Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема намерих котенови  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 11:31



Спя си аз и в просъница усещам как Роро се намества в леглото до мен и започва да мърка.Изведнъж чувам отвън -плаче коте ама какъв селен глас имааа.Ставам обличам първото нещо дето ми е пред очите и слизам зад блока да видя какво е положението.Един мъник на 2-3 месеца надава вой все едно е на конкурс.Какато ве вида спря.В началото подходи с леко недоверие но само първите 3 секунди.Има ожулено над лявото око и зарастваща рана на дяснта бузка.Гледам го и си мисля:да те взема-ама мъжа днес замина командировка и като се върне след 4-5 дена ще спя при тебе тука под дървото ,нали може?После си помислих:няма да те взема и спрях да мисля.Взех го,дадох му да яде ,ама какъв апетит имаааа - иначе не е слаб, изглежда от входа са го хранили , може би бърза да порастне и за това се нахвърли на консервата която мусипах,а после и на Роро сухата храна искаше да омете.Голям сладур е -тъмно рижавко момченце със голееми очи и още по-голеееееми уши.Като се нахрани и пи водечка го взех в мене и се опитах да ви пиша ама нещо връзката не беше в ред.той не може да спре да мърка и да се гали , имам чувството че е плакал за малко нежност и внимание.Постелях му в една кутия и го сложих в банята......Сега не знам какво да правя.....Може ли толкова малко коте да се къпе? Не мога да го върна , а момента не е подходящ за преговори с мъжкото тяло.Не знам дали е здрав-да не пренесе нещо на моя кот.А нямам възможност да го заведа на лекар да го прегледа в момента.Дали мога да му дам хапче за вътрешни паразити като е толково малък? Дайте ми съвет че ще се побъркам. Мога да го задържа до 4-5 дена или да рескувам и да го представя на мъжа като се върне.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано09.09.05 12:26



Уф, ама че ситуация.
Добре че си говзела. И ден-два да остане при теб пак добре.
Да, може да се къпе,не е толкова малко, но дали ще му хареса водата? Аз Лъки я къпя откак съм я взела.
И хапче за паразити може. На 60-днивна възраст се дава първото хапче, но не му давай Празимек. По-добре дронтал (ако имаш).

Като се върне мъжа - опитай да ги "запознаеш" един с друг. Ако категорично не го ще можеш да върнеш котето долу и да слизаш да го храниш. То сигурно живее някъде наблизо, в някое мазе. Поне храната да му е осигурена.



Тема Re: намерих котенови [re: CHEЖAHKA]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 12:55



Благодаря за съветите , имам хапче което не знам как се казва-голямо, бяло за 10кг.котка ,веднъж на 3 месеца се дава и името му завършва на-on.предполагам че може да му дам от него.Ветеринарят ни го препорьча за Роро.А за всеки случай разпитах в магазините до блока дали някой не е загубил коте.И оставих 1 обява че си търси дом в близкия зоо.Отивам да го изкъпя.Мисля че няма да има проблем-той е много гальовен.Ееееех само като ме погледне с големите си зелени очииии........



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано09.09.05 13:13



Сега остава да нагласите и едно хапче за мъжа Ви, за да гледа и той с такива очички като котенцето



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано09.09.05 13:18



Не се сещам кое може да е това хапче да завършва на on. Ама как така за 10кг. котка. Котките са от 3 до 5-6кг. максимум. Твойто хапче да не е кучешко??? От друга страна пък щом е препоръчано от ветеринар? Ей това му е лошото като се купуват хапчета насипно и не се знае как се казват. Ако ти е наблизо зоомагазина отиди и купи ново хапче от там - искай дронтал за КОТКИ. Също така поискай да ти дадат и листовката (надали ще ти я харижат ама поне да прочетеш какво пише в нея и как се дозира). За около 2 месечно коте то би трябвало да тежи около 600 гр. Ако имаш домашен кантар за продукти най-добре го измери. Сложи някакъв вестник на дъното и котьо отгоре. Така няма да сбъркаш дозировката, защото при всичси положения ще трябва да даваш ЧАСТ от хапче независимо какво е.
След това почвай да следиш изпражненията.
Котето трябва да е гладно - поне 3-4 часа да не е яло и тогав а се дава хапчето. След това още 2 часа глад. И следи дали ще видиш глисти в изпражненията. Това е важно, защото ако има такива ще трябва след време пак да се повтори процедурата с хапчето.
Не е лошо да го напръскаш и срещу бълхи. Съмнявам се улично коте да няма.
Може да не е загубено коте, просто да си е улично, щам казваш че е такова слабичко. Даноима късмет да си намери стопани (което на днешно време е много, много трудно) ама знае ли се ;-)



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 14:09



Проблема е че в близкия зоо продават само храна и накои дребни залъгалки ,както и каишки-но само това.аз на Роро му давам част от хапчето но на мъника ще трябва да е частиченце.Между другото вече сме къпани.Малко се опитваше да ми бяга но общо взето-мина добре.После наби сешоара и в крайна сметка спря да му обръща внимание.Много ме страх да не би да е болно и да зарази моя кот.Опитваше се да покашля или поне така ми се стори и или има пърхут или нещо друто но в основата на косъма е като пърхута при х ората .На всичкото отгоре и Роро ми е сърдит.Мисля че ще му мине де, нали ми добричък...



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор deni112 (cats`fan)
Публикувано09.09.05 14:19



нормално е роро да ти е сърдит, моите палавници ми се сърдят всеки път щом домъкна някой нов образ.сръднята им се изразява главно в това че прекъсват всякакъв контакт с мен и отказват да спят в краката ми (така и не можах да ги оттуча от това). ще му мине в момента в който махнеш котето.освен ако не се сприятелят , за което силно се съмнявам, ако не мине известен период от време.а иначе за болестите не знам, винаги от това съм се страхувала най-много.но засега слава Богу сме прихващали само бълхи.дано намериш стопани за малкото

Dogs have owners,cats have staff.


Тема Re: намерих котенови [re: deni112]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 14:32



Мисля да разлепя обяви по входовете на блока.И да пусна няколко в нета.Дано да има късмет малкия, може би ако беше момиче щеше да е по-друго с Роро..А Роро в момента бяга от мен и не ми дава да го галя.Сега лежи депресиран в клетката си .



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано09.09.05 14:40



Пак добре, че не ти скача да те хапе.
Не че депресията е хубаво нещо.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор deni112 (cats`fan)
Публикувано09.09.05 15:10



не се притеснявай от депресията му.и да беше момиче пак щеше да е същото.сега той вижда в новото коте конкурент за любовта ти.при мен е така всеки път, моите дори не стъпват в стаята ми въпреки че знаят че котето не е там.ще му мине.гали го, гушкай го,обръщай му дори повече внимание от преди за да не се чувства забравен или изолиран

Dogs have owners,cats have staff.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.