Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 25.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Котенцето повръща и има растройствонови  
Авторpiksimiksi (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 10:46



Здравейте мили любители на котките. Имам котенце персийче на 6 месеца. Досега не сме имали съществени проблеми с храненети, но от миналата сряда сътрина забелязах че има растройство (през ноща) и беше повърнало храната си(цели парчета не сдъвкани) пред котешката тоалетна. Още един път повърна на следващия ден но не беше храна а само нещо като течност - прозрачна и без косми. Тази сутрин положениет е както в сряда - растройство и повърната храна. Също така не се храни с голям ентусиазъм, хапва но не е както преди. Отидох при док. но той ми каза че след като е жизнерадостно, тича и не се е омърлушило това не е проблем. Храня го с консервички Кити Кат + твърда храна на Уискас - смесвам ги. Преди си ядеше сутрин - твърда, а вечер - консервички. Нямахме проблеми. Та въпросът ми е:КАКВО да ПРАВЯ??? Има и една друга подробност - имам чувство, че сякаш не може да дъвчи защото преди като ядеше твърда храна се чуваше хрускане, а сега НЕ. Възможно ли е да си сменя зъбите - защото със сигурност видях че си смени 4-те големи кучешки зъба(така ли се наричат незнам, но са онези най-дългите), дали не сменя и кътниците. Моля помогнете ми защото котенцето ми е много сладичко и миличко и не ми се иска да страда. Благодаря Ви предварително



Тема Re: Котенцето повръща и има растройствонови [re: piksimiksi]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано31.10.05 10:50



смени доктора и храната!
никакви Уискаси и прочие. суха храна ако ще даваш да е само Роял Канин, Пурина ПроПлан или Иамс. всички те имат съответните формули за подрастващи котета. лично аз съм противник на консервите, и не мога да ти кажа с тях какво да правиш. при всички случаи по добре му вари пиле на мъника и му го давай отделно.
внимавай мъника да не се обезводни!

Nice!


Тема Re: Котенцето повръща и има растройствонови [re: piksimiksi]  
Авторmurcon (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 10:57



otidi pri drug doktor, skoro i az imah sy6tiq problem s moq kotio, kojto e persiec na 1,5g i kato go zavedoh v klinikata, vednaga zapo4naha s antibiotici, moje da ne e samo ot hranata.



Тема Re: Котенцето повръща и има растройствонови [re: murcon]  
Авторpiksimiksi (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 11:13



Благодаря за бързите отговори, но живея в малък град и няма с кого да сменя док. Не ми стана ясно тези храни които ми препоръчвате те гранули ли са или какво? Не разбрах да го храня ли със гранули или не. Моля за повече инфо.Съжелявам за тъпите въпроси но все още съм лаик.
Моля отговорете ми котките сменят ли си зъбите и има ли този факт нещо общо?



Тема Re: Котенцето повръща и има растройствонови [re: piksimiksi]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано31.10.05 11:20



да, това са сухи гранулирани храни и лично аз ви ги препоръчвам. моята котка храня единствено с това и здравословни проблеми не е имала вече повече от 2 години, както и предишната ми котка цял живот беше яла само това също безпроблемно. някои хора твърдят че сухата храна предизвиква запушване на котараците но данни за това нещо има само за нискокачествените сухи храни (Уискас е такава). като поотрасне котука трябва да му се дава храна специално за персийски котки, понеже имат особено ПХ на урината и ако храната не може да го осигури се образуват песъчинки които могат да предизвикат въпросното запушване.
да котките си смунят зъбите. всички бозайници го правят дали това може да е причина за липсата на апетит-съмнявам се но вероятно е възможно. повръщане и диария обаче няма как да предизвика
ваксинирано и обезпаразитено (вътрешно и външно) ли е котето?

Nice!


Тема Re: Котенцето повръща и има растройствонови [re: Megas]  
Авторpiksimiksi (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 12:04



Благодаря много за поясненията , ще сменя храната.
Да контенцето е ваксинирано, но точно каква е ваксината не мога да кажа сега, знам че е за 3-ри болести една ваксина - дадоха ми нещо като книжка - в нея се пише имена на собственик, данни за котката и по нататък е ваксината на коя дата е поставена. Книжката е предназначена и за куче и за котка. Имам чувство, че тази книжка се издава от производителя на ваксината и затова включва и двата вида животни. Дадоха ми и хапче за глисти. Няма глисти.



Тема Re: Котенцето повръща и има растройствонови [re: piksimiksi]  
Автор kokerka (ku4karka)
Публикувано31.10.05 12:49



Здравейте, наскоро и аз имах същия проблем. имам коте, което тези дни ще стане само на 3 месеца. Преди десетина дни имаше същите симптоми. И то повръщаше и имаше разтройство. Казаха ми че има дисбактериоза, или нещо подобно и 5-7 дни трябва да му се слагат антибиотици, витамин Б комплекс и витамин С. оправи се, яде САМО и единствено храна на Роял канин за подрастващи котета и след като оздравя порастнва почти двойно, само за десетина дни. Сега се излежава на слънце и се надява Вашето персийче също да се оправи като мойто мъниче.
Ако продължи разтройството не се чудете, а отидете при ветеринаря и му кажете, че искате да му се бие на котето антибиотици и витамини. Поне 5 дни и ще се оправи, котето да има вода непрекъснато, давайте му само гранули (ако не се лъжа Роял Канин имат и една лечебна за разтройство, хубава е много) и стискаме палци да се оправи.



Тема Re: Котенцето повръща и има растройствонови [re: piksimiksi]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано31.10.05 13:13



ако лекаря пак не предприеме нищо - заведи го на друго място...
за зъбките - сменят ги, когато им растат новите им е трудно наистина да дъвчат, Билбо даже имаше температура, но минава за ден-два без повръщане и т.н. гледай да не се обезводни - когато са много обезводнени им настръхва козинката по гърба. Тогава беж на лекар, може да се наложи да му вливат течности (и това сме преживели с моя инатлив простак).
И пак - ако трябва сменете лекаря. Здравните книжки наистина са от производителя на ваксината, но там се отбелязват и други неща - операции например, освен това служат като официален паспорт на котето.
Успех и да се оправяте много бързо!



Тема Re: Котенцето повръща и има растройство [re: piksimiksi]  
Автор acoustic ()
Публикувано31.10.05 13:43



И моя Яшо,който също е на 6 месеца, имаше по същия начин повръщане и разтройство, но аз веднага го заведох на лекар и ми казаха, че в момента има гастро...незнамкакво и много кучета и котки са с такива оплаквания, слава богу ние се разминахме само с имуно симуланти, витамин С и още някаква инжекция, която не си спомням, но поне не стигнахме до антибиотиците. Така, че действай докато е време! Дано да се оправи милото!

П.С. Не се храни с ентусиазъм вероятно защото му е раздразнено стомахчето. На мен лекарката ми каза един ден да го държа без храна и вода, за да се успокои.



Тема Re: Котенцето повръща и има растройствонови [re: piksimiksi]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 16:01



Здравей!
Повръщането и разстройството едва ли са само от храната.
Не пишеш дали докторът му мери температурата и дали е повишена.
Ако нямаш избор и ходиш само при един ветеринарен лекар, а той не знае какво да прави, по-добре не настоявай за антибиотици. Кой знае какво ще направи.
По-скоро попитай дали има от лечебната храна на Роял Канин против разстройство. Скъпичка е, но действа.
Освен храната искай да ти даде ентерофермент /поне така звучи/ против разстройство. Представлява бяло прахче. Кафена лъжичка от прахчето се разтваря с малко вода и се дава на котето през 2-3 часа. Ефикасно е. Моето котаче страшно го хареса на вкус. Ако твоето коте не желае да лочи, дай му го със спринцовка. Спринцовката се поставя отстрани на устата и се впръсква по-малко, на почивки, за да може да гълта.
За храната, вече ти обясниха. При моя ветеринарен лекар се засичахме с хора и болни животни с подобни оплаквания, причинени от некачествена консерва. Може да пробваш с малко варено пилешко /да не е тлъсто, например само бяло месо/, размесено с добре сварен ориз /заедно с водата от ориза/. Оризената вода стяга. Запичащо действа и сварената риба /добре обезкостена/. Не взимай от солената цаца.
За друго в момента не се сещам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.