Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 01.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема УРА!!! Изкъпахме я!  
Автор vikikat ()
Публикувано04.03.06 21:46



Не се смейте, но изкъпахме Виктория!
Троянската война пасти да яде!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Люта битка водихме, нокти и зъби влязоха в боя, но бялата Вики сега наистина е бяла! Геройски издържа на воя на сешоара и сега всички /трима я къпахме/ сме се тръшнали изтощтени, но доволни.



Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: vikikat]  
Автор Morrighan (незапознат :))
Публикувано05.03.06 10:48



Браво! Медалите - после!

Аз моята като я къпя и я гоня с една чаша вода из цялата баня! Слава богу, че поне банята ни е малка и няма пролуки за криене! Веднъж я къпах сама Беше страшно Тя започна да скача по мен и да си отваря вратата и да си ближе шампоана и...и... Абе свърши! Втория път имах помощ и беше малко по-леко! За следващия път ще извикам съседите на помощ

When the cup is half empty - make it half full!


Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: Morrighan]  
Автор vikikat ()
Публикувано05.03.06 11:06



Как може да са толкова потресени от една баня??????
Добре, че после се държа прилично докато я сушихме със сешоара, то толкова козина няма изсушаване и може да настине




Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: vikikat]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано05.03.06 12:42



Браво!
Малко бяхте позакъснели с първата баня.



Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: vikikat]  
Автор esti ()
Публикувано05.03.06 13:15



Аз вчера и двете ги къпах.
Винаги сама го правя, затова съм и все издрана и нахапана.
Голямата се държа общо взето прилично, но оная малката хулиганка направо изпадна в истерия - хем не и е за първи път банята.
Още по-голям ужас стана, когато, след като и двете бяха изкъпани се изнервиха и се чудеха на кого да си го изкарат. Мен не можаха да ме разкъсат и умъртвят, но двете така яко се сбиха, докато бяха мокри кокошки, че направо се чудех да се смея ли да плача ли...
Представете си ги само - знаете, какви са смешни, като са мокри, а иначе се правят на страшни и бой...бой....
Лудница. Едва ги кротнах да ги паркирам на парното, за да не настинат.
Те моите добичета и завити в хавлията не стоят....
А за сешоар и дума не може да става - все едно да им пусна прахосмукачката.
Та така сме ние с банята...



Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: esti]  
Автор vikikat ()
Публикувано05.03.06 14:06



Поне за 5- ти път я къпя и все същата битка, викове, дране и всичко от репертоара
Надявам се като стане на 5-6 години да е свиквала
Не разбира ли, че е за нейно добро, а и нали е госпожица- да е по-хубава!



Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: vikikat]  
Автор esti ()
Публикувано05.03.06 15:09



Досега само на баща ми сиамката е котката, която съм къпала без проблем.
Такова спокойно и добро същество не съм виждала.

А тези моите две чуми, ги заплашвам, че ще ги оставя мръсни, като циганки......ама на тях хич не им пука.



Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: vikikat]  
Автор azzi6 ()
Публикувано06.03.06 08:05



мога да ти дам съвет за следващия път, за да се справиш и самичка - хващаш я с едната ръка зад врата, а с другата поливаш/ слагаш шампоан и т.н... а ако имаш вана ще стане още по-лесно...



Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: vikikat]  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано06.03.06 10:50



много ми е позната битката, Наньо е къпан само 2 пъти за 6 години и сега напролет ще се опитаме пак ... голяма война е, а и той като е 7 кг, не се удържа ...

Иначе с Мая нямам никакви проблеми, за 5 месеца откакто е при нас сме я къпали 2 пъти. Последният път и сама се справих, много добро дете .... Ето и как си седи в кърпата до парното и се ближе:





Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: angel_sin]  
Автор vikikat ()
Публикувано06.03.06 17:34



Ако не беше с такава дълга козина сигурно лесно щях за се справя и дори само с влажна кърпа да я бърша върши работа, ама сега няма как - ще се борим.....
Защо така не обичат да се къпят, или аз не случих на котка, която обича банята?



Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: vikikat]  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано06.03.06 19:21



не обичат, защото е противоестествено ... да си виждала котка в природата да се къпе ??? Още повече с шампоанче и четчица



Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: angel_sin]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 16:03



Моята котаранка е на 2 години и половина и само веднъж успях да я изкъпя криво-ляво, но тогава беше по-малка. Сега ако се захвана, тя каквато е дивачка - цялата ще ме изподере и изпохапе. Вашите котки хапят ли като кучета? Като гледам котките на братовчедка ми започвам да се замислям, че моята не е точно котка. Тя досега не е излизала никога от вкъщи - задължително ли е да я къпя? А и сама спазва олична хигиена. А когато има изсъхнало пране - умира си да се завира в него, за да й мирише козината на хубаво. Любителка е на хубавите миризми, нали е госпожица. А и нещо друго да ви питам - знае ли някой ветеринар в Св. Троица, защото този, при който си я водим за инжекция против разгонване онзи ден го нямаше и още не се е появил, а както ви казах, тя не е излизала навън и докато я занесем до ветеринаря - врещи сякаш я колят. Не мога да я заведа по-далече, а всеки момент ще се разгони.



Тема Re: УРА!!! Изкъпахме я!нови [re: mimi]  
Автор azzi6 ()
Публикувано09.03.06 16:21



тези препарати са на хормонална основа и са изключително опасни за животните. едно разгонване може да се изтърпи, не е никакъв проблем. има много изписано по въпроса назад по темите, едва ли някой тук ще те посъветва да й биеш инжекции.
заслужава си да загубиш малко време...



Тема Инжекции против разгонваненови [re: azzi6]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 16:33



В момента живея на квратира и имам съквартиранти, затова не мога да си позволя да я оставя да мяука. Скоро обаче ще се преместя в самостоятелно жилище и тогава котаранка ще си мяука на воля в другата стая. А колко трае едно разгонване? Били сме й досега 2 пъти инжекции като първия път вече се беше разгонила, но стопирахме "процеса" на 2-рия ден. За нейно добро е да не й даваме препарати на хормонална основа, само не знам как ще се спи. Ами съседите?



Тема Re: Инжекции против разгонваненови [re: mimi]  
Автор azzi6 ()
Публикувано09.03.06 17:13



моята котка е безпородна, сиамките знам, че са много гласовити. различно време продължава - моята за 5 дни, някои котки - за 10, това е най-продължителното, за което съм чувала. моите съседи досега не са се оплакали
адичка мяука само по 5-6 пъти на вечер, понякога прави по две - три серии. обикновено мяука в стая, в която в момента няма никой друг, предполагам имено заради това. по-неприятно е нощно време, но по съвет на еметик - котката се разиграва преди лягане и не й се позволява да заспи, за да спи през цялата нощ
доколкото знам по време на разгонването в матката се събира течност, след ползване на хормонални препарати тази течност остава там, като се превръща в идеална среда за развитие на бактерии. последицата от това е пиометра - животозастрашаваща и изискваща незабавна операция. този "страничен ефект" на хормоните се появява понякога след първата инжекция/хапче.
тук всички са абсолютно против тези неща. или кастрираш котето, ако не искаш бебета, или осигуряваш по едно котило на някакъв период (напр. 2г) и "изтърпяваш" разгонванията през останалото време.
когато притежаваш котка е редно да се замислиш по тези въпроси...



Тема Re: Инжекции против разгонваненови [re: azzi6]  
Автор Morrighan (незапознат :))
Публикувано09.03.06 19:18



А кастрацията при женските не са ли пак с инжекции?

When the cup is half empty - make it half full!


Тема Re: Инжекции против разгонваненови [re: Morrighan]  
Автор azzi6 ()
Публикувано09.03.06 19:27



не съм много сигурна какво питаш...
кастрацията при женските е операция - изваждане на яйчниците и матката, оперативно, с пълна упойка...
инжекциите са против разгонване - вредни както и хапчетата



Тема Re: Инжекции против разгонваненови [re: azzi6]  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 11:47



Първото и разгонване трая към месец и й бих инжекция против разгонване накрая. Сега съм решила другия месец да я кастрирам защото се разгони пак.
Не че не мога да я изтърпя, но тя мяука непрекъснато и на всичкото отгоре влиза в банята и сигурно ни чуват на последния етаж.



Тема Re: Инжекции против разгонваненови [re: azzi6]  
Автор Morrighan (незапознат :))
Публикувано10.03.06 11:57



Ама операцията не е ли опасна? На мен ми казаха за инжекции. В различен период от време се бият и след 3-4-тата, примерно, котката вече не се разгонвала...

When the cup is half empty - make it half full!


Тема Re: Инжекции против разгонваненови [re: Morrighan]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано10.03.06 12:20



Това ветеринар ли го е казал?
Операцията е опасна. Може и да не я преживее. Инжекциите не са по малко опасни - само по себе си наистина не изглеждат нищо сериозно. Ако не се проявят странините ефекти обаче значи сте късметлии. Говорим за рак, диабет, пиометра. Особенно когато направят пиометрата пак трябва да се оперира и е доста по опасно.
Най-безопасно поне от моя гледна точка е да ги търпя. Миаукат, после спират.

UNFORGIVABLE


Тема Re: Инжекции против разгонваненови [re: Morrighan]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано10.03.06 12:39



Току що и ние се изкъпахме, т.е. Роро де. Беше по-кротък от колкото очаквах. През цялото време е стоял мирен с известни изключения-дето се опитваше уж така неусетно и тихо да си тръгне от банята .Много е смешен щото от време на време ме поглежда право в очите и сякаш ми говори"ама ти нали ме обичаш, защо ми причиняваш това ужасно и страшно къпане?"Е сега е най-красивия, най-пухкавия, най-нежния и най-ароматния кот на света.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.