Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 07.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търсим мъж за Лора!  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано25.09.05 18:34



Лора е нашата котка и от тази сутрин е много разгонена. Не е породиста, но има всички белези на Норвежка горска котка - дълга козина, огромна пухкава опашка, "чорапи" на лапите и т.н. Очакваме да ни роди няколко много красиви котета . Единственото ни изискване към мъжа е да бъде голям (дълъг), защото Лора тежи 5 кг и е дълга 60 см. Няма значение породата на мъжа, но ако е по-къс от нея, няма да е в състояние да си изпълни съпружеските задължения

За контакти: IQC 2111782, skype: mitko.com или лична бележка тук, на която ще ви отговоря с телефон и имейл




p.s. Една плочка на пода е с размер 30x30 см



Тема Re: Търсим мъж за Лора!нови [re: Mитko]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано25.09.05 21:11



ами ако искаш да не потъне бързо темата може да пуснеш тази обява в статичната тема за целта. от вчера я имаме красавица е Лора, но малко късно сте се сетили от опит знам че търсенето на котарак е малко проблемно, но ви желая успех и да се похвалете с резултата

Nice!


Тема Re: Търсим мъж за Лора!нови [re: Megas]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано25.09.05 21:32



Не ние, тя късно се е сетила :) Не се е разгонвала от година и половина и въобще не очаквахме.

Митко



Тема Re: Търсим мъж за Лора!нови [re: Mитko]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано25.09.05 21:39



е то е малко като със земетресенията колкото по-дълго не се е разгонвала толкова вероятността да го направи всеки момент е по-голяма

Nice!


Тема Re: Търсим мъж за Лора!нови [re: Megas]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано26.09.05 09:10



Да го чуе само skogkatt, ще му каже една норвежка
Eто ти норвежки

,


The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.

Тема Re: Търсим мъж за Лора!нови [re: netcat]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано26.09.05 09:14



Така де, това е стандарта (

), а онова по-скоро описание

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.

Тема Re: Търсим мъж за Лора!нови [re: Mитko]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано26.09.05 11:16



Писаш ти по кю-то. Аз съм с 3-ма мъже, при това големи. Т.е дълги и клиощави защото вкъщи едно момиче на 4 месеца ги побърква от игра и след това им изяжда храната



Тема Прилича на Норвежка!!!нови [re: netcat]  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано26.09.05 11:56



Била съм в Норвегия и котката наистина прилича на обикновенната обичайно срещана в почти всяка къща котка!!!
Така че, независимо от стандарта на породата, мисля че може да се нарече "норвежка"... Разбира се там преобладават тигровите в различни цветове, а не едноцветните (черни)... Но след като и за една писана - кръстоска между "породиста" Норвежка горска и Сиамка, приличаща по-скоро на Бирманска , там ме убеждаваха, че е най-обикновенна "Норвежка горска", за какво говорим...
То и нашите обикновенни "улични" на тях им изглеждат странни (и нямат бездомни!!!), щото техните са съвсем други, т.е. почти няма късокосмести , което е разбираемо впредвид географското положение... Ако намеря снимките си от там, ще ви покажа масовата "обикновена" Норвежка...
И Митко е прав, че неговата сладурана прилича... Дано да успеят с тези кратки срокове, но подозирам че ще има доста кандидати за такава "манекенка" с такива перфектни мерки...



www.bullmastiff.hit.bg


Тема Re: Търсим мъж за Лора!нови [re: Mитko]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.09.05 18:11



Имам точно каквото ти трябва, но не пишеш от къде си. Все едно си снимал Тери. При това и той е със средно дълъг косъм и опашка като на катериче. И е голям. Т.е. малко по-голям е от Лора. Само дето не сме в София



Тема Re: Прилича на Норвежка!!!нови [re: m_dyakova]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано26.09.05 18:38



По-скоро е кръстоска между персийка и обикновена (така мисля е спечелила опашката си - дължината по принцип е доминантен ген при тях, така че...всички бебчовци стават рошави, но останалите признаци...рядко се предават в подобно поколение). За Норвежка...малко ме съмнява, че е такава, защото в България няма много такива котки (дори почти няма), а това че "прилича" може да го каже единствено селекционер (като кинолог предполагам знаеш), на обикновения човек може да му прилича на всичко, но този който е запознат вади очевидни разлики. Мен примерно много ме е яд, когато някой "развъдници" претендират, че предлагат персийки, които нямат нищо общо с породата, иначе пък родословия - налице, а много добре знаят милите, че котенцата от улицата дори са по-добри от техните произведения и развалят името на всички останали и представите за истинските персийки (давам това като пример, защото единствено в тази порода съм запозната достатъчно). Та така - като се говори за породи, то нека се говорят действителни неща. И аз също подарявам дългокосместо коте, ама не съм му преписала порода примерно "турска ангора"... А човека по-горе, не че го обвинявам, той си е казал "прилича", а не "е такава", просто отбелязвам

А котката е много красива, спор няма Още повече, че е черна - сладури са те!

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.