Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 07.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "БЪДЕЩЕТО" на България  
АвторBroken heart (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 17:07



Във всяка държава има престъпници и беззакония, но поне те се приемат като такива, а не като ежедневие и нормални не6та. А какви де4ица виреят из тая страна,преди половин 4ас говорих с родителите ми и те ми казаха 4е 5-годи6ното моми4е на съседите ни, което ми е и един вид племенница снощи е счупило врата на едно от едно месечните ми котенца, и то все още било живо ,но на път да умре и понеже не ставало вече за игра си е взела друго. И него ве4е са го отписали. Мисля че вече на никои не му пука за нищо.
Майка ми и баща ми не искат да си развалят отношнията със съседите и затова няма и да спрат това разлигавено чудовище. Но по-страшното е 4е преди 2 години това същото същество уби по същия начин един декоративен петел и още едно малко коте. И родителите и я насърчават и и се радват.
Определено след години не такива като мен ще са способни да убият друго същество, а такива като това дете. И родителите и околните сме мн виновни.
Нашите ме помолиха да не званя на това семейство и да им кажа какво мисля за тях за "да не си развалят отношенията" Ако не бях на другия край на света щях да ги посетя лично, но и това ще стане. Защо на никой не му пука? За6то няма закон за защита на животните. Вярно е че хората са най-важни на тоя свят, ама това ако са хора



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
АвторMorrigan (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 17:48



Не всички деца са такива за щастие. Но родителите на въпросното детенце жестоко ще се опарят от отрочето си. Когато отношението на детето към животните се превърне в норма, това е вече опасно. Така се създава впечатление у детето, че е ненаказуемо и може да прави каквото иска. Но в реалния живот такива хора като това дете стават или наркомани или тормозят по друг начин околните. И накрая си намират майстора. Но виновни са родителите, а не детето. На каквото го научиш това става. Аз например си спомням като бях малка и как баба ми ме възпитаваше. За всяко нещо, което не е редно се правеше забележка, а ако белята се повтори следваха силови мерки. Девизът й - Бийй дупе, за да не биеш дупище! - тогава не ми бе понятен, но сега разбирам колко правилно е действала. Днес обаче от криво разбрани родителски грижи някои деца ги оставят да правят каквото им се иска.



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 19:41



На твое място бих се обадила на теzи родители и бих ги накарала да се zасрамят. Помисли zа следва6тите невинни котета , които ще се иzмъ4ват докато умрат иzоставени и със с4упено вратле. Не е 4ове6ко да си мъл4иш. Не е zадължително да ги обиждаш, но просто можеш да им кажеш, 4е си отвратена от това , което е направило тяхното дете. Може би ако даде6 накакъв адрес , от кой град си, от кой квартал, тука ще се намерят хора, които да поговорят с това семейство. И zащо не помолиш твоите родители да си иzискат обратно котето и пове4е да не им дават котенца, а също и да предупредят други съседи с котки? Боже, докога българина ще си мъл4и при такива беz4инства!



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 20:00



Също така на твое място бих си кастрирала котката, поъдобре отколкото да се слу4ват такива неща.



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: тee]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано23.10.05 20:17



Изповръщах си вечерята след като прочетох темата




Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автор deni112 (непознат )
Публикувано23.10.05 20:50



а защо да сме по-важни?? винаги съм се чудила защо трябва да се смятатаме за най-важното нещо на тя земя.защото притежяваме разум ли? колко процента от човечеството използва този разум "по предназначение"? защото унищожаваме тая планета и нейните обитатели почти всекидневно? затова ли сме по-важни? тъжна история...



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 10:43



Някои ще кажат, че е нормално за малко дете да е грубо, да чупи и троши, защото така опознавало света.
Защо ли не си спомням аз да съм била такава?
От друга страна, има доста изследвания, в т.ч. и в популярни телевизионни предавания е разглеждана темата, че жестокост към животните в ранна възраст са проявявали масовите убийци.
Не, че от всяко разглезено дете на немърливи родители ще излезе убиец, но ...




Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано24.10.05 11:04



Скоро трябва да приемат закон как да опазят такива като нас, не Ви ли се струва че сме много малко?



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Бoнбoн]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано24.10.05 11:11



5 годишно дете никак даже не е малко! На тази възраст, даже и по-малки почват да тренират гимнастика, балет, фигурно пързаляне, музика...



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано24.10.05 11:20



Малка гадна убийца! За това няма извинение - нито възрастта, нито разбирането - нищо! Животът си е живот, независимо дали е на коте, зайче, птиче, независимо дали се възприема от същество на 5, 15, 105 години! Къде са й родителите на тази пикла!?! Какво й дават, на какво я учат - одобрение на садизма. Уфффф

Помоли вашите да говорят с родителите на детето. ТОВА Е НЕНОРМАЛНО!!! И какви добросъседски отношения могат да имат след като е станало нещо такова!

Дано успеете да спасите другите котенца... Представям си колко безпомощно се чувстваш в тази ситуация.

Вярвай, това със закон не става, става с възпитание

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 11:34



това идиотче е в опасен рецидив... наистина ли е МОМИЧЕНЦЕ?! тия двамата дето гледат ли се наричат родители?! да й купят плюшена играчка, тъпаци... аз също съм чувала подобни разкази, ама нямах домашно животно... на едно подобно глезено отроче вече два пъти му купуват домашно зайче, първото умряло, а родителите бързо й купиха второ, за да не разбере, че първото е мъртво. сигурна съм че такива хора ще си имат проблеми с детето, ама това не ми помага СЕГА да не се чувствам ужасно...



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано24.10.05 12:53



Живота не е играчка. Моляте развали си отношенията с комшиите
и им обясни да върнат котетата и да земат коте играчка на детето.



Тема Извинявай, но като те чета се сещамнови [re: Broken heart]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.10.05 13:10



за един от психо-форумите преди години. Там разни странни птици пускаха странни теми и след ен-дневно коментиране, съвети, връзване и прочие идваше един светъл момент в който първоначално пусналият темата пишеше "Редакцията на в./сп. еди-кое-си ви благодари за коментарите".
Просто не съществува ситуация в която за да не се скарат някакви си възрастни хора се оставя някакво сополива дрисла да убива чужди котета както и скимне.



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: azzi6]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано24.10.05 14:27



Въобще не ми е ясно защо на дете с подобни нрави трябва да се позволява да има домашен любимец.Ако е във фазата на 4упене,трошене и разделяне на нещата на съставните им 4асти и ако родителите нямат отношение по въпроса как се гледат домашни любимци и не са наясно с какви подбуди 4овек би трябвало да се "обзавежда" с животин4е,
просто не би трябвало да купуват нещо пове4е на детето си освен плюшени игра4ки.Родителите ти,извини ме,са постъпили абсолютно безотговорно и безхаберно да дадат котенце на дете и въобще на хора,за които знаят,4е не им пука особено за съдбата на животин4ето и просто като "даде фира",го заменят с друго.Аз съм у4ила от съвсем малко детето си на отношение към животинския свят и природата и не виждам никакъв вариант,при който да позволя на собствената си дъщеря да има грубо отношение към животинките ни в къщи и навън.В слу4ая,освен 4е изпитвам антипатия към хора,които възпитават децата си по подобен на4ин,като в слу4ая с твоята племенница,не разбирам и твоите родители и,4естно казано,ги упреквам,4е са жертвали едно малко същество,за да удовлетворят каприза на едно разглезено и жестоко хлапе.



Тема Re: Извинявай, но като те чета се сещамнови [re: PanTer]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано24.10.05 14:30



Единствената възможна ситуация е ,ако и на въпросните възрастни хора не им дреме особено за съдбата на котето(в слу4ая).



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 15:13



Твоите родители са за убиване. Детето без да му каже някой няма да знае какво прави. Но твоите родители са тези които са наистина виновни, истинските убиици. Ако хвърля на улицата дете и го прегази кола няма да е виновен шофиорът а аз нали разбираш. Защо ни плачеш на нас не разбирам, малка ли си, какво ли? Аз на твое място много бих се страмувала от тях и то себе си, схващаш.
Изроди
Крава
Детето ти е виновно
НА колко е то? Дори на 10 няма да разбере
Обаче родителите ти - би трябвало



Тема Пропускате още нещо -нови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.10.05 15:20



ако и на родителите и да не им пука тя казва "Котките ми". Т.е. не взема мерки, а философства за "бъдещето на българия". Още повече ми прилича на онези постинги....

П.П. Сори, че отговарм на теб. Ама така ми дойде.



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: PanTer]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано24.10.05 15:31



Действително,трудно може 4овек да допусне,4е в такава ситуация,макар и отдале4е(може би са в разли4ни градове или държави)няма да направиш най-малкото доста съдържателен скандал на родителите си,макар и само по телефона,и катгори4но да им забраниш да дават животинки на въпросното дете.Странно е да описваш душевните си терзания по форумите,а да не постъпиш по единствения правилен на4ин,ако въобще оби4аш животни,за да не си развалиш отношенията със съседи,роднини и каквито и да са.Все пак,когато 4овек взема да отглежда едно същество,носи някаква отговорност към него.След като веднъж ве4е се е слу4вало да пострада животно в този дом,зна4и,4е хората не са подходящи да отглеждат домашни любимци и е било тотално безотговорно да им се дава възможност отново да експериментират.



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: PanTer]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано24.10.05 15:34



тя е на другия край на света, няма как да им помогне физически

бъдете малко по-толерантни и търпеливи към другите. в този клуб всеки се изяща с парцалите, ако и на йота не споделя нашето мнение

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: atteh]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.10.05 15:50



Не си права. И на другия край на света би трябвало да може да упражни въздействие върху родителите си.
Днес едно котешко сърчице спря да бие завинаги. Той беше котарак на една моя приятелка. Почина от старост. Няма значение дали съм наред, но плача за този котарак така както плаках за Йоди (на Неткет) и още за толкова котки, които дори не съм познавала. И ми е безкрайно тежко. Ужасно боли. За съжаление новината дойде когато при мен имаше чужд човек. Няма да ви кажа на какво се наслушах, вкл. и на обвинения, че за хора не съм плакала толкова (може би с право до някъде). И на чудене - защо по дяволите плача след като този котарак няма нищо общо с мен.
Последното нещо на света за което ми се четат фермани са подобни словоизлияния как нищо не се прави когато някаква пикла убива котки или как някаква си глезла иска да убие котарак, защото пикаел.



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: atteh]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 15:58



съжалявам
1-2 котета с пречупени вратове не е причина да сме такива
трябва да и съчувстваме
ами сега
какво да прави? много кофти ситуация
а котето - живо и отписано ... и второто така а сигурно все още мърда
мда, наистина сме много груби
как не ни е срам


Редактирано от PurE_EviL на 24.10.05 16:05.



Тема някой да си направи труда да откара котето на ветнови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 16:00



.
НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ ЧЕ ЖИВОТА Е ЕДИН
маи никой не го разбира това
изроди



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: emetic]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 16:08



повече няма да пиша, дори да чета тая тема, че само ми се пълнят очите... А СТАВА ВЪПРОС ЗА ЕДНОМЕСЕЧНИ КОТЕТА... на това девойче родителите или живеят във къща и котката е улична, или ... не знам. как така онова 5 годишно женско изродче си "взима" котета? а малолетни все още не се наказват в РБ, а и не е правилно... ако изобщо ти пука за котетата, погрижи се за тях, не вярвам някой насила да нахлува у родителите ти и да отвлича едномесечни котета с цел убийство по особено жесток начин... в кой филм живееш?



Тема Re: някой да си направи труда да откара котето на ветнови [re: emetic]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано24.10.05 16:08



живота е един, но всички сме различни ... едните дават живот и спасяват, а други-отнемат го- сигурно има кой да им държи сметка...
"ръчица, която дава не осиромашава" - правете добро и не искайте отплата



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: azzi6]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано24.10.05 16:17



Бих му счупила ръчичките на това изчадие. И на татко му и на майка му тоже.

Ама защо и аз пак отворих тая тема
Цяла нощ сънувах умрели котета



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: CHEЖAHKA]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 16:23



Дори не ми трябва да сънувам. Днес цял ден виждам прегазени такива. Малки, големи. Пътувах до един съседен град - иска ми се да не го бях правила.
Май сгасиха и едно докйато бяхме на една от спирките с рейса, добре че не гледах. После един тролей специално ...
Мисля че на бг и трябва една голяма атомна бомба. Само кратер да остане. Или гаден вирус да избие всички хора.



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано24.10.05 16:25



Нали знаеш приказка за първите 7 години - много е вярна!!!



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: emetic]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано24.10.05 16:59



Точно от теб мнение за това как се комуникира и как се отговаря, не искам. Не става въпрос за този конкретен случай само.

Нямам нищо против емоционалният тип говорене. Но погледнете към колко хора сте се нахвърлили. Идват тук да получат съвет или просто да споделят. АГРЕСИЯТА НЕ РАЖДА НИЩО ДОБРО, това не сте ли го разбрали... А уж големи хора. Никой не се ражда научен...

Мда, може и аз да съм модеративна, но с модериране си вадя хляба и то добре...

А явно думата толерантност е много архаична, ах простете

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: Това не може...нови [re: Broken heart]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.10.05 17:15



да се коментира просто. За всичко са виновни родителите на детето. Децата, особено на тази възраст не могат да носят отговорност за действията си.

Мога да кажа само едно. Горкото коте(и други те след него), горкото дете....

Родителите ти да отиват и да си прибират котето. Винаги могат да измислят някаква причина за целта

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Това не може...нови [re: frisky lioness]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано24.10.05 17:24



Наистина frisky lioness го е казала най-добре,
да приберат котетата да кажат че имат кожни гъбички или че са още малки да се раздават и да купят една плюшена играчка коте да го подарят на детето
има такива които ходят, писукат и светят. Нека залъжат нещо детето.




ПП
Вината е на родителите, които трябва да обесняват на децата си какво е правилно поведение
и какво е позволено и какво не. ... ... то децата копират поведението на родителите си, ако са по внимателни и насочват детето в игрите му няма да се стигне до подобни изпълнения.



Тема Re: Това не може...нови [re: ike]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.10.05 17:49



И аз си мислех за вариант да кажат на родителите на детето, че у котетата са открити някакви гъбички, паразити или някаква друга заразна за хората болест. Родителите са много чувствителни към здравето и живота на децата си. Ще се откажат от котето за отрицателно време...

И е добре родителите на авторката на темата да побързат в действията си

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Това не може...нови [re: frisky lioness]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.10.05 17:57



Миличка, вярваш ли, че това е решение?
В смисъл - добре, ще отърве точно тези котета точно в този момент. Обаче всичко принципно си остава да виси.
После, я ми кажи, ако ти видиш такова поведение в собствените си роднини дори и да измислиш елегантен начин да решиш конкретен проблем това би ли те удовлетворило? Би ли приемала с отворени обятия въпросното семейство?
Не знам доколко не сме толерантни, обаче въпроса е много по-дълбоко морален и етичен отколкото се вижда на повърхността.



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: atteh]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано24.10.05 18:37



Разбирам те и в известен смисъл намирам,4е имаш право.Но мисля,4е мнението ми не беше то4но нахвърляне- не можех да не кажа,4е не одобрявамтакова поведение,защото тук проблемът не идва от неинформираност или неопитност.Твърде много неща в разкапаната ни държава се разкапват още пове4е,защото някой е безхаберен или не му пука,или си казва"това не ме засяга" или "какво пък толкова".Цяла кандидат-кметска кампания се води "на гърба" на бездомните ку4ета и уж нормални на вид хора ни обясняват как кой по-първи щял да разреши проблема(разбирай "да избие по-бързо ку4етата") и на пове4ето хора не им пука,смятат,4е е нормално,защото нали,в края на краищата,улиците и градовете принадлежат на хората.И въобще какво тук зна4ат някакви си "помияри"(ненавиждам тази дума!)!Слу4аят ,разбира се,не е иденти4ен.Не казвам,4е детето не е невинен плод на лошо родителско възпитание,но ситуацията е резултат от двойно безхаберие,безотговорност и криворазбрани добри отношения,в които ,странно защо,нямаш право да изразиш дори неодобрение,4е някой ти е убил котето,пък даже да е било и по невнимание.Не мисля,4е поведението и на двете страни в слу4ая е нормално.



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: atteh]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 19:08



АГРЕСИЯТА НЕ РАЖДА НИЩО ДОБРО

Кой е казал че търся добро?



Тема Re: Пропускате още нещо -нови [re: emetic]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано24.10.05 20:03



ако приемем че искаш всички котки да са добре и да живеят дълго и добре, и това е ДОБРО, то с агресия няма да го постигнеш

Nice!


Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
АвторBroken heart (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 02:05



Istoriata e dosta dalga i moje6e i da ne se stiga dotuk,no tam, kadeto jiveia v Bg ima samo edin veterinaren lekar i kogato v na4aloto na tazi godina go popitah za operazia za izvajdane na ja4nizite na kotkata-maika, toi se zasmia i kaza 4e nito e krava, nito e prase, a toi se zanimava samo s takiva operazii, ni6to 4e az si biah prigotvila da si platia vse edno 4e e krava,prase, ovza ili kakvoto i da e.
Kakto i da e,kogato se pribera sledva6ia pat, 6te nameria na4in da ia zakaram da ia operirat v Plovdiv,no za jalost tova niama da pomogne sega na malkite mi koteta.
Sled inzidenta ne moga da nameria sili da govoria s na6ite, i moje bi e po-dobre. Taka,kolkoto i da e detinsko 6te triabva da izbirat pred lo6i otno6enia sas sasedite ili s men. I da darjat kotkite dale4e. Makar i tova da e trudno.
Predi 2 godini imah samo edno kote- maikata, i ia gledahme vka6ti,no sled kato ne mojah da i napravia operazia, sega za dve godini tia rodi 4 pati i imam ob6to 11 koteta, koito na6ite ve4e ne mogat da gledat vatre. I sega vsi4ki jiveiat navan. I ka6tata ni e v edin dvor sas sasedskoto semeistvo.
Vsi4ki jivotni tr da imat ednakvi prava. Sled kato ne e prase, a i ne moga da ia zakaram do plovdiv s vlak ili reis,poneje ne e razre6eno, pone da ima pove4e veter lekari i po selata, ne vsi4ki hora razpolagat s koli da si prevoziat jivotinkata do veterinarnizite v Plovdiv.
A tova 4e ne jivee6 v po-goliam grad ne tr da ozna4ava 4e tr da si izoliran, ni6to 4udno 4e po takiva mesta vireiat divi deza.



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Broken heart]  
АвторMorrigan (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 09:03



Защо изобщо е нужно да се оперира? Както разбирам ветеринарите там са се упражнавали само върху добитък. Не ми се вярва да е нещо различно и в близкия град. Ще е опасно за горката животинка. По-добре й купи хапчета, но внимателно ги избери.

Не разбирам отношението на българите към домашните любимци. А все пак и аз съм българка. Когато си взех моето коте, един от роднините ми от село се зачуди защо съм взела котка. Цитирам - Да е коза разбирам, ще я доиш, а това за кво ти е? Ни мляко, ни месо ще ти дава!



Тема Re: "БЪДЕЩЕТО" на Българиянови [re: Morrigan]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано25.10.05 09:52



Все още не са открити безопасни хапчета и инжекции против разгонване, въпреки уверенията на ветеринарите.
Правилно е според мен тази котка да я кастрирате и следващия път като си зимате котка си земете мъжка, щом не искате котета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.