Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:28 23.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Висока температуранови  
АвторПeтьo (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 23:56



Здравейте,

Сега се прибирам - Котката (женска, две годишна, слабичко чисто черно животинче) е с висока температура. По ушите, носа и лапичките преценявам, не съм мерил. Като я хвана, сърчицето и бие доста учестено, като стои на едно място леко се поклаща. Доста е нервна, стои и мяучи на вратата на апартамента, до сега не го е правила. Приятелката ми и е дала половинка парацетамол. Допреди ден-два беше разгонена, ако има значение. Досега не ни се е случвало.

Имам ли повод за притеснение, да се ориентирам ли към ветеринар утре? Или хапчета някакви? Прегледах другите теми, но дадените лекарски координати са поне от година (не знам дали още важат). Ако знаете нещо надеждно (надомно посещение по възможност, че много се плашим да излизаме) в района на Красно Село, моля пишете. Благодаря много.



Тема Re: Висока температуранови [re: Пeтьo]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 00:10



Никога ама никога не давайте подобни глупости на котката. Защото ще я натровите. Лекарските коордиати важат - повечето. И питайте до колко е опасен парацетамола и ако се отрови какво да правите по спешност. Извадили сте късмет че не е дала апирин - иначе просто нямаше да имате котка вече.



Тема Re: Висока температуранови [re: Пeтьo]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано20.04.06 00:13



Опитай да й премериш температурата. Ако е до 39 не е толкова страшно. Но над 39 - дай й лекарство. Преди време и аз се ошашках с моята маца. Питах ветеринар и тя ми каза следното: купуваш една ампулка аналгин, даваш й ПОЛОВИНАТА. В спринцовка и после зад кучешкия зъб (както обикновено се дава лекарство на котка) или ако е по-добричка го капвай направо на езичето й. После й осигури прясна вода. Предлагам да не чакаш до утре

Знаеш как се мери температура - може и с човешки термометър, в дупето и дръж половин-една минута. Достатъчно е. Използвай вазелинче, мас, олио или каквото там ти попадне, за да не й е чак толкоз неприятно (моята не беше очарована от начинанието ми!!! )

Но наистина е добре утре сутринта да извикаш ветеринар. Не знам кой да ти препоръчам, тъй като и аз не знам кой ходи по домовете. Но й дай аналгинче, това е моят съвет. (Аналгинът НЕ е отровен за котките, питах!)

Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!


Тема Re: Висока температуранови [re: Morrighan]  
Автор Gatofila (стара коткарка)
Публикувано20.04.06 00:21



Аспирина е отровен за котките!!!
Правилно казват, аналгина е единственото, дето сваля температура, и дето може да се дава и на котки, на мен ми бяха казали ветеринари, като беше запушен Котьо, четвърт таблетка, а сигурно и половин ампула е това. Той е много горчив - и в двата случая, и може много да ти се запени котето, затова на мен ми казаха ветовете по-добре таблетка да успея да пъхна в гърлото, отколкото ампулата да изцедя.
През нощта има много малко ветеринарни служби, само Анимо има денонощна, но трябва да го водиш там, през нощта. Да ходи някой на нощни посещения, не знам. Бях в същото положение като се запуши Котьо, цяла нощ не спах, едва дочаках сутринта.
А сутринта, ако си в Красно село, има две клиники свесни, близо до вас, едната е Амивет в Красно село - виж http://amivet.com/contacts.htm но те работят от 9 30. Друга клиника, за която съм почти сигурна, че приема от 8 сутринта, е Байвет - зад хотел Родина, адрес и телефон - ул Георги Данчов-Зографина, 2,
тел. 02/9515396 Мисля, че те започват да приемат от 8, ако изтърпите дотогава, веднага я водете.
И мисля, че трябва да й даваш вода, от всяко положение, дори и насила, със спринцовка, особено ако й даваш лекарство.

П П - Да, и още нещо важно. Не се шашкай от стойностите, температурата им е по -висока от човешката, ама не знам точно с колко, същото важи и за пулса.
Мисля, че докъм 38 е нормална, но не съм сигурна.

Редактирано от Gatofila на 20.04.06 00:33.



Тема Re: Висока температуранови [re: Morrighan]  
АвторПeтьo (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 00:32



Благодаря ви,

Мисля да и спестя аналгина (имаш предвид течен, предполагам?), поне за тази вечер. В парацетамола, който вече взе така или иначе го има. Пък и знам по себе си колко са силни тези лекарства, какво остава за едно мъниче дето я има два килограма, я не. Гугъл ме посъветва антибиотици, звучи ми прекалено.

Утре сутринта ще се обяда на http://amivet.com/, ако там не стане - на някои от упоменатите в Списък ветеринари-контакти. Ще пиша като има развитие, предполагам може да е полезно и на други ошашкани незнайковци като мен.



Тема Re: Висока температуранови [re: Gatofila]  
АвторПeтьo (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 00:44



Имах някакви смътни спомени за парацетамола и това, че съдържа аспирин, слава богу май не е така (поне според wikipedia)

http://en.wikipedia.org/wiki/Paracetamol

Иначе в момента душичката (Мишел се казва) се успокои, сега ще си лягаме, ушичките и са по-хладни. Дано нощта да спокойна. Утре ще викаме доктор.



Тема Re: Висока температуранови [re: Пeтьo]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано20.04.06 01:49



Поне да бяхте премерили температурата. Така щяхте със сигурност да знаете има или няма. Не знам защо не сте го направили. Какво сложно има - мушкаш термометъра в дупето и готово.
Пиши утре какво са казали дофторите.



Тема Re: Висока температуранови [re: Пeтьo]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано20.04.06 06:30



в статичната тема най отгоре където са контактите на ветеринарите всичко е актуално.
що се отнася за парацетамол, аналгин, аспирин... това са различни лекарства със сходен ефект и лично аз не бих рискувал с нито едно от тях. дали сте малко парацетамол (който е най-слабия в групата, с най прицелено действие), но в никакъв случай не повтаряйте и още повече в давайте друго лекарство от същата група (нестероидно противовъзпалително). най малкото не знаете какво трябва да е дозирането (не само еднократната доза, но и на какъв период е безопасно да се повтори).

Nice!


Тема Re: Висока температура [re: Megas]  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано21.04.06 16:26



Не е въпросът да се свали температурата, а да се види какво я е причинило и да се лекува.

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРОЯВЯВАЙТЕ САМОДЕЙНОСТ!!

Половината от човешките лекарства са отровни за котките. Идете на ветереинарен лекар. И дано имате късмет!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Висока температуранови [re: Пeтьo]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано21.04.06 16:34



И в крайна сметка какво стана? Какво се оказа? Ходихте ли на лекар? Как е маца?

Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.