Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 03.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чували ли сте за пърхот на котка?нови  
АвторLuibimka (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 14:04



От известно време на едната ми котка се появи пърхот и то само на едно определено място. Някой може ли да ме посъветва как да се справя с този проблем?



Тема Re: Чували ли сте за пърхот на котка?нови [re: Luibimka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано28.04.06 14:41



пърхот ? Да не би да има микоза и да и се лющи кожичката ... води ли я на вет ?

п.п. не съм чувала за пърхот при котките, но не мислиш ли, че не е логично ако е такова, да е само на едно местенце ... все пак ти като имаш на главата, не е само на определено място ....

Редактирано от angel_sin на 28.04.06 14:42.



Тема Re: Чували ли сте за пърхот на котка?нови [re: angel_sin]  
АвторLiubimka (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 14:50



Ами тя много се плаши като я водя на доктор, затова си помислих,че ако някои е имал подобен проблем мога да и спестя едно водене. Но пък го попитах и той каза,че е възможно да са бълхи. Но просто няма от къде да ги хване. Тя си стои само в апартамента.



Тема Re: Чували ли сте за пърхот на котка?нови [re: Liubimka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано28.04.06 14:55



това, че си седи само в апартамента не е гаранция, може вие да сте и ги донесли (което е много малко верояно де) ... ама наистина недоумявам как така ще и се лющи кожичката от бълхи. Малката ми котка имаше бълхи като я взех, но не съм забелязвала кожни проблеми ... Според мен е най-добре да я заведеш на доктор, защото ако е гъбично, много бързо се развива и всяко закъснение с лечението ще ви донесе по-вече нерви след това ....

а бълхи, ако има, не може да не ги виждаш .... разроши я малко и огледай внимателно.

Редактирано от angel_sin на 28.04.06 14:56.



Тема Re: Чували ли сте за пърхот на котка?нови [re: angel_sin]  
Автор Luibimka (непознат )
Публикувано28.04.06 16:05



Благодаря за съветите. Още утре ще я заведа при ветеринаря.



Тема Re: Чували ли сте за пърхот на котка? [re: Luibimka]  
Автор Oriane ()
Публикувано28.04.06 20:39



На нашата Ориан също се появява пърхот, но общо взето по целия гръб и най-вече частта към задника. Най-интересното е, че се появява (и то много интензивно) само когато е в максимума на разгонването си и после изчезва. Питала съм ветеринаря няколко пъти, намирала съм в интернет коментари на други собственици на котки с пърхот: първо го отдават на храната - но ние не купуваме боклуци и не е имало смяна на храната при появата на пърхота.
Последно като ходихме за годишна ваксинация преди месец пак питах, като обясних, че е свързано с разгонването - той ме успокои, че след като не се влошава, а изчезва - и няма други оплаквания, няма страшно. Но тъй като настоях, ни изписа една хранителна добавка. Казва се Dermocanis и съдържа някакви ненаситени мастни киселини, които спомагали за добрия метаболизъм на кожата и козината. Наистина козината й стана страшно хубава (лъскава и мека) - но като се разгони, пърхотът пак се появи и пак изчезна.
Преди време пак имаше тема за пърхота в този форум, но не ми се рови в архива. Едва ли има нещо общо с бълхи, а за другите заболявания трябва да каже ветеринарят. Колко е голямо мястото? Има ли раздразнения на кожата и оплешивяване или е само пърхот?
При всички положения, работа на лекаря е да постави диагноза, исках просто да споделя, че има пърхот и при котките.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.