Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови  
Автор veslav (непознат )
Публикувано15.06.06 22:39



Трябват ли някакви допълнителни грижи или храна освен,че й приготвихме место за раждане, което й хареса и прекарва по-голямата част от времето там. Освен това имаме котарак-таткото,те са неразделни и когато се опитах да ги разделя Мърко нервничи.Кажете ми,моля ви представлява ли таткото опасност за котенцата,които ще се родят всеки момент ? Знам,че не бива да се допуска до новородените котенца мъжки котарак. Някои екземпляри си ги изяждали котенцата

. Споделете опита си.Много разчитам на мнението на всички ви.Моля ви!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано15.06.06 23:17



Ще получиш много съвети, ако са на линия клубарите, тук има големи специалисти. Аз знам, че мястото трябва да е закътанко, хем да се чувства животното спокойно, но и ти да имаш достъп до него.
Мъжкият котарак е неразделен от котанката преди раждане, щото тя става особено гальовна тогава, мърка, и ми се е случвало дори по време на раждането, когато между отделните периоди на болка тя мърка и лиже котенцата, този ненормалник да й се качва отгоре, усеща го като някакъв хормонален повик.
На мен мъжкари домашни не са ми яли котенцата, мисля, че се отнася за по-агресивни екземпляри, от свободните котки. В последното раждане у нас бащата се присламчи към майката и детето и настана едно масово облизване и мъркане.
А ако дава да се докоснеш до нея, леки масажи на коремчето, по посока на часовниковата стрелка, масажите засилват контракциите. Ако и тя се върти около теб и иска помощ, бъди там, гали я, успокоявай я. Понякога се страхуват много и едва ли не с полуродено чедо, дето направо и виси отзад и се кандилка, тича след теб, ако тръгнеш да напускаш стаята.
Гледай да си изкарва и плацентата след новороденото, защото останалата вътре плацента също спира контракциите. Контролът е - коте, плацента, коте, плацента...
Радвай се, ако видиш, че му излиза първо главата, значи ще върви добре, ако видиш краче или опашка да се подава, бъди готова за по-забавено и по-болезнено раждане, поне на въпросното.
Не разбрах за пръв път ли ражда котанката, на теб ти е за пръв път, явно...
Напрегнато си е, няколко часа ти отиват безсънни, гарантирано.
За по-сериозни случаи, полузадушени, вяли и други подобни състояния, не съм компетентна, някои ги масажирват енергично и котенцата също, някои им почистват устенцата от запушващи материи, ама на мен не се е случвало.
Аз ги оставям на мамата, тя обикновено се справя с положението сама.
Стискам палци!



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автордoдa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 00:04



Аз съм в същото положение сега. Първи бебета и таткото живее с нас. И аз много се опасявах малкия гадняр да не направи нещо на бебетата, но нямахме такъв проблем. Първо самата майка си ги пази и не го пуска при тях, а и той не гори от желание да им досажда. Преди 2 дена му показах даже едното бебе (те са вече на 18 дена) и то като писна той избяга чак в другата стая. Много беше смешно.
Проблема е само, че много ревнува и постоянно досажда на мама котка и на мен ако случайно обърна внимание на бебетата. Малко му е криво, че тя не му обръща толкова внимание като преди, но като цяло няма проблем.
Както вече са ви посъветвали ако имате възможност бъдете с нея докато ражда. Щом и е първо раждане ще е хубаво да не е сама.



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор PanTer ()
Публикувано16.06.06 10:35



Вчера ме нямаше и сега виждам темата. Ако още не сте родили - виж си личните бележки. Чети и питай ако имаш въпроси.
За таткото - не го ограничавайте за сега. Ако сте при родилката и бебетата. Неговото поведенеие само ще ви покаже дали има нужда да го отделяте.
Успех и пиши какво става!



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Авторox (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:04



хайде пиши какво стана
как са мама писана и малките?



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Авторox (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 17:09



за съжаление с нищо не мога да те посъветвам.моята улична маца си намери една тераса на изоставен апартамен и там роди три прекрасни мъничета и аз нямаше как да бъда с тях и незнам как да те посъветвам.
после е голям майтап като почне да ги възпитава и да им се кара като не слушат- цапва ги с лапа , много е сладко





Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: PanTer]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано16.06.06 21:43



Много ти благодаря за подробната информация, страхотна си. Толкова различни животинчета е имало в къщи, но не сме попадали на такава ценна информация. Моника още не е родила. Осигурени й са условията. Има си и "къщичка", която тя си хареса веднага. Забравих да кажа, че това ще й бъде второ раждане,което беше преди 2 години.Тогава роди 2,а сега са май малко повече!иИ дори мърдат

!!!!!!!!!!!!!ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: veslav]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано16.06.06 22:01



Много ви благодаря за отзивчивостта и за информацията,която ми бе много полезна.Много сте мили.Моника още не е родилаи явно това ще стане утре или в други ден!!!!!





Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!! [re: ox]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано16.06.06 22:03



Ох, още не е родила Моника. Но по всичко личи, че момента наближава. Ще ти пиша, разбира се.



Тема Re: Котката ми ще ражда всеки момент!!!нови [re: Gatofilla]  
Автор veslav (непознат )
Публикувано16.06.06 22:10



На котранката не й е за първи път, сега е втория. Тогава роди двечки, на сега май са повече - към четири... и мърдат ли, мърдат.

На първото й раждане аз за съжаление не присъствах. Благодарности за напътствията и съветите. Много си мила.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.