Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема пикливите, сега оперирани котетанови  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 22:13



Писах тука преди известно време за две котета дето си взех и се бях хванала за главата с тях, че ходят по тоалетна из цялата къща. Бях се отчаяла, те ми надвиха, живеех в котешка тоалетна!!! Та ето малко продължение тука на цялата работа....

Горе-долу - не съвсем- но уредихме тоя проблем с тоалетната. След като пробвах ВСИЧКО за как да ги отуча, че къщата не е тоалетна - главно ги затворих в градината .... ужким след известно време схванаха, че къщата е моя територия (и аз съм началник!), че НЕ се пишка в нея, но само вчера едното се изпишка пред очите ми в кухнята (докато аз си мислех как вече не правят така).

Ударих го по дупето на това местопрестъпление (друг път не го бях хващала баш-баш) - и то избяга навън, но не знам дали се 'поучи', щото само след 2 минути искаше пак да влезе вътре, щастливо все едно нищо не е било... Както и да е - сега са много по-добре по тоя въпрос - но май най-вече защото аз съм разработила сустеми за как да не им давам допуск до стаи из къщата.

Както и да е - учим се да живеем заедно и се обичаме отгоре на всичко! Като се върна от работа вечер то са игри, то милувки .. .Това е - аз съм вързана - дали пикаят или не из къщата - тия две палавници са моите котки. (ОФ!)

Та днес ги закарах на ветеринар да им направи операциика да нямат котета. Цял ден бях под напрежение - 'ами ако едното не се събуди от приспивателното за операцията', и 'о-о-о горкичките нямат да бъдат маики'....

Абе, глупости на търкалета.
Като ги прибрах от ветерирана бяха толко щастливи да са си у нас, че се разтрумбуваха из къщата - хич не им пука, че днес съм им правили операция, че са им давали приспивателно, че няма да имат бебета...

а и сега точно - на ме хич не ми пука дали ще пишкат къде нетрябва!



Тема Re: пикливите, сега оперирани котетанови [re: Пeпa]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано30.09.05 22:53



Те още ли си нямат имена?

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: пикливите, сега оперирани котета [re: Пeпa]  
Автор Fire walker ()
Публикувано02.10.05 10:19



ще кажа това и няма да влизам в този клуб, защото си скъсвам нервите като го направя:

Опитите ти да се самохипнотизираш,че е ОК да кастрираш живо същество за да не може да ражда, за да ти е по-удобно на теб са смехотворни.Ако не можеш да осигуриш на животното да е ЖИВО в пълния смисъл на думата, значи не заслужаваш то да живее с теб. Не са достатъчно чувствителни за да усетят огромната разлика между една кастрирана и една некастрирана котка.Кастрираната е просто суха обвивка от живата, ИСТИНСКА котка. Няма и следа от блясъка в очите, от мекотата на козината, от характера , от подвижността, от котешкото в котката....

дано някога разберете какво правите

Mens agitat molem

Редактирано от PurE_EviL на 02.10.05 10:27.



Тема Re: пикливите, сега оперирани котетанови [re: Fire walker]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано02.10.05 10:29



на мен няма да ми липсваш

ако все пак решиш да влизаш се изказвай малко по "общоприемливо", за да не трия постинги от другия път. нямаш право да съдиш който и да е.

Nice!


Тема Re: пикливите, сега оперирани котетанови [re: Megas]  
Автор Fire walker ()
Публикувано02.10.05 10:35



Данък обществено мнение не плащам, за това и няма да се разплача дали ти липсвам или не.И вземи прочети в клуб Администрация в темата на админите, правилата за модериране и кога точно може да се трие мнение.Там пише ясно,че модератора не е цензур и оценител, той е администратор на форума.Никой не може да ми каже какво да мисля по някой въпрос.Обичам котките и моята позиция е тази, която съм заявила по причните, които съм изброила. Ако тя е разлина от твоята, можеш да кажеш какво мислиш, но да заплашваш с триене е несериозно.Или ти казваш какво може да се мисли тук?И всички трябва да сме съгласни с теб и мислещите като теб?И това е единствената истина,която хората интересуващи се от котки трябва да изповядват?!

Mens agitat molem



Тема Re: пикливите, сега оперирани котетанови [re: Fire walker]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано02.10.05 10:39



това мнение ти го оставям само за да е видно за останалите форумци защо следващите ще трия

предишното ти мнение въпреки че е различно от моето не изтрих, но редактирах понеже има някои основни правила при общуването които ще ти се наложи да спазваш тук. хубаво си против кастрацията. както и поне половината от пишещите тук. само където никой не мина да ни обясни на останалите колко сме жестоки като го правим това. ако ти трябват повече обяснения на ЛБ-нали знаеш как е
със здраве

Nice!


Тема Re: пикливите, сега оперирани котетанови [re: Fire walker]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано02.10.05 13:09



"Обичам котките и моята позиция е тази, която съм заявила по причните, които съм изброила."
.........

Ами именно де, и ние си изказваме позициите, а ти след това ни наричаш глупаци
Редно ли е така

Редактирано от CHEЖAHKA на 02.10.05 13:11.



Тема Re: пикливите, сега оперирани котетанови [re: Megas]  
Автор Fire walker ()
Публикувано02.10.05 19:32



не знам какво е ЛБ

ще ми триеш мненията ,защото казвам ,че сте жестоки като кастрирате животните?Това на кое правилно на форумите противоречи та да оправдаеш триенето?Спам, реклама или директни обиди на пишещи? По-скоро противоречи на желанието на хората да си правят каквото си правят, без някой да им каже открито дума по въпроса, защото име неприятно, неудобно и им разваля спокойствието и делюзията,че всичко е съвсем наред.

Ако така си разбрала функцията на модератора, пак те призвавам да идеш да си прочетеш темата в Администрация за това как точно се модерира клуб.

Mens agitat molem



Тема Re: пикливите, сега оперирани котетанови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Fire walker ()
Публикувано02.10.05 19:42



Аз лично смятам,че нещата трябва да се казват както са и от двете страни на евдин спор.И не говоря за клубовете само, а и за живота. Хората имат различни мнения.Ако не могат да ги изказват, живеем в 1984та на Оруел, когато някой казва кое е истината и другото се цензурира.

Някога хората са мислели,че е добра идея да се горят вещици на кладата.Мислели са,че е добра идея да се продават хора с различен цвят на коата в робство.Мислели са,че е добре да се избиват бездомни животни и т.н.Ако не е имало кой да им каже,че са "глупаци" /въпреки,че този термин не съм употребила, ползвам го само защото ти го изпозлва/ нещата са щяли да си бъдат точно както са си били.За това смятам,че и тук и навсякъде е абсолютно недопустимо да се възспират хора да казват нещата "право куме в очи".А ,че някой няма да му хареса какво чува, съм сигурна.Но от друга страна-ако този някой е толкова спокоен и сигурен в позицията си, няма да се впечатли , нали?Проблемът е,че не може да осакатяваш живо същество и някъде в ъгълчето на съзнанието ти да не те гложди нещо..Какъвто е случаят и с авторката на постинга.И според мен това глождене трябва да се поощрява, защото то ще промени жестоките практики.

Mens agitat molem



Тема Re: пикливите, сега оперирани котетанови [re: Fire walker]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано02.10.05 19:49



ЛБ=лична бележка
обръщай се към мен в мъжки род
нищо не можеш да ме призоваваш да правя

Nice!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.