Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Супер че ви има!нови  
Автор diavoli4kata (ro6la)
Публикувано26.03.06 19:56



Здравейте!Аз съм нова тук,разгледах доста от темите обсъждани тук,позачетох се.И хубавите,и тъжните неща....Реалността е такава в бг,че много мили душички страдат на улицата,а понякога и в домовете в които са.Поплаках си и аз на доста от постингите...И аз имам три котенца,страхотни сладури,и не мога да не страдам за всяко мъниче,което не е имало толкова късмет в този жесток свят.
Искам да ви кажа,на всички вас,на които им пука за тези страхотни невинни,любвеобвилни,безкрайно разбиращи и нежни създания,които правят наща за да имат мъниците шанс за един по добър живот,какъвто неизменно заслужават,4е сте страхотни,имате страшно добри сърца,и само мога да искам повече хора да мислят като вас.
А ли4но за мен,мечтата ми е след време,да създам дом за бездомни котета,с много стаи,играчки,мили хора които да се грижат за тях,със цялата необходима любов които да направят живота им щастлив.
Хей...и съм сигурна,докато все още има хора като вас,има шанс тази планета да се върти не от силата на злобата,омразата и безчовечността,а от силата на ЛЮБОВТА.
Обичйте ги тези страхотни създания.Поне толкова колкото те обичат вас!



Тема Re: Супер че ви има!нови [re: diavoli4kata]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано26.03.06 22:26



Ей, супер! И аз имах идея едно време за дом за бездомни котета. За кучета има, а защо няма за други гадинки?! Може би трябва да организираме нещо щом не съм единствената, в чиято глава се щъкат подобни идеи

Добре дошла в клуба!

When the cup is half empty - make it half full!


Тема Re: Супер че ви има!нови [re: Morrighan]  
Автор Mew the Cat ()
Публикувано26.03.06 22:36



Дом за бездомни котки? Не правете глупости плс. В момента в който започнете да ги събирате ще се появят хора които да използват и вас и тях. Тях за суровини. Както е с кучетата. Вземете и гледайте толкова котки колкото сте сигурни че ще можете във всеки един момент да им осигуреите храна. Не разчитайте на някой друг да решава всички проблеми.

UNFORGIVABLE


Тема Re: Супер че ви има!нови [re: Mew the Cat]  
Автор diavoli4kata (ro6la)
Публикувано26.03.06 23:47



Нее ти не ме разбра май.Искам да направя този дом както е тук където живея,в Германия.Тук всяко котаче си има татуировчица по което се разпознава ако изчезне,домашните също.Ако не даи си боже се загуби някъде викаш пожарната или полицията,както и ДЗЖ и те го търсят,нашият го намират вече 2 пъти така,и то тия от пожарната.
Чакаи че се отплеснах,та значи ако някои,които и да е,намери коте,и след упорито търсене се установява че то няма стопани,се прибира там и вещи хора се грижат за него.Също ако някой не даи си боже не си иска котачето,вместо да го остави на улицата го занася там и целта на този дом е да намери нормални мили и любвеобвилни стопани за писите.Отделно ако им се обадиш че си видял някъде малко или болно писе те идват ,взимат го и го лекуват,после му намират стопани.Нашия котарак е осиновен от такъв дом.Бях шокирана като видях какво е там.В добрия смисъл.Беше огромна къща,чиста и приветлива,с различни стаи,дори с по добри условия от у дома,всичко пригодено за писите,с вратички,с играчки,с хора,които се грижат за тях и играят с тях.Само и само да направят така че милите да не усещат че нямат дом.Има си специални лекари към дома също.И ако искаш да си вземеш от там писе процедурата е следната
1.Трябжа да отидеш в един определен ден и час там и да си харесаш писе*то аз ги исках всичките там де*
2.Хората там те информират каква е историята на писето и какви заболявания има
3.Ако има заболявания подписваш се че си длъжен да го водиш на лекар и да полагаш необходимите грижи
4.Трябва ти тест от доктор че не си психо
5.Хората идват у вас в дома кадето ще живее котето и го разглеждат дали е безопасен,уютен,чист,дали има болни хора,дали има други животни с които представлява опасност за писето
6.Опитваш се да ги убедиш че го искаш наистина,защо го искаш,а те ти задават подвеждащи въпроси ъа да те видят как би реагирал в определени ситуации,или дали не се правиш нарочно,само за да получиш мацата.
7.Плащаш им за храничката и ваксините които са получили откакто са в дома твоите писи,което е ок от една страна защото така придобиваш чувството сякаш си се грижил винаги за тях,от друга страна дома трябва да продължава да съществува
Ние го минахме цялото това нещо,процедурата е като тази за осиновяване на дете
И после си взимаш мацата.Като видях какво е там и с каква любов се грижат всички,това си е дори професия тук,да работиш в дом за животни.Всички са с необходимата квалификация,а докторите са си мед.лица,които работят само там и никъде другаде.
А за това да вземем колкото се може повече маци у дома и да се грижим за тях,аз вече го правя.И ни прави адски щастливи мене и гаджето ми!



Тема Re: Супер че ви има!нови [re: diavoli4kata]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 00:32



Здравей и добре дошла :)
На мен идеята ти много ми харесва! И аз съм живяла известно време в Германия и зная какво имаш предвид. Това е държавата, която е моя идеал като грижа и за животните и за хората. Мисля, че и у нас не е невъзможно да се постигне ако има повече хора, които да ги е грижа както нас. Отдавна си мечтая за нещо подобно. Писна ми да слушам как разни комплексари за развлечение си купуват пушки и стрелят с тях по врабчетата и бездомните животни . Дори видях един идиот собственик на магазин в Лозенец вчера как се канеше да стреля по една котка Ама като видя как злобничко го изгледах се попритесни. Така, че нямам търпение и у нас най-накрая да се организираме и да осигурим по-добър живот и на животните! Само да ти обърна внимание, че у нас приютите за кучета не са точно каквито си ги представяш ....... Но това е дълга тема и не искам да те разстройвам с нея сега.



Тема Re: Супер че ви има!нови [re: diavoli4kata]  
Автор bboobbiikk (коткоманиачка)
Публикувано27.03.06 12:45



Аз също съм "ЗА". Отдавна си го мисля. Нека да сме дори и малко, но ако желанието е достатъчно, ще го постигнем! Независимо от негативизма на много хора. Така се прави добро - с постоянство.



Тема Re: Супер че ви има!нови [re: bboobbiikk]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано27.03.06 14:35



И АЗ ПОДКРЕПЯМ .....но е доста сложно , мислила съм по въпроса и все още не съм се отказала....Добре дошла



Тема Re: Супер че ви има!нови [re: MechoPuh]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано27.03.06 14:48



Може би не трябва да се почне от дома, а от мерки срещу недобросъвестни стопани. Няма да засягам темата за кастрацията само ще дам един пример. Миналата пролет като се разхождах видях в двора на една къща - 2-3 котки и около 8 малки котенца. Всичките бяха със силен конюктивит, 1-2 от малките бяха останали вече с 1 око, другото беше изтекло. Потресаваща гледка
Собственичката ме видя, че се заглеждам и гордо каза: "Аз не съм като другите дето си изхвърлят котенцата. Гледам ги и като станат на 2-3 месеца ги пускам в двора на болницата"
И това не е единичен случай. Колко хора безразсъдно оставят котките им да се размножават и изхвърлят малките. Докато няма мерки срещу тях, домът за котки ще бъде илюзия.



Тема Re: Супер че ви има!нови [re: ofika]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 15:27



Всички проблеми произтичат от недобросъвестни стопани Много ми е чудно как като е толкова благороден някой стопанин, може да гледа как болест осакатява животинката и да не си мрадне пръста да помогне!
Трябва и у нас да се създаде някаква служба за контрол срещу посегателствата върху животни, само че от хора като нас, а не поредната скапана държавна или общинска фирмичка пълна с хора, мразещи животните.



Тема Re: Супер че ви има!нови [re: _drink_]  
Автор diavoli4kata (ro6la)
Публикувано27.03.06 15:29



Да наистина трябва да се вземат мерки срещу недобросъвестни стопани и котките им трябва да се отнемат от тези домове за животни,или от по/добросъвестни хора ,хихи.Аз споменах в една друга тема,където един идиот искаше коте ама с такава омраза говореше за тези животни че жал ми стана за тези котета които ще са му в дома.Та там бях казала какво се случи с наша съседка като я разбрахме че иска да изостави котето си в гората,за да го изядяло нещо,че не го искали.Обадихме се в полицията,и в ДЗЖ.На тая мърла и отнеха правото да се грижи повече за котки,а малката след хиляди процедури я осиновихме ние.Даже се сдоби с досие тая гадина съседката!
В БГ всичко зависи от такива като нас,като вас които се грижите за котетата с толкова любов,като родителите ми и майка ми която като види котенце на улицата и място не си намира докато не го прибере.Само че ние сме малко,ние не сме ПОВЕЧЕТО ХОРА,МАСИТЕ,въпреки че ми се иска да не беше така и повечето да мислеха като нас.Каквото можем,правим го,а това дето не можем и него се стараем да направим,само и само да има повече щастливи мъркалца.И след като хората са толкова озверели и безсърдечни,трябва да има нещо,институция,която да ги спира да вършат гадости.
Сигурна съм Mew the Cat,че правиш всичко което е по силите ти за да им помагаш,чела съм доста твои постинги.Сигурна съм че почти всеки тук от клубарите прави същото.И затова ме кефите адски.Но колкото и да не ми се иска да вярвам,май сме малцинството.Хората са така настроени,че си мислят,то за нас няма,та за котки ли,ай си......Без да осъзнават,че този който е способен да мисли така спрямо маците,които са толкова лишени от злоба и завист,мили и обичащи,как ли е настроен такъв човек спрямо себеподобните си.И трябва да има нещо което да ги спре тези хора,те сами едва ли ще се усетят




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.