Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Раздавам котенца  
Автор secretgarden (новак)
Публикувано26.06.06 12:52



Намерих 3 малки още слепи котенца, завързани в 2 найлонови плика, за да се задушат....но ги спасих....и сега незнам какво да ги правя..................Научиха се да пият мляко от пипета....и са ненаситни......храня ги през 3 часа горе- долу........Като ги взема в шепата си ( целите се побират ) , започват да ми слукат ръката, още нямат зъбки........много обичат да се разхождат.....пискат да ги пускам извън кашона....като ги пусна ги насочвам с глас и те се опитват да ме следват............Толкова са милички, направо се разтапям.....но нямам достатъчно време за тях....изискват доста грижи и внимание, гушкане .....и т.н........Аз мога само да притичам през 3 часа и да ги нахраня...и тогава се започва зверско мяукане за внимание..........
Който мисли, че може да се грижи за такава малка душичка да ми пише
Котенцата са добре.....вчера ги храних към 0:00 часа.....тази сутрин към 6 с адаптирано мляко.....Стават все по- гладни и по- ненаситни.......Храня ги едно по едно....всяко го взимам в шепа, нахранвам и след това галя и разтривам лекичко и избърсвам от млякото.......Знам, че за да расте здраво едно животинче трябва много да бъде галено.......но аз нямам много време.......Правени са изследвания с маймунки и е установено, че ако само се хранят, без да им се отдава необходимата нежност и разтривки, бебетата умират........Като свършим с яденето и започна галенето те се размъркват и се сгушват и веднага заспиват в шепата ми......но не мога да ги държа, взимам следващото....защото пищи.....а предишното, като усети, че не ми е в ръката се буди и започва и то да писка.......голяма лудница.

Искам да ви питам как да ги почиствам, мога ли да ги изкъпя само с водичка и да ги подсуша........зверски смърдят, защото са целите в мляко и козинката им се е слепнала......Мислех с влажно пърцалче, но няма да стане.



Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.06.06 12:58



Почисти ги с накиснато в топла вода памуче. Мисля, че най-добре ще възпроизведе майчиния език. Но може и с парцалче.
Никакво къпане. Никакви препарати. Прекалено са мънички.
Успяваш ли да ги изпишаш и изакаш? С леки масажчета по коремчето и дупетата?
Трябва им и много топлина - добре, че е горещо сега.
Успех в намирането на дом, което обаче си е порядъчно трудно занимание.



Тема Re: Раздавам котенца [re: PanTer]  
Автор secretgarden (новак)
Публикувано26.06.06 13:03



До сега не съм ги изпишквала и изаквала.......втори ден вече....веднага отивам, сега четох по- нагоре





Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.06.06 13:10



Пиши дали си успяла



Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано26.06.06 13:12



то и да ги окъпиш колко време ще издържат чистички? -до следващото хранене

...аз съм къпала мънички котенца, но знам че никак не е желателно, отделно че трябва и да се подсушават след къпането....



Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано26.06.06 13:18



ако има някъде наблизо котка с малките дали няма начин да ги пристроиш?



Тема Re: Раздавам котенца [re: PanTer]  
Автор secretgarden (новак)
Публикувано26.06.06 13:23



Не....възможно ли е сами да са успели, макар че нищо не виждам в кашона ?
Сега зверски пищят от глад, а мен ме е страх да ги нахраня......
Те са с отворени очички, но мисля, че не виждат



Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор secretgarden (новак)
Публикувано26.06.06 13:25



Може ли пак да ми обясните как да им помагам да се изходят.......колко време след хранене.....те не ми дават, зверски пищят и дращят...полудях.......Ако трябва след всяко хранене ще полудея, аз и дете гледам вкъщи и почти нямам време за тях, но правя всичко възможно.......



Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.06.06 13:27



Не мисля. Значи хващаш едно памуче, намокряш го с топла вода и започваш леко да им масажираш коремчетата (не да ги галиш, а да ги масажираш) по посока на часовниковата стрелка. Така вървят червата.
С памучето също минавай дупетата - гарантирано ще ги изпишкаш много бързо. Акането е по-зор.
Майка им ги ближе за да ги накара да си свършат работата. Сами не могат когато са много малки.



Тема Re: Раздавам котенца [re: secretgarden]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано26.06.06 13:28



спокойно, все нещичко виждат, може и само силуети...това е добре, защото обикновенно проглеждат към 10-тия ден






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.