Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 22.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема тоалетнатанови  
Авторвиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 22:21



Как мислите? Коя е най - добрата марка котешки тоалетни и защо? Само да спомена че ме интересуват тези с цена около 5 лева. Ще се радвам ако някои ми помогне да направя правилния избор!



Тема Re: тоалетнатанови [re: виkи]  
Автор koтeнцeтo (любопитка)
Публикувано04.05.06 22:34



Аз лично ползвам Бенто - тя е около 5 лв. за 5 кг., и съм много доволна от нея.





Тема Re: тоалетнатанови [re: koтeнцeтo]  
Автор Gatofila (стара коткарка)
Публикувано05.05.06 00:19



И силиконовите са около 5 -6 лева, но са от съвсем друго поколение. А са десетократно по-икономични, с една карам даже по месец. Вече не мога да си представя, че ще хвърлям разкашкано Бенто всеки божи ден.



Тема Нали знаешнови [re: Gatofila]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.05.06 08:49



в крайна сметка кой определя коя тоалетна ще се ползва.
И на мене не ми се чисти " Бенто ", но кой ме пита... Взимах силиконова и за 15 лв., но навсякъде из апартамента имаше разнесени топчета, т.е. ползвахме ги за игра, а не за други цели. Като застанеше в легена и започваше да ми се кара. Смесвах с " Бенто ", дано я излъжа, но не би... Котка с характер.



Тема Re: Нали знаешнови [re: nbb]  
Автор Gatofila (стара коткарка)
Публикувано05.05.06 10:07



Много си зависи от котенцата, опитай веднъж със силиконовата, вземи от по евтината, към 5-6 лева. От моите двама много послушно си ходят в нея, не ровят, нищо не разнасят, един изобщо не я признава и си ходи около нея, на плочките, а малкото влиза вътре и почва да яде топчетата.
Ако експериментът със силиконовата е успешен, това е голямо облекчение.



Тема Re: тоалетнатанови [re: koтeнцeтo]  
Автор Styx ()
Публикувано05.05.06 10:49



За минерални тоалетни Bensan е по-добра от Бенто.

Бенто съдържа доста прах, а то както използвам Бенсан котката ми няма проблем със сълзенето на очите.
Миналото лято на котката ми отвреме на време се появяваше някакво чревно разстройство и се налагаше тогава да мия наакано дупе :-)))
Един ден в супермаркета нямаше Бенто и тогава за пръв път купих Бенсан. И чревните разстройства изчезнаха мистериозно, и сълзенето на очичките намаля драстично.
Цената им е еднаква ...май.

Може и причината да не е в Бенто но това установих.

А за синтетичните тоалетни... малко не ми вдъхват доверие.
Ако изчистваш редовно с гребълце минералната тоалетна ще изкарваш по един месец с една опаковка минерална тоалетна.



Тема Re: тоалетнатанови [re: Styx]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано05.05.06 12:38



Ахм, звучи като рекламите на козметика от някоя патка по телевизията ...

Силиконовата е сравнително опасна. Изсушава въздухат, има прах и не знам този прах който така способно поглъща течности колко е безопасен.

Бенто също не е много по безопасна, но е с една идея по добре - не изсушава въздухът и е малко по безопасен за ядене, локи налапа няколко топчета силикон и после повръщя няколко пъти.

Бенсан дори не го знам какво точно е.
Най добре е котката да ходи на тоалетна в човешката тоалетна, в канал в банята или в празно легенче. Странното е че Гарфилд когато има 2 празни легенчета под ръка не маркира а си ползва тях. И пишка в една мифка в едната тоалетна в къщи. Общо взето всичко друго е сравнително опасно за тях и за всички около тях.

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: тоалетнатанови [re: Mew the Cat]  
Автор azzi6 ()
Публикувано05.05.06 13:25



силиката се използва за пречистване на въздуха от вредни газове, поглъща всякакви миризми. като материал според мен с страхотна, дори и да звучи като реклама. има обезпрашена, дори се препоръчва при котета с астма. за съжаление ади за по - малко от месец я оползотвори, аз не знаех за технологията с измиването и сушенето и я изхвърлих. ама не ми се дават нови 13лв...



Тема Re: тоалетнатанови [re: azzi6]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано05.05.06 13:38



силиката се използва за пречистване на въздуха от вредни газове
До сега имах само съмнения, но уви. Много зле ... Не знам какво писа по темата за тревопасните, но един съвет от мен - поне яж месо. И учи химия и физика и каквото се сетиш, дено не е на шарена рекламка.

Това ми напомня как се рекламират ваксини за котки - котето и някое сладко малко момиченце. Как да не го защитиш от лошите котешки болести детето - за да е безопасно да си гушка котето.
Един въпрос - котките не ви ли се смеят?

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: тоалетнатанови [re: Mew the Cat]  
Автор azzi6 ()
Публикувано05.05.06 13:51




Силикагел - обезводнена силициева киселина, полярен адсорбент със силен афинитет към водните пари. Използува се за сушене, пречистване и разделяне на вещества, за извличане от въздуха на микропримеси от вредни вещества - алифатни и ароматни амини, нитросъединения, металорганични съединения, пари на пестициди и др.

понеже заклейми силиката като вредна за котката, опитах се да ти обясня, че не е така.
освен това съм кръвожадно месоядна, в онази тема не писах, защото обичам агнешко. и не знам как се убиват животните. и подозирам, че не искам да разбирам.
силикагел и силикон са мно различни неща ;))
и реклами на котешки ваксини не съм гледала...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.