Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема топлата воданови  
Автор azzi6 ()
Публикувано14.04.06 09:00



май открих топлата вода, ама реших да споделя с вас...
вчера взех на адичка гребенче за ресане. то е като четка, с телени зъбчета, на ферпласт (май, не помня). вечерта изпробвах. леле какво мъркане, какво търкаляне, какво галене падна.... та - за всички, които като мен си мислят, че късокосместото коте може и да не се реши - голям кеф изпускате, особено маците :))
пс - в момента е разгонена и след снощното ресане цяла нощ само кррр, пррр, мяк... да не се прилага на разгонени котки!



Тема Re: топлата воданови [re: azzi6]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано14.04.06 09:27



моите пък точно телените четчици не понасят ... бях дала 7-8 лв за такава и така си седи в шкафа ... Наньо само като види да я изваждам и се скрива някъде . Скоро купих ръкавица с бобчета, уж за почистване на косми .... Обаче нещо нищо не се лепи по нея, само се разхвърчават .... Почнах да я мокря, но пак резултата не е особено впечатляващ, а и тоя дебелия отново бяга ... с нищо не дава да го реша, а пуска много косми. С малката ми е по-лесно, ама тя пък няма нужда от ресане ....

Та така де ... завиждам ти на доброто коте, аз явно съм случила на най-големия темерут спред котките



Тема Re: топлата воданови [re: angel_sin]  
Автор vikikat ()
Публикувано14.04.06 13:06



И моята Вики пуска косми и не знам с какво да ги събирам??? Нищо не помага...и където седна после съм в бели косми. Дайте акъл



Тема Re: топлата воданови [re: azzi6]  
Автор deni112 (непознат )
Публикувано14.04.06 13:17



блазе ти. и аз си купих такава на ферпласт - 10 лв беше с 2 части - едната за дълга козина другата за къса. само докато я погледнат и беж да ги няма. реших да купя и аз една ръкавица, но и при мен резултата е разпръскване на космите навсякъде около мен. мисля, че желанието за ресане го има само защото сте разгонени.....



Тема Re: топлата воданови [re: deni112]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано14.04.06 13:23



Нещо такова да.
КАто стане пак нормална има да я гониш ...

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: топлата воданови [re: Mew the Cat]  
Автор azzi6 ()
Публикувано14.04.06 14:59



напълно възможно... ама тя си е голяма лигла, обича някой да й лигави корема и муцуната. досега се решехме с една пластмасова четка от кукла барби :)). стои, опитва да я хапе, ама пак си мърка. най-готина е като я изкъпя, тя се лиже от едната страна, аз я реша от другата, после се сменяме. ама аз я роша срещу косъма, тя се заглажда, та не можем да се разберем много :)). а и като сме на тема лиготене, според вас котките имат ли гъдел? (то ясно, че усещат мухи и други такива дразнения)... като се излегне адата, почвам да я гъдкам между пръстите и възглавничката на задните лапи, тя си разперва пръстите и мъркоти, обаче в същото време си размахва опашката, т.е. се дразни. ама си стои, а и аз не се отказвам бързо...



Тема Re: топлата воданови [re: azzi6]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано14.04.06 15:35



имат

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: топлата воданови [re: azzi6]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано14.04.06 15:41



Голяма мъка е ресането, трябва да я решим често, защото сега й пада козинката и повръща топки с косми. Обаче добичето си мисли, че не може то така да го занимаваш с глупости, когато си щеш За да направя едно успешно ресане, имам поне неуспешни 3-4 опита.

Късметлийка си с благия характер на Ада

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: топлата вода [re: azzi6]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано14.04.06 18:33



Абе тя и моята не обича да я сресват, ама аз съм открила един начин Поначало не я пускам сама на терасата. Само в мен. И като й сложа предните лапички на перилата, аз й хвана задните с едната ръка, а с другата сресвам. Не й е приятно, ама знае, че спра ли ще влезем. И търпи А като е разгонена е самата доброта! Върти се, мърка - харесва й да я сресват!
А гребенчето е доста ефикасно. Подобно е на ръкавиците, но е като овална плоскост с бодлички. Според мен метерията е специална, защото косъмчетата полепват. Няква гума е със сигурност.

Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!


Тема Re: топлата воданови [re: vikikat]  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано16.04.06 09:07



Двойно лепяща лента широка
Омотаваш една бутилка 1.5 литра с нея и почваш
Ама дивана, не котката!!! Чисти безотказно всичко само дето на честичко трябва да заепяш отгоре по още един слой

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.