защото баща ми разпиля някакъв пестицид в градината и ме е страх.......Да го разхождам на каишка просто не ми остава време....и нерви....то е проклет и много емоционален кокер шпаниол, който ме влачи из градинките, вместо аз да го разхождам.....но това е друга тема.........пък и напоследък само в двора излиза.....Освен аз да съм я домъкнала от нейде.....
Хм, мистерия......
Освен това са ме хапнали тук - таме.......Дано вече няма



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: secretgarden]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 20:32



Аз точно щях да ти пиша, че може вие да сте я донесли бълхичката, ама реших, че може да се обидиш. Мен ме нахапа преди време бълха в апартамента на приятеля при положение, че там животни няма. Преди години намерих една бълхичка на хамстерчето ми, което имах от много време, т.е. не е възможно да се е излюпила от яйце на него, нито пък имаше други животни вкъщи. Явно аз съм я донесла от някъде. Така, че не е невъзможно и при вас да е същия случай.
ПС: Хубаво, че си написала, че катранения сапун е вреден. Това не го знаех, а предполагам и много други също.



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: MechoPuh]  
Автор secretgarden (минаващ)
Публикувано28.06.06 20:41



Хубаво е такива неща да ги има във важната тема........



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: secretgarden]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано28.06.06 21:04



извинявай ама... статичната тема не претендира за изчерпателност. в нея има неща, които са дискутирани тук, които до преди това не сме знаели или са систематизирани популярни въпроси. това за катранения сапун например за първи път го чувам от теб. дори знам че се къпят котки с него. дали е специално за бебетата отровен може би някой ще трябва да проучи. след като си се заела с въпроса защо не напишеш една нова тема с обяснение от твоята приятелка защо е вреден катранения сапун за (малки?) котки и ще я закача в статичната.
сега ще прегледам линковете които си дала по горе и хубавите от тях също ще закача в статичната тема. но трябва да се пише... не всичко сме обсъдили

идват нови хора като теб с нови интереси, нови знания, нова енергия... и нещата се обогатяват. ако не беше така щяхме да заключим форума и хората да четат статичната тема само...



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: secretgarden]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано28.06.06 21:34



току що прегледах и за съжаление ще кажа че не бих добавил нито един от тези линкове, овен ако мнозинството от клубарите не поиска това. мотиви
1-почти нищо природно не видях. отхвърлят се всички конвенционални средства продавани от ветеринарите и се препоръчват "природни екстракти", продавани .... не знам къде


2-единственото природно нещо което се споменава е чесъна. но трябва да се ъбрне внимание че линковете които си посочила са общо за кучета и котки. е някой е забравил да спомене че чесънът е токсичен за котки, което е описано във всеки списък на отровни растения срещани в домакинството или голям сайт за храненето при котките
3-единствения линк който не споменава нищо за чесъна и е що-годе приемлив (по моя гледна точка) отхвърля ваксините. да, вярно е че те са със спорен ефект. дори в хуманната медицина това се дискутира много. но официалното становище е че ваксините са достатъчно безвредни за да се считат за безопасни за масова употреба и в много от случаите предпазват от смъртоносни болести. след като и в клуба имаме истории на заразени неваксинирани такива котки, то мисля че е показателно.

мнението ми не е последна инстанция и подлежи на дискусия. ако повече хора се изкажат и решението ще бъде по общо-приемливо.



Тема Re: Раздавам котенцанови [re: Endaksi]  
Автор secretgarden (минаващ)
Публикувано29.06.06 01:59



Тези сайтове случайно ми ги изплю гугъла.......дори още не съм ги прегледала.......и като те чета май въобще няма да ги прегледам.......Но е хубаво да поставите списък с токсичните за котките неща горе при закованите теми....би било от голяма помощ за хора като мен



Тема Re: Раздавам котенца [re: Endaksi]  
Автор secretgarden (минаващ)
Публикувано29.06.06 02:00



Да...прав си .....извинявай.......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.