Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 10.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема котешка WCнови  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано12.12.05 13:26



Ето, че пак имам нужда от съвет. Както и преди съм казвала Наньо никога не съм го учила да ползва някаква специална тоалетна, той сам започна да ползва душ-кабината. И така лесно се измива, изобщо не мирише, чистичко е .... Обаче сега с Мая (малката, която прекръстихме) нещо не мога да се справя. В началото още я разбрах, че умира да си рови и за това купих камъчета и в един по-дълбок леген и направих тоалетна. Добре ... котето си ходи само там. Обожава да разхвърля всички камъчета извън легена. Дори няколко пъти я хващам, че отива само за да рови .. без да прави другото :) Обаче, майка му стара, ужасно мирише !!!!!! Слагам по 3-4 см камъчета, редовно почиствам ползваните и на всеки 2 дена мия основно легена и сменям с чисто нови.
Другата причина, поради която се налага честото сменяне е това, че легена е в тоалетно-банята ни. И като се къпем нали се затопля много ... и после явно камъчетата попиват влагата и целите се мокрят !!!!
Чудех се дали да не прежаля 30 лв за една затворена тоалетна, тип клетка ... Има ли смисъл според вас, по-малко ли ще мирише ??? Не знам вече какво да правя. Усещам и, че мъжа ми се дразни. Той много свикна с котето, играе си с него, гушка го, обаче постоянно ми намеква за тази миризма ... И мен много ме дразни де, като се има предвид, че досега никога не е имало такава !!!
Не знам, толкова ми се искаше да се научи и то като Наньо ... а сега само ме вкарва в допълнителен разход с тия камъни :):):).



Тема Re: котешка WCнови [re: angel_sin]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано12.12.05 13:50



Пробвай със силиконовите крисалчета. Недостатъкът е, че е по-скъпа.

Другото, което може да направиш - вземи й по-дълбоко легенче. Съмнявам се, че ограничителят може по някакъв начин да реши проблема с разпилените гранулки, но може да пробвате и с него.

И друго - когато се къпете, вади тоалетната. Ние вкъщи сме на същия хал - малко помещение и зимата й слагаме тоалетната вътре.

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: котешка WCнови [re: atteh]  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано12.12.05 14:04



да, мислех си докато ползваме банята да го изнасям в коридора, ама ... сигурна съм, че редовно ще забравяме.

Какво да ти кажа, последните дни намирам камъчета между чаршафите в спалнята .... ужасно е вече !!! Опитвам се да не разсъждавам много върху това, ама като се има предвид от къде идват камъчетата, кофти си е ....



Тема Re: котешка WCнови [re: angel_sin]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 14:16



моят съвет е - не си купувай затворена тоалетна - много по-нехигиенична е, няма да реши въпроса с миризмите и с камъчетата; кот. тоал. е добре да се почиства по два пъти на ден, за да не се задържат опикани буци.
тва с чаршафите няма спасение, ама свикваш да ги поотупваш преди да си легнеш
най-готино е да ги научиш да пишкат в твоята тоалетна, ама... трудна работа. аз като сдам котьо почвам да уча адата и ще пиша има ли резултат
котьо също рие и си лежи в бентото, ама само когато е чисто - вчера 3 пъти го вадих оттам, безуспешно.
адичка се наложи само веднъж да пикае в ъгъла на една баня, ама как миришеше после, хем мих с вода и с белина, наложи се да повторя миенето - как си чистиш душ-кабинката, не знам
а вчера гледам дребния си търкаля едно мъхче насам - натам по коридора, докато не ми спря в краката и не видах облизо какво си търкаля точно , добре, че беше сухичко...



Тема Re: котешка WCнови [re: angel_sin]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано12.12.05 14:41



Няма как , котетата правят честичко неща, които на нас не ни харесват.

Прецени си за вида тоалетна. Не мога да ти дам съвет за затворената, защото не съм ползвала.

Не мисля, че е толкова трудно с прибирането и слагането обратно в банята, но вие си знаете. Колкото до камъчетата, имаш предвид бентонит ли? Той не е най-добрият и хигиеничен вариант, но другите вече идват повечко като цена

Успех с намирането на решение!

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: котешка WCнови [re: angel_sin]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано12.12.05 15:02



У нас котешката тоалетна е в коридора. Сменям я основно на около 2 седмици, почиствам редовно всеки ден по веднъж. И това при положение че там ходят 2 котки. Размирисва се чак към края на втората седмица.
Пробвах със силиконовите камъчета но издържаха ТОЧНО 1 седмица и се върнах отново на Бенто.
Явно при всеки е различно.
Но пробвай поне да вадиш от банята вашата тоалетна, така по-малко ще попива влага и надявам се по-малко ще мирише.



Тема Re: котешка WCнови [re: CHEЖAHKA]  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано12.12.05 15:14



уф, явно аз съм взела най-миризливото коте :):):) Ще опитам да я изнеса в коридора ... Кофтито е, че нямам подходящо закътано място. Варианта да се вижда от входната врата не ми харесва, ще видя как ще го измисля.

Относно чистенето - с лопатката чистя по 3-4 пъти на ден когато съм си вкъщи и по 1-2 когато съм на работа. Просто като се приберем вечер адски много мирише ..... А и тая котка, яде два пъти повече от големия и постоянно дриска, по 2 пъти на ден :):):) Надявам се малко като порасне да се пооправи, явно сега е в разцвета на силите си ... Дори имам подозрения, че започва да се разгонва. Като нямам опит с женски не мога да преценя, но тази сутрин мяукаше странно и тичаше из апартамента като луда и правеше "брррррр, брррррр" ... Ако довечера почне да се дупи, със сигурност е разгонена.

А това, че миете тоалетните по веднъж на месец или седмица ... направо ми звучи абсурдно при нас, като знам как е положението .... Да не говорим, че Мая понякога не нацелва легена, ама това е друга тема ;):):)



Тема Re: котешка WCнови [re: angel_sin]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 15:26



ама това е проблема , като е вътре си го зариват... освен ако не хитреят като моя малкия, които се опитва да вкара вътре бентото около тоалетната... що пък да си цапа лапките
а за акото - те по толкова пъти си ходят - сутрин и вечер. като давах консерви и моите идваха със самосвала да разтоварват . ама сега не е така



Тема Re: котешка WCнови [re: angel_sin]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано12.12.05 16:20



Моите и двете си акат по два пъти на ден, което прави 4 лайненца на денонощие. При това Лъки е "хитра" и не си го зарива, просто се изнизва от тоалетната. Ако някой е наоколо ходим да го зариваме с лопатката. Оня дзвер сакън да не си нацапа лапичките Щото преди време като се опитваше да го зарие и стъпваше баш отгоре, явно от тогава й е дошло на акъла, че е по-лесно просто да си свършиш работата и да си ходиш

Хич не си мисли, че само твоето коте е миризливо;-)



Тема Re: котешка WCнови [re: CHEЖAHKA]  
Авторkotaracheto (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 17:29



ей така както ви слушам и разбрах , че поне за тоалетната нямам проблем. моите си ходият в празен леген да пишкат и да акат . и аз само го измивам с оцет или белина / редувам ги / и все еднао нищо не е било , много рядко се размирисва . брей голямя касметлийка съм




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.