Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 23.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема обезпаразитяваненови  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 19:22



Скоро си взех коте а и ку4е от познати,но не са обезпаразитени(имат си балхи)От каде мога купя(сас спреи или каквото е там)а и за кучето невидях форум за да питам но предполагам се купуват от едно и съшто място(и евентуално цени.Благодаря.



Тема Re: обезпаразитяваненови [re: лaиk]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано06.10.05 20:00



Фронтлайн спот-он (пипети). важно е да внимаваш защото са различни за кучета и котки макар в еднакви опаковки. между 8 и 10 лева са на различните места. доказани са като ефективни и цената си заслужава.

Nice!


Тема Re: обезпаразитяваненови [re: Megas]  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 19:05



Е няма ли други вариянти и начини?И колко време се ползват тези пипети



Тема Re: обезпаразитяваненови [re: лaиk]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано07.10.05 21:18



това е най-ефективно и най безвредно. съотношението му цена/качество също е доста добро според мен. ползва се еднократно ако няма да излизат навън и няма от къде да хванат бълхите, и след това когато ги видиш че пак са завъдили (внасят се с дрехи и обувки). иначе пак според риска-на един или два месеца (пази един месец от кърлежи и 2 от бълхи).
варианти иначе има. Кокерката ползва една пудра на Болфо ако иска да разкаже по подробно за нея, аз нямам опит

Nice!


Тема Re: обезпаразитяване - аз пак за мойтонови [re: Megas]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано07.10.05 21:29



Прежалих се, утре отивам да купа Фронтлайн, къса ми се сърцето за 27 лева, ама ако трябва да ги давам всеки месец, няма да стане. Моите никъде не излизат.
Понеже съм завъдила бълхи и в едната стая, интересно, защо само в едната, от ония, най-дребничките, микроскопичните, дето скачат, искам да питам за другото средство, за обезпаразитяване на самата стая. Първо мисля да сложа Фронтлайна, а след това - душа да ми е яка, събирам всички покривки, слагам ги в пералня, измивам сериозно навсякъде, и пръскам с другото подходящо средство.
Райд е сериозна работа, нищо не му се опира, в службата трових с него за хлебарки, на другия ден труповете бяха пълчища по земята... но някой рече, че е отровен.
В тая стая, дето е бълхясала, котките влизат по-малко. Ако я напръскам хубавичката с Райд, и после я затворя, колко време трябва да я държа затворена и след колко време е безопасно да влизам както аз, така и котките.
Там ми е компютъра, между впрочем....




Тема Re: обезпаразитяване - аз пак за мойтонови [re: gatofilia]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано07.10.05 21:43



имаше мисля от Satyr писано по този въпрос назад. виж дали ще успееш да го намериш. аз лично не съмимал този проблем и не знам нищо. моята логика е че ако обезпаразитиш котките малко по малко всички бълхи ще се излъжат да хапнат от тях, респективно ще умрат и постопенно за два месеца и къщата ще се изчисти

Nice!


Тема Re: обезпаразитяване - аз пак за мойтонови [re: Megas]  
Автор kokerka (ku4karka)
Публикувано07.10.05 22:13



Тъй, тъй, тъй, доживях да знам повече от Мегас (потрива доволно ръце) Шегувам се разбира се :)
Та по въпроса, преди седмица ми докараха ДОМАШНО родено коте с около 30-40 възрастни бълхи по него?!? Понеже имам още 6 животни не можах да си позволя да го оставя за "след после" и веднага се заех със гадинките. Това което ползвах за около година излиза около 10тина най-много 15 лева. А именно: Ектомин - това е концентрат, който за 10 мл се дават 2 лева. Със спринцовка се изтегля 0.5 - 1 кубик (Мегас така ли се казваше?) и се разтваря в о.500л вода. Сипваш в някоя пръскалка и над мивката пръскаш котето. След мнооого обилно напръскване се преглежда и отстраняват всички обездвижени или мъртви бълхи (като не забравяш да ги стискаш с нокътче, че да си убеден/а че са умрели) Аз лично така го пръсках котето около 3-4 пъти, защото това по него беше ужасно. СЛед като се увериш че няма бълхи вече по него, изплакваш ама мноооогоооо обилно. Сушиш и оставяш малко за почивка, след което пудриш - Пудрата се казва Болфо, струва около 7 лева и ще ти стигне за повече от година, аз още не съм я изхабила, купих я началото на тази а пудря и кучето с нея. И вече ако е имало нещо живо, останало по котето то вече можеш да си сигурен за смъртта му.
За къщата: същия този Ектомин, се разтваря повече кубици, в по-малко вода и се пръска цялата къща. Безвреден е за хората, а и за животните, но нали котките са чувствителни, тях ги плакнем.
Успех, дано съм помогнала на някой и се извинявам за дългия пост.

П.П. за кучето можеш да ползваш същото, но Ектомина дори можеш да не го плакнеш, а само да го оставиш да изсъхне. Болфото е и за кучета, и от него сложи, лошо няма. Аз така правя и на котката и на кучето.

Редактирано от kokerka на 07.10.05 22:16.



Тема Re: обезпаразитяване - аз пак за мойтонови [re: kokerka]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано07.10.05 22:21



ооох, това добре, ама тия едри котараци, по 5 кг., как да ги пръскаш, задържиш по време на пръскането, че и после да ги търкаш и да чакаш да изсъхнат, та и да им хващаш и смачкваш бълхичките? Това е много добра рецепта за малко, беззащитно животинче, дето можеш да го държиш над мивка, ама с моите...
Виж, това за стаята, с Ектомина, непременно ще го опитам.
По ветеринарните ли се продава само? Магазини имам предвид, не аптеки, покрай нас ветеринарна аптека изобщо не съм видяла...
Впрочем, след всяка такава манипулация моите се лижат като луди, скачат ВЕДНАГА на гардероби, на недосегаемо място и се лижат по час. И да не е отровно, няма ли опасност да излижат веществото и ефектът да е нулев?
Имам надежда с Фронтлайна, че като им го сипя отгоре на гърба, няма как да го излижат. От всичко прочетено за него разбрах, че той не трябва да се разтърква по цялото тяло, дано...

Редактирано от gatofilia на 07.10.05 22:25.



Тема Re: обезпаразитяване - аз пак за мойто [re: gatofilia]  
Автор kokerka (ku4karka)
Публикувано07.10.05 22:24



Не е проблем и без да ги търкаш, само трябва около 10-тина минутки да стоят омокрени с Ектомина, бълхите умират от него, а ако се сложи и Болфо след това нямат шанс никакъв. Може и да не ги издирваш по котарака, а само да чакаш сами да изпопадат (на кучето така правя, защото няма начин да я прегледам цялата) Продават се по ветеринарните кабинети, поне аз където съм питала, навсякъде е имало.



Тема Re: обезпаразитяване - аз пак за мойтонови [re: gatofilia]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано07.10.05 22:38



със сигурност поставянето на фронтлайн на врата е достатъчно. друг е въпроса че понеже пипетата е доста и се разтича по козината обикновено се налага да се постави на повече места (трябва да е точно по кожата), но няма да ти е проблем

Nice!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.