Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 26.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 2 котарака-помощ!  
Автор constantina (непознат )
Публикувано24.06.06 10:44



привет!

ситуацията при нас е следната: имаме си два котарака, прибрахме ги от улицата като бяха още мъничета, единия преди 2, а другия преди 1,5 години. С времето започнаха все по-зле да се разбират, да делят територия, да се бият здравата, че даже по-големия тормози сексуално другарчето си. Общо взето, положението е нетърпимо, направо лудница, а котаците най-много се тормозят от цялата работа.

Лошото е ,че нямаме нито един познат, който да вземе едната котка; да я пуснем на улицата никак не върви....

Давайте идеи и съвети, моля!!!

Иначе по отделно и двамата са сладури, красавци, много обичливи, а също и възпитани...
Мислите ли, че едно кастриране (на единия поне или на двамата) ще промени нрава и отношенията им, ще ги/го пооспокои и тн.
Какво да правим? Помощ!

Редактирано от constantina на 24.06.06 10:52.



Тема Re: 2 котарака-помощ!нови [re: constantina]  
Авторmomo9O (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 10:58



Кастрирането си мисля аз, че ще реши проблема, но най-добре и двата.



Тема Re: 2 котарака-помощ!нови [re: constantina]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 11:54



Аз съм с 2 мъжки живеещи заедно. Известно време имаше проблеми наистина, но като че ли от половвин година не само не се карат, но и като ги разделя плачат един за друг.
Намесвайте се между котараците колкото се може по малко - каквото и да правят, нека си го изяснят помежду си. Ще им мине. Ако се намесвате ще стане с пъти по зле и след това - нерешимо.



Тема Re: 2 котарака-помощ!нови [re: momo9O]  
Автор constantina (непознат)
Публикувано24.06.06 11:59



ами ние не се намесваме, те през деня са самички, а вечер като се върнем са целите в рани.... а и много време живеят заедно и , както казах, нещата отиват все на по-зле....
а до колко е "вредна" кастрацията.... т.е., може ли зорлем да им докараме някакви здравословни проблеми след време, които ще са следствие от кастрирането?



Тема Re: 2 котарака-помощ!нови [re: constantina]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано24.06.06 12:19



не



Тема Re: 2 котарака-помощ!нови [re: constantina]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 16:10



Е съмнява ме да е не. Имам предвид че иначе след критическата хората щяха да са като нови.
Честно казано би трябвало да се разберат.
С какво ги храните, да не би с уискас или китекат. От тези двете стават доста по агресивни от нормално.



Тема Re: 2 котарака-помощ!нови [re: constantina]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.06.06 16:58



От колко време се бият така?
Казват, че котаците окончателно оформят поведението си като минат година и половина. Т.е. още месец - два и ще стане ясно дали твоите момчета ще се разбират или не.
Ние например изтърпяхме този период, но при нас са майка и син и основния проблем ни беше не боят, а маркирането.
Ако не можете да ги разделите - да дадете единия на някой или не искате и тези боеве продължат няма да имате никакъв друг избор освен кастрация.
Ако кастрирате първо този, който е инициатор на боевете може да видите дали другия ще започне да го напада. Т.е. да видите дали и двамата трябва да бъдат кастрирани.
Иначе - няма научни данни за пряката връзка между кастрацията и уретрата, макар че някои ветеринари твърдят, че има такава.
Не те убеждавам за кастрация. Не ми харесва. Но не всичко, което се прави ми харесва.



Тема Re: 2 котарака-помощ!нови [re: constantina]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано26.06.06 17:21



сещам се за още нещо което може да е причина за "необяснима" агресия. това е крипторхизмът-когато единия или и двата тестиса на котарака останат в коремната кухина. може да опипате скротома и да проверите колко тестиса напипвате. ако случайно се окаже един въпросния котарак трябва задължително да се кастрира. това е заради по особените условия при които е принуден да работи задържания тестис. от там идва агресията, от там идва и повишената опасност за злокачествено израждане на тестисите.
защо не се консултирате с ветеринар? има много причини за подобно поведение и някои от тях са сравнително лесно отстраними.



Тема Re: 2 котарака-помощ!нови [re: Endaksi]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано27.06.06 16:59



Моите котки живеят от повече от 2 години заедно и въпреки това не се понасят.Не че непрекъснато се нападат(има часове на деня,в които не са толкова активни и могат даже да спят на разстояние една от друга около 30см),но така и не могат да свикнат една с друга и всеки ден имат някакви свади.Добре,че е кучето да ги укротява-то не понася агресията-,а и ние се намесваме.Иначе не ми се мисли докъде биха могли да стигнат(понякога се случва да хвърчи "перушина" и по-късно да забележа някоя драскотина,но никога не см ги оставяли да се бият).Когато не сме си у дома,просто ги оставяме разделени за всеки случай,а през останалото време са под контрол.Не е кой знае какъв проблем.Мисля че проблемът е най-вече в характера на едната котка(малко по-голямата),която е и с по-дръпнат характер,не обича да бъде много-много галена,хапе и драска,ако и нарушиш
спокойствието с излишни гевезелъци и т.н.Но не бих казала,че това положение ни затруднява особено драматично.Привикнахме.А може на котките даже да им създава известно разнообразие- като се дебнат почти непрекъснато може пък да се чувстват ловци в апартаментни условия.





Тема Re: 2 котарака-помощ! [re: PanTer]  
Автор constantina (непознат)
Публикувано27.06.06 20:44



намерихме разрешение на проблема- човек, който да вземе по-малкия котак

Да се надяваме, че бързо ще свикне с новото място и ще се държи прилично
Благодаря ви много за съветите и за споделения опит!
поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.