Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Персийско котенценови  
АвторПepcи Бoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 07:37



Здравейте имам персийче на два месеца и не знам с какво да го храня.Ако някой има предложение моля да ми го каже.



Тема Re: Персийско котенценови [re: Пepcи Бoнбoн]  
Автор azzi6 ()
Публикувано08.02.06 09:14



досещаш се, че тази тема е доста дискутирана тук и все още не сме на едно мнение по въпроса
всеки трябва да прецени за себе си дали може да отделя достатъчно време, за да приготвя храната сам, да се образова непрекъснато... или да отскочи до близкия магазин и да купува скъпа РК или евтина уискас/фрискис/китикат...
аз лично храня котката си с леко обварени (за 120сек) пилешки бутчета с костта, сварени дробчета и сърца, по-рядко - яйце. това е съвсем накратко, на линка можеш да прочетеш повече.
за персийките знам, че са по-капризни, по-особена порода са, не съм се интересувала от най-подходящия режим за тях - все пак са с доста дълга козина, по-особена муцуна и т.н. някак си не си представям персийка да лови мишки и врабчета. разбрах, че от развъдниците препоръчват да се хранят с качествена суха храна и сурово телешко, но аз съм абсолютно против това.
единственият съвет, който мога да ти дам е да започнеш да четеш, но не бг сайтовете, защото са само рекламни и безполезни, а сайтове на англ. или руски. докато си набавиш необходимото инфо можеш да даваш РК за малки котета, но побързай с ученето, за да не свикне със сухата храна.
ето това е линка:


ако имаш въпроси - тук сме

Редактирано от azzi6 на 08.02.06 09:30.



Тема Re: Персийско котенценови [re: azzi6]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано08.02.06 10:18



Само българските ли са рекламни?



Тема Re: Персийско котенценови [re: CHEЖAHKA]  
Автор azzi6 ()
Публикувано08.02.06 10:24



ти попадала ли си на сайт, в който е обяснен хранителният режим на котката? ако има такъв набг, с радост ще го разгледам... и не само аз



Тема Re: Персийско котенценови [re: azzi6]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано08.02.06 12:22



Попадала съм в който има обяснен за куче. Значи не винаги е реклама по сайтовете, а?



Тема Re: Персийско котенценови [re: CHEЖAHKA]  
Автор azzi6 ()
Публикувано08.02.06 12:47



като попаднеш и "за котка", прати го тук, ще си четем... а нужно и е да водим безсмислени спорове?



Тема Re: Персийско котенценови [re: Пepcи Бoнбoн]  
Автор murcon (непознат )
Публикувано08.02.06 13:08



az imam persiec i obiknoven syotvetno na 2 i na 1 god. Persieca do skoro qde6e samo konservi ( Darling), a obiknoveniq ne blizva ni6to drugo, osven svareni pile6ki glavi i nqkolko pyti ve4e i persieca mu gi izqjda i mnogo se bqh pritesnila da ne mu stane ne6to, no za sega vsi4ko e nared, ne povry6ta, hodi si normalno do toaletna i t.n., nqmam mnogo opit i ne znam dali moga spokojno da mu davam ot glavite za raznoobrazie ili ne e hubavo.



Тема Re: Персийско котенценови [re: Пepcи Бoнбoн]  
Автор vikikat ()
Публикувано08.02.06 17:05



Моята Вики е на 10 месеца и я храня само с храни Junior. Има 3-4 вида, то си пише на опаковката. Само консерви!!! без суха храна. Давах и бульон от варено пиле, варени картофи и моркови / по малко, разбира се/, но без хляб в супата. То само ти казва какво му харесва.
Но наистина всички са единодушни , че трябва храна JUNIOR.
Ще порасне въпреки всичко, не се притеснявай!



Тема Re: Персийско котенце [re: Пepcи Бoнбoн]  
Авторфинч (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 20:36



ЗДРАВЕЙ аз имам предложение храния с топло кисело мляко но не прекалявай също може по малко месо всеки ден БЛАГОДАРЯ дано последваш примера ми и малко месо му давай защото трабва да свикне да дъвче. Приятно ми беше. ЧЧЧЧааааоооо



Тема Re: Персийско котенценови [re: Пepcи Бoнбoн]  
АвторПepcи Бoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 10:05



Не е хобаво котките да ядът купешка храна особенно гранули.Най-добре приготвяийте на своите котки домашна храна.В нея не трябва да се слагат подправки-котките не ги обичат.
ЗАПОМНИ!!!
Никога не давайте на котките си соров картоф,соров домат,лук и чесън.[smeq




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.