Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема imam gluho kote..  
Автор urgonna (непознат )
Публикувано06.01.06 12:15



Zdraveite, kato novak v kluba pozdravqvam vsichki kotkomaniaci i molq za malko saveti ako nqkoi e gledal ili gleda gluho kote.Moqta Perla e chisto bqla s razlichni ochi i mi q podariha na 1.5 meseca, a veche e na 5. Inache imam kotka ot 13 godini veche - moqa golqma lyubov, koqto "napusnah" zashtoto se premestih v drug apartament a tq milata veche e vazrastna za mestene i uzhasno strahliva.Da ne govorim che maika mi ne dava i duma da stane da q vzimam. Sigurno shte imam mnogo da vi razkazvam i za dvete maci, no sega osnovno si mislq kolko mnogo greshki sam pravila v otglezhdaneto i iskam Perla da e dobre i ne znam kak da i pokazvam koe ne bica da pravi kato to miloto samo se strqska...Inache mnogo se obichame s neq - sutrin se celuvame i si markame a vecher besuvame i taka. Ako nqkoi iska da spodeli neshto shte se radvam na saveti.I molq za izvinenie ako veche ste diskutirali temata (ne mojah da izcheta vsichko ot forum, priznavam).



Тема Re: imam gluho kote..нови [re: urgonna]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано06.01.06 12:55



как реши че е глуха? не всяка бяла котка е глуха и трябва просто да провериш дали чува, а си мисля че чува (с такова впечатление оставам от написаното).
и моля те се опитай да пишеш на кирилица, защото лично аз рядко чета толкова дълги постове на латиница...

Nice!


Тема Re: imam gluho kote..нови [re: Megas]  
Автор urgonna (непознат )
Публикувано06.01.06 13:03



Да прав си за кирилицата, взимам си поука:)
Глуха е, не реагира на никакви звуци, пробвали сме много пъти, спи си непробудно докато ние вихрим купон, от който на мен ми с надува главата. Освен това като спи не ни усеща и сутрин почти винаги я будя за да хапне - като я докосна и така се стряска милото.А старата ми маца ме чува от втория етаж по стълбите като се качвам ... Та глуха е но е много сладка и не искам да я стресирам с "обучение", но пък не мога и на самотек да я оставя.



Тема Re: imam gluho kote..нови [re: urgonna]  
Авторazzi (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 13:44



ще ти дам идея откъде да започнеш - ако разбираш някакъв чужд език - англ./ руски е мн. добре - gooogle е твой... има страшно мно инфо, аз случайно съм зачитала разни статии за глухи котета... все пак си е голямо предизвикателство да се разбереш с глухо животно, сигурна съм, че ще ти е мно интересно да четеш и да прилагаш
качи малко снимки на пуханка



Тема Re: imam gluho kote..нови [re: azzi]  
Автор urgonna (непознат )
Публикувано06.01.06 15:21



да, права си, знам добре английски, даже съм филолог и всъщност само ми липсва време, но съм се захванала с четене в нета. Много ме е яд, че съм занесла всички снимки вкъщи пък сега съм на работа.Но обещавам в понеделник да кача малко фотоси и на двете ми любимки.



Тема Re: imam gluho kote..нови [re: urgonna]  
Авторkлимeтo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 11:45



Ами моят персиец е глух. Щом е домашна котка и не се налага да ловува сама нямаш никакъв проблем. Нали не си намира купичката с храна по звука
Какво имаш предвид под обучение? Защото моя кот не се обучава, той обучава МЕН :) С много зор и пак да благодаря на Еметик успях да го накарам да си пикае в тоалетната и по-рядко в коридора. И толкова, всичко друго му е разрешено, няма научаване. Като сгафи нещо много (ухапе някой гост без причина или се изпикае на килима) го тупвам веднъж по главата - за смъмряне. Две тупвания са за проява на инат и непослушание след първото тупване. Мммммм не се впечатлява особено...............



Тема Re: imam gluho kote..нови [re: kлимeтo]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 16:06



Аз понеже ме фалят да се обадя :)))
Едно духване по нослето също може да помогне като наказание. Много им е неприатно.
А ако има място кадето им е забранено да се качват или стоят- нещо със силна миризма може да ги гони от там. Примерно като се качи на масата с рол-он дезодорант се гони от там. Без да се допира до котката - само да му е неприятна миризмата и сам ще бяга. Това мисля че става и за глухо коте.
Между другото и при нас има хора които като дойдат на гости започват да мачкат коктите. А нещастните гадинки го мразят това. Аз за това примерно Грибо не го запознавам със всички а само с хора които не искат да го галят по корема. Иначе ще завърши зле това. Макар че се е поразглезил лиглиото и вече далеч не хапе толкова колкото преди.



Тема Re: imam gluho kote..нови [re: emetic]  
Авторpiksimiksi (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 23:46



Имам същото глухо животно в къщи, също е бял но е седнакви очи. Не мисля че е нормално да му дрънкам до ушите с цяла връзка ключове докато спи а то да не реагира. Има и други подобни изпълнения, но да не се впускам. Този проблем стой и пред мен защото поне ми се искаше да си научи името, то друго със сигурност няма да успея да го науча. Викам му високо като сгафи нещо обаче без ефект. Започнахме като при глухите хора да махаме с ръце и заплашителни муцуни му правя но нищо. Най лошото е че много харесва да се качва в кухнята по електроуредите, спи върху микровълновата, а това хич не ми харесва, а е и доста опасно за животинчето. Ще бъда много благодарна ако някой е намерил начин да се справи с подобни глухари и го сподели.



Тема Re: imam gluho kote..нови [re: piksimiksi]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано08.01.06 02:23



изнамерен от мен уред за сплашване - пръскалка за вода, но ако може от тия, дето пръскат тънка струйка надалеко, аз имам такава, но не от тези за препаратите, а тези за пръскане на саксиите - само няколко капки от насочена дълга тънка струя му стигат... опитай... а не се намокря много, той дори да я види насочена струята към него, и вече бяга презглава...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.