Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 14.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема пак за съвет  
Автор acoustic ()
Публикувано27.09.05 10:34



Моля дайте съвет на един заклет вегетарианец, с какво е най-добре да си храня котето. Знам, че за мъжките котета не е добре да ядат сухата храна, обаче аз нямам ни най-малка представа какво месо мога да му давам нито как да му го приготвя. За сега сме на консерви Фрискас джуниър, ама се опасявам че му е много еднообразно.
Мерси предварително!



Тема Re: пак за съветнови [re: acoustic]  
Автор Styx ()
Публикувано27.09.05 11:32



Щом ги харесва котарака какъв е проблема :-)
Мешаш ги различни видове храни и готово.
От време на време бяло пилешко месо, дробчета, сърчица, воденички, някаква риба, телешко, агнешко месо и карантии, ... не е препоръчително сурови, свинско не е много препоръчително че е по-мазно.
По принцип не пречи да го приучваш да яде и твоята си вегетарианска храна ама само понякога.
Задължително пилешки кокали да гризка заради зъбите най-вече, щом си решил/а да не му даваш суха храна.
Понякога сурово телешко месо, варени яйца, прясно или кисело мляко също. Понякога от прясното ги изкарва разстройство, ако са с по-чувствителни коремчета, затова хуманизирано мляко.

Ако свикне на много разнообразна храна може след това и да не иска да повтаря една и съща храна всеки ден :-)) Пък и всяка котка си има свои предпочитания към манджите.

Най-добре им е храната да е посварена и винаги със стайна температура. От пилешките дробчета и сърчица и и въобще карантията и рибата се получава доста апетитен бульон.

Редактирано от Styx на 27.09.05 11:39.



Тема Re: пак за съветнови [re: acoustic]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.09.05 11:56



За разлика от теб котката ти не може да живее без месо. Вариш го. Без подправки и мазнини.
А сухата храна не е толкова смъртоносна, стига да е качествена. Роял Канин, Про план, Ямс - това да е ако решиш да му даваш суха храна.



Тема Re: пак за съветнови [re: Styx]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано27.09.05 12:12



Пилешки кокали задължително?!?!? Ти луд ли си? Могат да раздерат червата на животното. Единствените кокали, които могат да се дават на животните са пилешките шийки и твърдите кости от теле!!!! Пък и не знам каква им е хранителната стойност въобще!

За устна хигиена има специални сухи храни с добро качество!

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: пак за съветнови [re: atteh]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.09.05 16:38



А ако питате мен - никакви кокали. Не се знае знае ли се



Тема Re: пак за съветнови [re: PanTer]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано27.09.05 16:58



за котка съм напълно съгласен!!! никакви кокали.
да ме прощава Атех ма пък телешки кокали никога не бих дал на котка-в естествена среда никога не би яла такова. докато птичи по се ядва. и все пак доста ветеринари са ми го казали това за кокалите. хрущяли виж може ако котката им е фет

Nice!


Тема Re: пак за съветнови [re: Megas]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано27.09.05 17:00



Никаква прошка . Никога не съм давала кокали, няма и да давам. Само съм чувала, че онези големи тазобедрени кокали не им вредят, защото били меки.

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along

Редактирано от atteh на 27.09.05 17:02.



Тема Re: пак за съветнови [re: atteh]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано27.09.05 17:06



някой те е изгъбаркал
как ти се вижда тазовите кости да са меки? нали носят тежестта на цялото (в най добрия случай половината) тяло? доста са твърди даже. просто от твърдостта котката не може да ги отчупи и погълне (включително и дребна порода куче) и вероятно заради това. ама Ръсти от такива кокали получава страшно разстройство.
ако е толкова за устната хигиена (Стикс затова ги спомена) се продават едни специални солети за почистване на зъбите. мисля че са по добрия вариант в случая. понеже котката на свобода почиства зъбите си не с кокалите а със суровото месо

Nice!


Тема Re: пак за съвет [re: Megas]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано27.09.05 17:14



да ти кажа честно - не съм виждала тазови кости - нито на теле, нито на друго животно

месо купувам рядко и то тренажирано, обезкървено... абе... "културно" месо...

както и да е, казах, че на животните не е гот да им се дават кости по принцип

за чистене на зъбите има и формулка на Роял Канин, не че я давам поради специалната диета на лигла. сега ще й сменяме храната, много повръща. гастритичното космаче на кака

отплеснахме се, някой да каже на акустик алтернатива на сухата храна...

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: пак за съвет [re: atteh]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано27.09.05 17:27



не съм доволен от храната за збен камък на РК. не знам аз ли не я давах достатъчно дълго какво ли, ама за 2 седмици не забелязах промяна. все същото си беше. разликата е че Сара започна да се пристрастява и да не иска от нейната си, пък не знам колко е пълно-ценна тази за зъбния камък. така че нея не препоръчвам.


акустик-провери в статичната тема за линк към темата в която писах за суровата диета при котките. за мен това е най-добрата алтернатива на сухата храна. изчети това което съм превел и после посети линковете които съм дал. освен тях ако пуснеш търсене за raw diet for cats в гуугъл ще ти излезнат страшно много резултати.

Nice!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.