Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 19.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема pak imam pitaneнови  
Авторmurcon (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 13:53



От няколко дни потготвям усилено големия ми котьо (персиеца) за къпане. Ве4е 4-ти ден му вклю4вам сушоара по малко ( добре реагира на това, не се страхува), взех му пуходерка с която наистина заваляните местенца се разресват по-лесно, а и той самия ми позволява да го реша пове4е с нея, но иска ми се да го подстрижа само около дупето, но като допра ножицата до това място и той става неудържим и не мога да се справя. Споделих с док проблема ни с ресането и подстригването, а той ми предложи да му сложи упойка и да го разрешем както трябва и ми каза 4е като се разреши веднъж добре и няма да има заваляни топ4ици по него, 6тял да позволява да го реша, защото нямало да има какво да го скуби и боли. Аз оба4е се притеснявам да ми го упояват, затова ви моля да ми кажете вашето мнение. Благодаря предварително!



Тема Re: pak imam pitaneнови [re: murcon]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано11.11.05 14:02



eeeee... това ми се вижда ама меко казано крайна мярка! да не псувам. освен ако не е честа практика да упойват персийците за да ги срешат... ама ме съмнява...



Тема Re: pak imam pitaneнови [re: murcon]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано11.11.05 14:05



Мисля че това не е гаранция че няма да се сплесква козината, зависи от котенцето от козинката му. Аз моите почти не реша и не се сплесква, много зависи от самата козинка. Всяко е индевидуално. А и котьо сигурно се страхува да го бутате отзад, кой знае какво мисли, нали не може да контролира положението, няма доверие, мисля че трябва с ръце когато е седнал в скутата Ви да се опитате или да го срешете или ра се разчепка първо топчето и после да се среше.



Тема Re: pak imam pitaneнови [re: murcon]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано11.11.05 14:19



Ако 1 човек го държи здраво, и друг го постригва с машинка или много внимателно с ножица?
Бтв нали знаеш че упойките са опасни. Слагането на такава само заради едно ресане, подстригване ми изглежда странно.

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: pak imam pitaneнови [re: murcon]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано11.11.05 14:37



Този ветеринар е имал предвид пълна упойка, за да срешете котьо? Ако е така - по-добре го смени, нищо читаво не може да очакваш от такъв човек.

Ако ти е предложил котешки транквиланти - не му се връзвай (може и да не го сменяш докито). Надали котаракът ще го изяде, не знаеш какви са страничните ефекти, пък и бързо им минава действието.

Ако не е много силен/буен можете да пробвате да го удържите с някой - така, както еметик те съветва.
Защо не се опитате да го подстрижете, докато спи?

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: pak imam pitaneнови [re: gamina]  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано11.11.05 14:46



да бе да .. все едно и аз да си слагам упойка, защото откакто се накъдрих не мога да вкарам гребен в косата си !!! Хващате го здраво за краката и решете !!! Малко ще се дърпа, ама ще миряса накрая.

И моя котьо има ужасно дълга и гъста козина, особено по дупето (и все пак не е породист) ... Там е някак си по-събрана и като седне се разстила зад него ... Искало ми се е да го подстрижа, ама не дава ... Най-вече защото като пишка се мокри целия и после като го гушкам не е много приятно ....



Тема Re: pak imam pitaneнови [re: murcon]  
Автор acoustic ()
Публикувано11.11.05 14:48



Аз като водих Яши на лекар, за да му сложат инжекция те правеха следното - единия държеше глвата му така че да не се извръща назад и леко го потупваше между ушите, докато траеше процедурата по боцкането и моя дивак даже не разбра че са го боцкали. Обясниха ми, че тупкането по главата го разсейвало и като не вижда какво става отзад стои мирен.



Тема Re: pak imam pitane [re: murcon]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 14:49



До болка ми е познато това положение.Моя също не дава да се реши,въпреки безкрайните ми опити.За две години и половина поне гърба и гушата успявам да му разчеша.А останалото-ножица.Един го държи здраво,а друг реже внимателно.Процедурата се изпълнява два пъти годишно и нямям проблеми.Вярно после се сърди няколко дни,но се преживява.А за упойката и на мен ми я предложеха в един вет.кабинет и повече не стъпих в него.



Тема Re: pak imam pitaneнови [re: murcon]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано11.11.05 15:06



а ако не се събуди от упойката? как ще си го простиш. всичко може да стане и никой не е в състояние да предвиди това (без изследвания на стойност 10 пъти самата процедура, за които не съм сигурен че се прилагат при котки даже). по добре с риск да е много сърдит а вие леко ранени го подстрижи там. най добре ако ще стрижеш даже го направи след къпането. тогава той ще е в шок и по лесно ще може да мине това покрай другите гадни процедури.

Nice!


Тема Re: pak imam pitaneнови [re: murcon]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.11.05 16:55



Този доктор нещо не ми се струва особено добре.
Изчакай писанкина да започне да се събужда от някой хубав сън, разглези го добре и с помоща на другарче го срешете и/или острижете. Ти ще си го галиш, другарчето ще действа.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.