Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Я да питам...нови  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.10.05 15:04



има ли някакъв начин да открия дали рижият е в нормата откъм килограми? Нещо ми се вижда ошишкавен напоследък. Последното, което четох за установяване на физическото състояние на котката е че при опип трябва да се напипват ребрата, но не повече. Е аз ребра трудно напипвам

Има ли някаква зависимост между възрат, пол и килограми? Като при децата например. Предполагам, че и породата е от значение....

Как намирате вашите пухлцовци? Дебели? Кльощави? Или съвсем в норма? А може би сезонът е такъв?!

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Я да питам...нови [re: frisky lioness]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано24.10.05 15:16



От всички неща, които си изброила зависи. Претегли го, не че пак има кой знае каква сигурност, защото за едни котки като мей куун 7 кг. са нищо, а за други са ужасно много.

Като водих Аза на доктор също имах чувството, че е надебеляла. И то още преди пиометрата, но защото мислихме, че е бременна и й давах да си хапва колкото си иска. Качи малко. След това като я кастрирахме много внимавам с килограмите й. Не е дебела, но има малко сланинки на коремчето. Един приятел като я видя каза, че е станала огромна в сравнение с преди. Е, не е - тежи едва 3.200, страх ме е да си помисля преди няколко месеца, че е била под 3 кг. Това звучи някак си обидно за котка.

Ако котаракът ти изглежда дундьо, когато му гледаш гръбчето отгоре, значи наистина е позатлъстял. Това за ребрата не съм го чувала, но слава богу на Аза й ги напипвам (въпреки гъстите космалдаци, които има вече)

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: Я да питам...нови [re: frisky lioness]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 15:16



Ами при мен 2-ма са ребра и върху тях кожа, с хлътнали кореми. Грибо и Локи така. А Гарфилд прасето е такива мускули че друго не мога да напипам, вижда се как играят отдолу при най-малкото движение. А малкото коте на 5 месеца ми е шишкаво но аз съм на принципа - малките котета трябва да се тъпчат мноооооооооооооооогггггггггооооооооо.
Зависи до котката честно казано. Но мойте много играят или се правят на разгонени.



Тема Re: Я да питам...нови [re: frisky lioness]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.10.05 15:21



Не ребрата, скъпа. Гръкляна. Ако като го докоснеш усещаш кокалчето значи е нормален. Ех, че нямам път към теб да го видя този красавец



Тема Re: Я да питам...нови [re: frisky lioness]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано24.10.05 15:32



Последното име, което получи наша 5 килограмова Снежанка е "стомна".
Така каза дъщеря ми.:))))))))))
Прилагам и доказателствен материал







Тема Re: Я да питам...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.10.05 15:44



Много ти е красива "стомничката"!!!



Тема Re: Я да питам...нови [re: frisky lioness]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано24.10.05 15:48



еми зависи си от котката: селския ни някогашен котак беше един кръгъл и топчест, и никога повече от 3.5кг. сега билбо свинята е 5.5кг, но е хърбав - не само че се напипват ребра, но се и виждат, той не се спира на едно място- само кожа и мускули. Сега ще напълнее след кастрирането сигурно.



Тема Re: Я да питам...нови [re: frisky lioness]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 16:01



Моят Бруно е от теzи по-финните и по малки на ръст 4ерни обикновенни европейски котки с едно бяло петно отпреде.Ина4е е много подвижен и игрив, но ребра не мога да напипам , а корема му виси. Ами,май е дебел.



Тема Re: Я да питам...нови [re: emetic]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.10.05 16:45



Явно моят "дундьо" малко тръчка Одеве гледам от прозореца на офиса един уличен боец Беше меко казано достолепен. Изглеждаше така, че Саймън ми се стори "строен" Сигурно се подготват за зимата

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Я да питам...нови [re: PanTer]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.10.05 16:47



Аз четох за ребрата. Утре ще потърся за да цитирам. Гръкляна не съм го "стискала"

Ами айде, направи си път до нас, де! Ще ни е драго!

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.