Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Лъки продължава...нови  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано12.11.05 12:58



... да си ака все същото рядко нещо
Давам Ентерофермент, давам Танин, давам Смекта, вчера й варих ориз със моркови - яде съвсем малко. Ака по 3 до 4 пъти на денонощие.
Скача, тича, никаква друга промяна няма у нея.
Няма и температура - меря я най-редовно.
Обаче докога така?
Дайте съвети.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано12.11.05 16:11



При моето коте помага един ден гладна диета.
След това някак си естествено пак се втвърдява акото.

Non nova, sed nove.


Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано12.11.05 18:33



аз в такъв случай ги оставям на диета от мляко
ако се притесняваш от прясно - кисело, но да не е данон и на баба, те не стават за котки - менте са

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.11.05 00:06



Вчера почнахме антибиотик, не само не помогна, акото стана по-рядко.
Днес ходихме по спешност пак на доктор, вече сме на нов антибиотик и 24-часова гладна диета.
С учудване обаче установих, че в сряда Лъки тежеше 1,500 кг, а днес е 1,700. Има разстройство пък качва грамаж
Сега вероятно ще свали някой грам покрай това неядене и на мен ми е много жал, но... няма начин. Ще трябва да потърпи до утре вечер само на водичка.

p.s. И още нещо се сетих - казаха да не давам Смекта, не че от нея имаше ефект досега. Но се сетих да ви питам - няма ли нещо друго което сте изпробвали, нещо отвара, нещо илач. Например при хората в такива случаи се дава Сулфогванидин или Ентерол, разни отвари и чайчета, ама като не знам при животните ка ке, действа ли, да не вземе да навреди повече.....
Не искам да стоя безучастна и да чакам 24 или 48 часа за да разбера че поредното хапче не дава ефект (дай боже да даде)....
Преди малко Лъки пак се изака, ами редичко е, като кашичка, с много неприятна миризма (не че акото по принцип мирише на парфюм де) но това е нещо ужасно Освен това ми се видя че има несмлени частици храна. Много миниатюрни но все пак ги видях. Кръв и слуз няма, Лъки не повръща, няма температура, скъсва се да тича и да играе.
Никога досега никое мое животно не имало разстройство и затова съм притеснена. Вярно, че винаги има "първи път", ама вече почвам да си мисля за лошия късмет който ме спохожда от половин година насам.... как пък едно животно не уцелих да е здраво, ами само болести, болести, проблеми.....

Редактирано от CHEЖAHKA на 14.11.05 00:31.



Тема Re: да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор alys ()
Публикувано14.11.05 06:56



Една от билките, за която знам, че помага при хора е червено подъбиче. Горчи ужасно, но помага. Едва ли ветеринарите знаят дали можеш да я дадеш на коте. Ако стане напечено, можеш да пробваш, но както казва Мегас в подобни случаи, решението си е твое.



Тема Re: да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано14.11.05 11:13



виж от притеснение ще я дадеш на ветеринарите да я тровят с антибиотици
после олеле
антибиотиците не помагат са всицхко все пак

вкъщи всички котки преболедуваха нещо за около седмица с разстройство, никакви проблеми
това преди месец

само ч храни с качествена храна и гледай докторите да не я отровят

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.11.05 11:16



РК некачествена ли е?!?

При твоите минало за седмица, но при Лъки продължава вече втора и почва трета - е туй е разликата, не че съм фенка на антибиотиците, но явно в случая трябва да опитам всичко за което се сетя.



Тема Re: да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано14.11.05 11:36



ами знаеш моето мнение за РК-то
аз не го давам много много
освен това консервите всички марки които уж се внасят имат отчайващо еднакви кутии - тенекетата
погледни новите симба, дарлинг, фрискас, вискас, китикат, аро - формата на капачката и т.н.
преди бяха различни
а уж се правят в различни градове в европа
вчера гледах един щанд с консерви и ми направи впечатление
е има магазини в които още има от старите, в момента издирвам такива

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор esti ()
Публикувано14.11.05 12:01



Защо не опиташ в гладния ден, вместо чиста водичка да и даваш оризова - вариш ориз, а водата от него, даваш на маца?
Един вет ми даде този акъл преди години, за една моя раздрискана котка. За мое учудване тя без проблем си пиеше оризовата водичка и се оправи.
Е.....само от една вода може и да не се излекува, но в комбинация с лекарствата...
На моята след пълния глад за един ден, вета каза да започна да и давам след това и самия ориз, но по малко, колкото да се залъже. Тя толкова беше изгладняла, че започна да го яде.
Котките и те са като хората - когато им са раздразнени стомасите и червата, най-добре е да погладуват малко, защото и най-диетичната храна ги раздразва допълнително.

Дано се оправите скоро, стискам палци!

ПП: Сетих се нещо.
Скоро давала ли си и противопаразитни хапчета?
Ако не си, може да е от глисти. Ако си - може да е от самото хапче.
Просто ми хрумна и това...

Редактирано от esti на 14.11.05 12:04.



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.11.05 12:03



Котките са котки, за да ядат котешка храна. Както и кучетата - кучешка.
Аз не им искам храната, и те няма да получат от моята.
Разните му там манджи, дроб, варено, ненам си кво си - хем е трудоемко за приготвяне, хем пък научиш ли котката да ги харесва после не можеш да я свалиш от масата. Почти бях тръгнала по този път, но се осъзнах. След като през ден вадя Лъки от чинията си и редовно ми облизва филията. Аз поне не съм от гнусливите и после си я изяждам, но има хора дето ще фърлят по 5 филии докато си изядат чистата.
Та, отплеснах се де.
Не съм заглеждала капачките, а и дори да е така, да са еднакви, нищо не мога да променя. Котките ми са фенки на РК и Фрискас, само да оправим разстройството.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.