Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема улични коткинови  
Авторketi (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 20:38



Здравейте!
Обичам животните, в това число и котките и с темата си съвсем не искам да породя негативни чувства. Обаче не ми допада нечистотията, която пораждат няколко улични котки пред вратата ми и стълбището всеки ден. Живеем в къща. Не знам защо тези няколко котенца са си харесали да си носят торбички от казаните в нашия двор и да си ги ядат точно на стълбите пред вратата ни. Всеки ден трябва да мия и бърша, а от урината им вече мирише ужасно, защото се е пропила в дървения ни праг. Никога не им даваме храна на стълбите! А и въобще рядко ги храним-те си ходят по казаните или съседите.

Знаете ли метод, с който мога да прогоня котките от стълбите (двора) ни. Знам, че миризмата на валериана ги привлича, а кое ги отблъсква?
Ще съм много благодарна, ако споделите идеи!



Тема Re: улични коткинови [re: keti]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано15.05.06 21:03



продават се по зоомагазините едни ГетОФФ спрейове с тази цел. освен тях може да пробвате и да напръскате със сок от цитрусови плодове-повечето котки това ги пропъжда

Nice!


Тема Re: улични коткинови [re: keti]  
АвторBъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 21:59



Вместо да ги прогонвате, приютете ги, нахранете ги.Не ви ли е жал за бедните животинки?Не вярвам на твърдението ви, че обичате животните.Ако беше така нямаше да питате как да прогоните малките сладурчета.



Тема Re: улични коткинови [re: keti]  
Автор Keti4 (Кети)
Публикувано16.05.06 11:01



Искам да се разгранича.Аз не съм тази Keti.И ако котките бяха в моя двор/който го нямам/със сигурност нямаше да плача за това.







Тема Re: улични коткинови [re: Bъзмyтeн]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано16.05.06 11:11



стига де, наистина не е приятно да ти мирише на котешко пишкано цялата къща ... Аз също нямаше да ги прогоня, по-скоро щях да се опитам да направя нещо, за да не пишкат там ... Не живея в къща, но в двора на кооперацията отглеждам няколко котки и нито веднъж не съм видяла да има следи от тях :) не мирише, не цапат .... не знам къде ходят до тоалетна, но определено не е там, където ги храним. Сигурна съм, че ако им се дава храна, няма да пишкат на същото място ... котките са чисти животни и не ми се вярва тези да са изключение.



Тема Re: улични котки - проблеминови [re: Keti4]  
Автор Gatofila (стара коткарка)
Публикувано16.05.06 11:47



Има си проблеми, наистина, пък и не живеем всички сами в къща. На моята кооперация входната врата, макар и да се затваря с ключ, и котки не влизат вътре, доста често се размирисва. То е поради маркирането отвън на мъжкарите.
Там се хранят, в двора, но много настрани, това не им пречи да наминават редовно и да се отчитат на вратата - понякога се виждат даже и ручейчетата от маркирането засъхнали. Е, аз се чувствам отговорна за това, понеже съм коткар номер едно, всички знаят, че аз ги храня. Понякога съм давала допълнително някой лев на чистачката, да измие специално вратата. Гледам да отдалеча района на храненето колкото се може по-далеч от входа. А ако живеех на по-нисък етаж, сигурно щях редовно да измивам аз.
Май рецептата е чрез хранене да се изместят настрани, макар че.... дисциплината им е на доста ниско ниво.
А стабилна рецепта за отблъскване няма, уви. Като ходеха едно време котките по стълбището, щото ги пусках да си излизат сами, и току - дигнат крак, женските също, умираха да припикават входните врати на хората. Ужас, ако го видя вечер, когато всички са се прибрали, ходех по нощите с парцала да го бърша, че сутринта да го заварят чисто. Всички изтривалки, които бяха меки, също ги намираха хората намачкани на топка и също осквернени. Постепенно всички се отказаха да си слагат изтривалки пред вратата, с изключение на разни пластмасови. То бяха периоди на скандали, извинения, страшна работа...
Вече не ми излизат котките навън, такова поколение ми остана, но в кооперацията, по традиция, изтривалки липсват.




Тема Re: улични коткинови [re: keti]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано16.05.06 12:02



Започнете да им давате храна в другия край на двора. Така ще престане "влаченето на торбички".
На второ място - почистете добре с препарати вече препиканото и маркирано място за да не се връщат и да вършат "работите" там. Най-добре подменете дървения праг с нова дъска, тъй като риска все пак да надушат след почистването не е малък.
Прогонване звучи грубо.
Някак си несъвместимо е с "Обичам животните, в това число и котките ". Ако наистина ги обичате ще намерите решение на въпроса без да стигате до крути мерки.



Тема Re: улични коткинови [re: keti]  
Авторketi (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 13:04



Благодаря много за съветите!
Но не приемам упреците. Казах, че обичам животните, но не мога да приютя всички. Обичам и децата-но не мога да се грижа за бездомните, нали... Котките пред стълбите ни са 9 в момента, до скоро бяха 13! С очите си съм виждала глистите в изпражненията им... Живеят малки деца в къщата, едното не можаха да го отърват от глисти цяла година, другото получи екзема на лицето от одраскване на котка.
Няма смисъл да продължаваме темата-това е обществен въпрос, който тук няма да решим. Ще съм благодарна на други идеи, които ще отблъснат котите от нашето стълбище. Извинявам се преди употребената от мен дума "да пропъдя"!



Тема Re: улични коткинови [re: keti]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано16.05.06 13:29



За глистите - във всеки вет кабинет има препарат. Все пак всичките ми котки са прибрани отвън и повечето имаха глисти. Ако процедирах като вас ...
Именно защото хората процедират като вас в софия има толкова много паразити. Без проблем се дава хапче против паразити на котето, пръска се с фронтлайн и това е. Нямате никакви проблеми. Просто не обичате животните - обичате как изглеждат - пухкави с красиви очи. Е това не мога да го нарека нещо сериозно. Предполагам сте кооперация. И предполагам сте в центъра. Само тук е такова отношението. Ами прогонете ги с някакъв спрей - има ги по зоомагазините. На същата цена ще излезе и обезпаразитяване - с;ед което няма да има никакъв проблем. А и още нещо - котките бягат от малки деца. За да го одраска детето котка или е мачкало малко коте - или е хванало и направило нещо на голяма котка - нещо от което я е заболяло. Имам котки и племенник и да ти кажа котките биха направили всичко друго но не и да одраскат дете. Е обичайте си животните ама не виждам ние тук с какво можем да ти помогнем освен как да гледате добре впросните котки така че да няма проблем и за вас и за тях. А не е трудно. Стига да има желание.
Само че хората са несериозни.
Има още нещо. Из цяла софия има едни хубнави големи плъхове. Последния път като минавах по една алея два ме гледаха и дори не си направиха труда да се скрият. Та в нашия блок при родителите ми имаше 2 котки - голям котарак и едно бебе коте. И всички се оплакваха от сума ти неща - най-вече защото са там. Е убиха бебето и изгониха котарака. И след това на 4-тия етаж се появиха плъхове от тръбите. А за надолу няма да ти говоря. И нямаше махане на тия животни - потърси да видиш че далеч не е толкова лесно да се отървеш. Е сега пак има котки в мазето - умишлено гледани от същите изроди в блока. Защото няма да си говорим какво точно разнасят плъховете - далеч повече неща от това което разнасят котките.
ПП: А ако успееш да махнеш плъховете следват хлебарки. Или ако няма такива. За мисията премахни хлебарките в студентски град няма да ти говоря.
Както се казва равновесие. Обезпаразитявайте си котките на всеки 2-3 месеца с хапче за глисти и всеки 3 с фронтлайн и други грижи няма да имате. Всичко друго ще е по зле. От опит говоря. Все пак имате кофи близо до вас.

'Cause I Am Nothing...

Редактирано от Mew the Cat на 16.05.06 13:30.



Тема Re: улични коткинови [re: Mew the Cat]  
Авторkeти (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 14:53



Едва ли сте прибрали 9 котки наведнъж от улицата в къщи!
Днес видях под стълбището 15 нови котенца! А в кооперацията живеем в момента 7 човека. Равновесие...
Но проблемът си е наш, благодаря на всички за постингите!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.