Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 07.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Храната Advancedнови  
АвторMelinda (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 21:55



Имам едно питане. В моя малък град вече не продават храна на Роял Канин (такава купувах до сега). Каза продавача че тази Адванс - Испанска май беше е по добра. Имате ли мнение за нея. Взех за проба - котарака (персиец) си похапна но аз се притеснявам защото в началото му всемах Уискас - гранули и възникна проблем с пишкането. От тогава вече 6 м. яде РК и се оправи, но хич не ми се иска да се повтори това. Много обичам животинчето и не искам да страда заради някакъв си продавач. Порових се но никой май не е писал за тази храна. Жалко е че котака не иска нищо човешко да хапне.



Тема Re: Храната Advancedнови [re: Melinda]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано29.03.06 22:13



намери и напиши точното име на храната на латиница да потърсим и ние нещо да се образоваме от гугъл:) той знае всичко. иначе аз съм чувал за Адвантикс една храна която се води добра, от класа на РК. ако е същата би трябвало да е ок, но все пак е добре да се порови човек да види какво ще изкочи. ако РК му действа добре се опитай да си доставиш от София или друг по-голям град един чувал. на едро разфасофката 10 кг излиза 70-80 лева. това ще ви стигне за поне половин година. не мисля че ще имате някакъв проблем с това.

Nice!


Тема Re: Храната Advancedнови [re: Melinda]  
Автор deni112 (непознат )
Публикувано29.03.06 22:30



аз вземам много често от тази марка, харесват я и дори я предпочитат. доколкото разбрах тя има нещо общо или е имала с пурина. ще питам отново обаче, за да съм сигурна.



Тема Re: Храната Advancedнови [re: Megas]  
АвторMelimda (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 22:30



Взех пакета на него пише ADVANCE. Сега виждам че има и сайт www.affinity-petcare.com. Влязох и в сайта но какво от това то е ясно че в сайта ще пишат хубави неща. Искаше ми се мнение от хора които разбират от съставки и т.н. Надявам се на съдействие.



Тема Re: Храната Advancedнови [re: Melimda]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано29.03.06 22:47



коя от всичките формули давате?

Nice!


Тема Re: Храната Advancedнови [re: Melinda]  
Автор diavoli4kata (ro6la)
Публикувано30.03.06 02:23



Знам я,мисля че беше на пурина.Ние получихме веднъж тестери от тази храна,похапват я с удоволствие,но мисля че в нея имаше таурин или там както се казва на български съставката,дето я има в енергийните напитки и е в повечко та мойте дето са си и без това хиперактивни,подлудяваха съвсем.Иначе от хора съм чувала противоречиви мнения.

Любовта движи света,нека и се подчиним...


Тема Re: Храната Advancedнови [re: deni112]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано30.03.06 08:02



А моите не я харесаха. Опитаха 1-2 гранулки и я зарязаха. Иначе я водят от класа на Роял канин, ама като не ни харесва...



Тема Re: Храната Advancedнови [re: Melinda]  
Автор azzi6 ()
Публикувано30.03.06 09:03



тауринът няма такова действие (енергизиращо, или не знам как да го нарека). той е жизнено необходим на котките, защото не могат да го произвеждат сами в достатъчни количества, за разлика от хората и до колкото знам - кучетата. в абсолютни всички котешки храни би трябвало да се съдържа, защото просто няма по какъв друг начин котките да си го доставят.
липсата му уврежда сърдечните мускули необратимо, за 5 месеца. иначе - служи за превеждане на вещества през клетъчните стени.
а за храната - на пакета предполагам пише съставките. първите трябва да са месо, не - животински субпродукти, не - зърнени храни. назад по темите снежанка беше писала за етикетите на храните, прочети статията, ще ти каже каквото ти трябва. ако пазиш стара опаковка на РК или брошурка - сравни им съдържанието.
а цената? ако е по - качествена трябва да е скъпа като РК, но не насипната, а опакованата - разбрах, че се продава на пакети. ако се доближава до цената на уискас в пакетите, то може да се предполага, че не е много качествена. защото - месото е доста по - скъпо от житото



Тема Re: Храната Advancedнови [re: azzi6]  
АвторMelinda (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 10:34



Благодаря много за отговорите. Цената на храната - 100 гр. - 1 лв.(става въпрос за дългокосмести котки) защото в магазина има и други видове, но не съм ги разглеждала подробно, нито обърнах внимание на цената. Аз обаче се въздържам да купувам разфасовки, защото нещо ме притеснява. Та значи за пакетирана храна Аdvance - фабрично - 1,5 кг. - за 13,60 лв. Относно съставките в момент не мога да ги цитирам защото съм на работа , но довечера ще проверя.



Тема Re: Храната Advancedнови [re: Melinda]  
Автор azzi6 ()
Публикувано30.03.06 10:42



скъпа е като РК, това е +
все пак прочети темата, ще разбереш защо да продпочетеш една храна пред друга и какво точно да търсиш по етикетите.
аз лично съм привърженик на суровото хранене (в момента - само доколкото го позволява птичия грип ;))), но не знам дали е много подходящо за персийски котки. и не одобрявам сухата храна, но все пак - храни като РК са в подходящ състав...
пусни снимка да го видим този котак




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.