Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови  
АвторBroken heart (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 17:07



Във всяка държава има престъпници и беззакония, но поне те се приемат като такива, а не като ежедневие и нормални не6та. А какви де4ица виреят из тая страна,преди половин 4ас говорих с родителите ми и те ми казаха 4е 5-годи6ното моми4е на съседите ни, което ми е и един вид племенница снощи е счупило врата на едно от едно месечните ми котенца, и то все още било живо ,но на път да умре и понеже не ставало вече за игра си е взела друго. И него ве4е са го отписали. Мисля че вече на никои не му пука за нищо.
Майка ми и баща ми не искат да си развалят отношнията със съседите и затова няма и да спрат това разлигавено чудовище. Но по-страшното е 4е преди 2 години това същото същество уби по същия начин един декоративен петел и още едно малко коте. И родителите и я насърчават и и се радват.
Определено след години не такива като мен ще са способни да убият друго същество, а такива като това дете. И родителите и околните сме мн виновни.
Нашите ме помолиха да не званя на това семейство и да им кажа какво мисля за тях за "да не си развалят отношенията" Ако не бях на другия край на света щях да ги посетя лично, но и това ще стане. Защо на никой не му пука? За6то няма закон за защита на животните. Вярно е че хората са най-важни на тоя свят, ама това ако са хора



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
АвторMorrigan (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 17:48



Не всички деца са такива за щастие. Но родителите на въпросното детенце жестоко ще се опарят от отрочето си. Когато отношението на детето към животните се превърне в норма, това е вече опасно. Така се създава впечатление у детето, че е ненаказуемо и може да прави каквото иска. Но в реалния живот такива хора като това дете стават или наркомани или тормозят по друг начин околните. И накрая си намират майстора. Но виновни са родителите, а не детето. На каквото го научиш това става. Аз например си спомням като бях малка и как баба ми ме възпитаваше. За всяко нещо, което не е редно се правеше забележка, а ако белята се повтори следваха силови мерки. Девизът й - Бийй дупе, за да не биеш дупище! - тогава не ми бе понятен, но сега разбирам колко правилно е действала. Днес обаче от криво разбрани родителски грижи някои деца ги оставят да правят каквото им се иска.



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 19:41



На твое място бих се обадила на теzи родители и бих ги накарала да се zасрамят. Помисли zа следва6тите невинни котета , които ще се иzмъ4ват докато умрат иzоставени и със с4упено вратле. Не е 4ове6ко да си мъл4иш. Не е zадължително да ги обиждаш, но просто можеш да им кажеш, 4е си отвратена от това , което е направило тяхното дете. Може би ако даде6 накакъв адрес , от кой град си, от кой квартал, тука ще се намерят хора, които да поговорят с това семейство. И zащо не помолиш твоите родители да си иzискат обратно котето и пове4е да не им дават котенца, а също и да предупредят други съседи с котки? Боже, докога българина ще си мъл4и при такива беz4инства!



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 20:00



Също така на твое място бих си кастрирала котката, поъдобре отколкото да се слу4ват такива неща.



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: тee]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано23.10.05 20:17



Изповръщах си вечерята след като прочетох темата




Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автор deni112 (непознат )
Публикувано23.10.05 20:50



а защо да сме по-важни?? винаги съм се чудила защо трябва да се смятатаме за най-важното нещо на тя земя.защото притежяваме разум ли? колко процента от човечеството използва този разум "по предназначение"? защото унищожаваме тая планета и нейните обитатели почти всекидневно? затова ли сме по-важни? тъжна история...



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 10:43



Някои ще кажат, че е нормално за малко дете да е грубо, да чупи и троши, защото така опознавало света.
Защо ли не си спомням аз да съм била такава?
От друга страна, има доста изследвания, в т.ч. и в популярни телевизионни предавания е разглеждана темата, че жестокост към животните в ранна възраст са проявявали масовите убийци.
Не, че от всяко разглезено дете на немърливи родители ще излезе убиец, но ...




Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано24.10.05 11:04



Скоро трябва да приемат закон как да опазят такива като нас, не Ви ли се струва че сме много малко?



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Бoнбoн]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано24.10.05 11:11



5 годишно дете никак даже не е малко! На тази възраст, даже и по-малки почват да тренират гимнастика, балет, фигурно пързаляне, музика...



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано24.10.05 11:20



Малка гадна убийца! За това няма извинение - нито възрастта, нито разбирането - нищо! Животът си е живот, независимо дали е на коте, зайче, птиче, независимо дали се възприема от същество на 5, 15, 105 години! Къде са й родителите на тази пикла!?! Какво й дават, на какво я учат - одобрение на садизма. Уфффф

Помоли вашите да говорят с родителите на детето. ТОВА Е НЕНОРМАЛНО!!! И какви добросъседски отношения могат да имат след като е станало нещо такова!

Дано успеете да спасите другите котенца... Представям си колко безпомощно се чувстваш в тази ситуация.

Вярвай, това със закон не става, става с възпитание

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.