Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 04.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Шарена улична писана....нови  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 07:32



... търси дом.
Някой подхвърли това коте (не искам да проверявам какъв пол е), но мисля че е женска пред блока ни в Сухата река (близо до новата Билла). На приблизителна възраст 4-5 месеца, напомня окраска калико, симпатично, слабинко, привързано към хора, тича и ги посреща с вирната опашка. Децата от блока подхвърлят по къшей хляб или крайче от салам (заедно с желязото...!!!), но повечето май я мачкат, подхвърлят във въздуха, изобщо започва тормоза... Котето не е плашливо и напоследък гледам как около него се навъртат бездомни кучета, лаят го, а то като парализирано, само диша малко по-учестено и не се крие... Подходящо е за къща с двор, ако никой не иска да го подслони в дома си.
Не мога да я храня, не възнамерявам да я приютявам, не ме разбирайте погрешно, имам трима "цели" чистопородни мъже, апартаментът е на партера и .... не го искам това коте наблизо.
Ако някой проявява интерес, моля да пише тук.



Тема Re: Шарена улична писана....нови [re: sapphire]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 07:53



... и в добавка, ако се изисква кастрация, готова съм да съдействам за безплатна такава или ако не - да поема аз разходите, разбира се, при посочен от мен ветеринар (доверен и сигурен)... Не знам дали и къде има организирано мероприятие за безплатна кастрация на бездомни...



Тема Re: Шарена улична писана....нови [re: sapphire]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 10:32



Мисля, че те разпознавам от един друг форум, въпреки че там пишеш под друг прякор и се канех да те питам какво става с това коте. Много се радвам, че си решила да предприемеш нещо. Така хем котето може да се уреди с дом, хем твоите котараци няма да имат изкушения под прозореца. Но пусни и снимки. Хората са доста капризни, виждаш какво предлагане има в този сезон. Казвам го от опит.



Тема Шарена писана.... без конспирация [re: MechoPuh]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 10:43



ами то не е толкова сложно да ме разпознаеш, а и не съм мислела да се крия. Там съм под др. ник, защото съм регистрирана, приятели сме и уважавам създателя на сайта, а тук не минавам често, а и от други съображения не считам за целесъобразно да се регистрирам. Това по тази тема.
Амииии, то котето си е все наоколо. Жално ми е, че децата започват тормоз и го мъкнат и стискат нагоре-надолу из улицата (има си движение), из кооперацията, къде ли не под доволните погледи на родители и баби. Въпрос на възпитание. Но започват дъждове, а после неусетно ще се изтърколи лятото и то какво все навън, на мокро и все по-студено ли ще стои... А и не всички куч са благосклонни към него. Та затова реших да му опитам и тук късмета. Ще се опитам да го снимам , но от балкона, няма време да ходя близо до него, а и не искам в случай че има паразити (което е много вероятно, защото все пак живее на улицата, имам предвид бълхи и др. подобни) да домъкна нещо при моите... Предлагане и търсене винаги има и за всеки влак си има пътници, но проблемът е в хората, много от тях са зли, защото тази писана при всички случаи е била гледана от хора, които са намерили най-бързия начин и най-лесния вариант да се отърват от нея (нямам представа по какви причини) защото коте на тази възраст няма току-тъй и откъде да падне от небето, с подобно приятелско поведение, точно пред нашия блок, където освен мен, всички други са с кучета - овчарки, пудели, хъски, и все по големи до чау-та...



Тема Re: Шарена улична писана....нови [re: sapphire]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 10:46



А за безплатната кастрация четох, че има такова място (естествено само за бездомните котки е безплатно). Но първо изчакай да видиш дали някой ще прояви интерес към котето.



Тема Re: Шарена улична писана....нови [re: sapphire]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано19.05.06 10:51



Я ми обяснете на мен като на лаик каква е целта на безплатната кастрация за бездомни котки? Да има по+малко котки ли? Хм тука в този форум май обичахме котките, или?



Тема Re: Шарена улична писана....нови [re: ike]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 11:40



Намини в клуб Домашни любимци да видиш откровенията на някои изроди ... Може да видиш една от целите .... Знам, че сте върли противници и когато е за домашна котка е ок ... Но дали е добре и за бездомните .... Аз поне като гледам какви "хора" има, не мисля така



Тема Re: Шарена писана.... без конспирациянови [re: sapphire]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано19.05.06 15:04



Прости ми въпроса но защо не го прибереш докато намериш стопани? Така като гледам няма да изкара още седмица.

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: Шарена писана.... без конспирациянови [re: Mew the Cat]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 16:29



Не виждам шанс да размисли , така че просто няма смисъл да питаме .....Дано в този блок все пак се намери някоя добра душа и приюти горкото животинче. Доколкото разбирам от написаното освен да го мачкат никой не си прави труда да го нахрани милото (защото орички хляб и железца от салам не са храна!).... .



Тема Re: Шарена писана.... без конспирациянови [re: MechoPuh]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано19.05.06 16:45



Ами да питам така тогава. Кой от форума се наема да го вземе, нахрани, изкъпе, снима и гледа няколко дни докато му намерим стопани?

ПП: Хайде сега който е от София де, не бъдете скромни и не се бутайте. Една котка повече не е проблем и е добра компания за социализиране ако имате само 1 коте. Тъкмо няма да е дивак вашето.

А на госпожата с 3-те породисти която си я познаваме - то е една любов ... е какво да се прави. То да се надува човек не е лесна работа. Изисква се ужасно много въздух под налягане.

Хайде на котето - до довечера 1 кандидат да се е свързал с жената и да е взел котето защото ще ви се случи случка. Един котешки живот заслужава малко нарушено удобство. Не мислите ли?

ППП: Всеки с повече от 3 котки да изчака преди да се пише за жеалаещ. Но все пак до колкото разбрах котето е хубаво - наемам се да дойда да го снимам ако нмате фотоапарат и да му пуснем обявите. Като фотограф съм страшна ...



Ако никой не го вземе ... е ще си носите последствията. Каде от съвест, каде от мен, каде просто ей така.

'Cause I Am Nothing...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.