Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 21.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема намерих коте  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 11:31



Спя си аз и в просъница усещам как Роро се намества в леглото до мен и започва да мърка.Изведнъж чувам отвън -плаче коте ама какъв селен глас имааа.Ставам обличам първото нещо дето ми е пред очите и слизам зад блока да видя какво е положението.Един мъник на 2-3 месеца надава вой все едно е на конкурс.Какато ве вида спря.В началото подходи с леко недоверие но само първите 3 секунди.Има ожулено над лявото око и зарастваща рана на дяснта бузка.Гледам го и си мисля:да те взема-ама мъжа днес замина командировка и като се върне след 4-5 дена ще спя при тебе тука под дървото ,нали може?После си помислих:няма да те взема и спрях да мисля.Взех го,дадох му да яде ,ама какъв апетит имаааа - иначе не е слаб, изглежда от входа са го хранили , може би бърза да порастне и за това се нахвърли на консервата която мусипах,а после и на Роро сухата храна искаше да омете.Голям сладур е -тъмно рижавко момченце със голееми очи и още по-голеееееми уши.Като се нахрани и пи водечка го взех в мене и се опитах да ви пиша ама нещо връзката не беше в ред.той не може да спре да мърка и да се гали , имам чувството че е плакал за малко нежност и внимание.Постелях му в една кутия и го сложих в банята......Сега не знам какво да правя.....Може ли толкова малко коте да се къпе? Не мога да го върна , а момента не е подходящ за преговори с мъжкото тяло.Не знам дали е здрав-да не пренесе нещо на моя кот.А нямам възможност да го заведа на лекар да го прегледа в момента.Дали мога да му дам хапче за вътрешни паразити като е толково малък? Дайте ми съвет че ще се побъркам. Мога да го задържа до 4-5 дена или да рескувам и да го представя на мъжа като се върне.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано09.09.05 12:26



Уф, ама че ситуация.
Добре че си говзела. И ден-два да остане при теб пак добре.
Да, може да се къпе,не е толкова малко, но дали ще му хареса водата? Аз Лъки я къпя откак съм я взела.
И хапче за паразити може. На 60-днивна възраст се дава първото хапче, но не му давай Празимек. По-добре дронтал (ако имаш).

Като се върне мъжа - опитай да ги "запознаеш" един с друг. Ако категорично не го ще можеш да върнеш котето долу и да слизаш да го храниш. То сигурно живее някъде наблизо, в някое мазе. Поне храната да му е осигурена.



Тема Re: намерих котенови [re: CHEЖAHKA]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 12:55



Благодаря за съветите , имам хапче което не знам как се казва-голямо, бяло за 10кг.котка ,веднъж на 3 месеца се дава и името му завършва на-on.предполагам че може да му дам от него.Ветеринарят ни го препорьча за Роро.А за всеки случай разпитах в магазините до блока дали някой не е загубил коте.И оставих 1 обява че си търси дом в близкия зоо.Отивам да го изкъпя.Мисля че няма да има проблем-той е много гальовен.Ееееех само като ме погледне с големите си зелени очииии........



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано09.09.05 13:13



Сега остава да нагласите и едно хапче за мъжа Ви, за да гледа и той с такива очички като котенцето



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано09.09.05 13:18



Не се сещам кое може да е това хапче да завършва на on. Ама как така за 10кг. котка. Котките са от 3 до 5-6кг. максимум. Твойто хапче да не е кучешко??? От друга страна пък щом е препоръчано от ветеринар? Ей това му е лошото като се купуват хапчета насипно и не се знае как се казват. Ако ти е наблизо зоомагазина отиди и купи ново хапче от там - искай дронтал за КОТКИ. Също така поискай да ти дадат и листовката (надали ще ти я харижат ама поне да прочетеш какво пише в нея и как се дозира). За около 2 месечно коте то би трябвало да тежи около 600 гр. Ако имаш домашен кантар за продукти най-добре го измери. Сложи някакъв вестник на дъното и котьо отгоре. Така няма да сбъркаш дозировката, защото при всичси положения ще трябва да даваш ЧАСТ от хапче независимо какво е.
След това почвай да следиш изпражненията.
Котето трябва да е гладно - поне 3-4 часа да не е яло и тогав а се дава хапчето. След това още 2 часа глад. И следи дали ще видиш глисти в изпражненията. Това е важно, защото ако има такива ще трябва след време пак да се повтори процедурата с хапчето.
Не е лошо да го напръскаш и срещу бълхи. Съмнявам се улично коте да няма.
Може да не е загубено коте, просто да си е улично, щам казваш че е такова слабичко. Даноима късмет да си намери стопани (което на днешно време е много, много трудно) ама знае ли се ;-)



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 14:09



Проблема е че в близкия зоо продават само храна и накои дребни залъгалки ,както и каишки-но само това.аз на Роро му давам част от хапчето но на мъника ще трябва да е частиченце.Между другото вече сме къпани.Малко се опитваше да ми бяга но общо взето-мина добре.После наби сешоара и в крайна сметка спря да му обръща внимание.Много ме страх да не би да е болно и да зарази моя кот.Опитваше се да покашля или поне така ми се стори и или има пърхут или нещо друто но в основата на косъма е като пърхута при х ората .На всичкото отгоре и Роро ми е сърдит.Мисля че ще му мине де, нали ми добричък...



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор deni112 (cats`fan)
Публикувано09.09.05 14:19



нормално е роро да ти е сърдит, моите палавници ми се сърдят всеки път щом домъкна някой нов образ.сръднята им се изразява главно в това че прекъсват всякакъв контакт с мен и отказват да спят в краката ми (така и не можах да ги оттуча от това). ще му мине в момента в който махнеш котето.освен ако не се сприятелят , за което силно се съмнявам, ако не мине известен период от време.а иначе за болестите не знам, винаги от това съм се страхувала най-много.но засега слава Богу сме прихващали само бълхи.дано намериш стопани за малкото

Dogs have owners,cats have staff.


Тема Re: намерих котенови [re: deni112]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 14:32



Мисля да разлепя обяви по входовете на блока.И да пусна няколко в нета.Дано да има късмет малкия, може би ако беше момиче щеше да е по-друго с Роро..А Роро в момента бяга от мен и не ми дава да го галя.Сега лежи депресиран в клетката си .



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано09.09.05 14:40



Пак добре, че не ти скача да те хапе.
Не че депресията е хубаво нещо.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор deni112 (cats`fan)
Публикувано09.09.05 15:10



не се притеснявай от депресията му.и да беше момиче пак щеше да е същото.сега той вижда в новото коте конкурент за любовта ти.при мен е така всеки път, моите дори не стъпват в стаята ми въпреки че знаят че котето не е там.ще му мине.гали го, гушкай го,обръщай му дори повече внимание от преди за да не се чувства забравен или изолиран

Dogs have owners,cats have staff.


Тема Re: намерих котенови [re: deni112]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано09.09.05 15:22



Обезпаразитяването е много важно,не забравяй!(но внимавай какво му даваш,
и мен ме озада4ава това хап4е за котки до 10 кг?!)Котенцето,което прибрахме преди време,беше невероятно опаразитено с бълхи,а какво изкара
след вътрешно-паразитната паста,не мога да ти опиша.Сега сме 4исти4ки и спретнати4ки,но след 2 седмици ще повторим упражнението с пастата срещу глисти и др.такива отвратителни злосторници.



Тема Re: намерих котенови [re: Josefine]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 15:39



Преглеждах го след банята и нямаше бълхи , поне не живи.Това хапче обаче трябва да се даде сутрин на гладно.Сета спи в неговата си кутиика на мекичко в банята.още не е ходил до тоалетна но предполагам,че рано или късно ще го направи ,от яденето коремчето му се изду много смешно и трябваше да му махна чинииката че щеше и нея да хапне.До довечера никакво ядене.А обикновено прясно мляко-верея може ли да му дам или кисело е по-добре.За сега си няма име -викам му Шиши ,Шуши и Мишко.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано09.09.05 15:47



Тук периоди4но се разгаря страхотна дискусия "за " и "против" прясното мляко.Аз в момента давам кисело мляко на мъни4ето,което гледам и то много го харесва.Същевременно нямаме никакви проблеми в следствие на това(давам му и котешка храна за мъници на ПУРИНА).Но съм давала на мъни4ко котенце също така безпроблемно и прясно млако.Но все си мисля,4е киселото е по-добре и по-богато на калций.Най-важното е да е прясно(е смисъл като
срок на годност) и да е със стайна температура.



Тема Re: намерих котенови [re: Josefine]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 16:19



Току що видях че очите му не са зелени,а са пъстри.Може чи сега се сменят цвета.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано09.09.05 16:22



със сигурност. няма червена котка със зелени очи ще станат вероятно бледо жълти. просто като преминават от сини (каквито са на всички бебета) към оранжеви (или съответните нюанси) минават през зелени

Nice!


Тема Re: намерих котенови [re: Megas]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 16:28



Чак като го изнесох на терасата на слънце видях че не са зелени но в стаята -пак са зелени



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор alys ()
Публикувано09.09.05 16:34



Хапчето ти, вероятно, е Бихелдон, но доколкото знам, 1 табл. е за 10кг куче и е със задължително гладуване преди даване на хапчето. Веднъж ми го предложиха и за котки, но много не им повярвах.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Авторdrink (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 18:18



Вече полудявам.Като затворя мъника в банята-там си има храна,вода и легло-започва да плаче .Като го пусна се насочва на Роро към храната,а стомаха му е огромен и ме е страх да не му стане нещо .Всичко дето се намира в паничка на земята той смята че трябва да бъде изядено.Много е смешен ама бива ли такава лакомия.....................



Тема Re: намерих котенови [re: drink]  
Автор alys ()
Публикувано09.09.05 18:44



Дай му да яде, докато се откаже. Не вярвам да умре от преяждане.



Тема Re: намерих котенови [re: drink]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано09.09.05 18:49



вероятно корема е подут от вътрешните паразити. не се притеснявай за преяждането

Nice!


Тема Re: намерих котенови [re: Megas]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано09.09.05 19:43



И аз тъкмо това си помислих по отношение на корем4ето му.



Тема Re: намерих котенови [re: Josefine]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 21:03



Kato go vzeh oba4e korem4eto ne be6e poduto-be6e narmalno.A kolko silno murka-kato bancik e .



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 21:06



Още не ходил до тоалетна с изключение на едно пиш в коридора.



Тема Re: намерих котенови [re: alys]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 21:14



Това трябва да си е котешко щото като си ходих на Берковица и търсих противопаразитно хапче за тамошния кот ми предложиха 2вида-това същото и едно друго дето са по 2 хапчета в 1 опаковка и са малки за 3 кг.коте.В смисъл защо ще го предлагат ако е за кучета?И като питах жената в зоо-то каква е разликата тя каза че малкото хапче е по-силно,по-ефикасно.А аз пък защо никога не питам как се казва?Не разбирам защо ще ми дават кучешко хапче за котка.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 21:21



Пипнах му стомахчето -много е твърдо,какво да направя?трябва да му дам хапчето чак сутринта.да не би да има запек?



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано09.09.05 21:24



съвсем не им е за първи път. има много починали животни от такива грешки. пука й на магазинерката дали ще ти умре котето... хапчета се взимат само от ветеринар!! по възможност с опаковка и листовка.

Nice!


Тема Re: намерих котенови [re: Megas]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 21:29



Ама за Роро същото хапче -ветеринара го препоръча.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано09.09.05 21:34



моят ветеринар ми каза че котешките хапчета са за 4 кг, а кучешките за 10. от това си правя извода че са те подвели...

Nice!


Тема Re: намерих котенови [re: Megas]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 21:38



Предполагам че тогава ще трябва утре сутрента да ходя чак до плиска до зоо-то, там трябва да има котешко хапче магазина е богато снабден с от пиле млеко.Какво точно да търся?



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано09.09.05 21:40



Анимо ли имаш пред вид? най-добре Дронтал, но и Празимек върши работа. гледай препаратите да са за котки!, защото имат и разновидност за кучета. обикновено е обозначено в името или поне има нарисувано коте на опаковката.

Nice!


Тема Re: намерих котенови [re: Megas]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 21:49



Благодаря.До хотел Плиска в една пряка на Коста Лулчев има зоомагазин и ветеринар-там ще ида със сигурност ще има ......Анимо до колкото съм разбрала до сега не е ли в Младост?



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано09.09.05 23:32



Може и да има газове милото.Казвам го от подобен опит.Опитай леки4ко да му масажираш корем4ето,без да го натискаш,съвсем леки4ко-може и да пръцне.Сериозно.



Тема Re: намерих котенови [re: Megas]  
Автор adata (тя е)
Публикувано09.09.05 23:46



Аз съм давала такова хапче, голямо бяло кучешко хапче, спомням си че до чупих на 10 части :), че маца беше на 5-6 месеца и беше хванала глисти, изчистиха се, нямаше проблем, но тогава беше спешно и дадох каквото намерих веднга. Още не знаех колко лесно хращат и преди това нищо не бях давала.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано10.09.05 00:50



Анимо имат много кабинети - и в Младост, и на Плиска и на други места.
Хапчетата за кучета и котки освен че се различават външно по големината имат и надпис , например Празимек-С(cat) и Празимек-D(dog).
Котешките са за 5кг. коте, съответно за 2,5кг се дели на 2, и за 1,25кг се дели на четири. За тоя мъник не знам как ще го разделиш на 8 (примерно).
Ужасно, как така ще ти дават кучешко хапче че да си умориш котките. Тия хапчета за глисти са ужасна отрова.
И аз съм на мнение, че такива хапчета трябва да се купуват само от вет.магазини с ветеринар в тях, а не от обикновени продавачи които чули-недочули и обясняват глупости на хората.
Най-добре да отидеш в Анимо на Плиска и там ще ти дадат точна доза според големината на котето. На мен моя вет. така ми дава - по 1-2 деления в едни малки спринцовки или пък предварително нарязани хапчета, в зависимост от конкретния случай и какво лекуваме.

За подутото коремче - много са вероятностите. Вътрешни паразити, запек. Ако не е яло нищо 2-3 дни това коте и сега като се е наяло естествено му се е надуло коремчето. По-вероятно ми звучи като да има силен запек. Но това не изключва и паразитите. Масажирай му коремчето с ръка, натъркай му дупето с влажен памук. Ако утре до обяд не се изака поискай от Анимо да ти дадат и лекарство за разхлабване - казва се Пиперитрин. Те ще ти отмерят в спринцовка около 4-5 деления и му го даваш през устата.



Тема Re: намерих котенови [re: CHEЖAHKA]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано10.09.05 13:09



Взех му Празимек.малчо има и глисти и запек.Сутринта в ъгъла на банята имаше доста твърдо ако и със сигурност има глисти .Само очаквам да започне да се чисти -преди малко му дадох хапчето(не цяло естествено).Снощи се изпишка едно хубаво-та мисля че нещата за сега са добре. Моя кот вече не го гони а иска да го целува но аз не му давам и ги разделям докато малкия се изчисти.На листовката на Празимека пише че дозата се повтаря след 7-10 дни.А аз не знам дали ще имам толкова време, но се надявам че мъжа няма да има против да го задържим докато му намерим дом.Като започне за му се гали и да мърка -нищо чудно да го заобича.



Тема Re: намерих котенови [re: Josefine]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано10.09.05 13:16



Снощи направих тези работи с масажирането -от толкова четене във форума странно защо точно това съм запомнила най-добре.Благодаря ви много за помощта и подкрепата -той ще стане истински тигър.За момента името му е Малчо.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано10.09.05 13:31



Дано да е здрав и порасне един красив и голяяяям Мал4о!



Тема Re: намерих котенови [re: Josefine]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано10.09.05 13:36







Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор _drink_ (новак)
Публикувано11.09.05 19:21



Колко време е необходимо за да се изчисти Малчо от глистите?Стомахчето му още е много твърдо,правиме масажчета .Струва ми се че много рядко ходим до тоалетна-мислех че малките котета ходят по-често от големите.
Обща характеристика на кота Малчо :
Очертава се много добър ловец и катерач.За сега се опитва да се катери само по краката ми, има много остри нокти.Най-много обича да лежи в мен , да мърка, да ми хапе пръстите и да заспи.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Tиkвичka (новак)
Публикувано11.09.05 20:42



ти гледей да му усмириш катера4еските наклоности докато не е решил 4е краката са ску4ни и не е посегнал на пердетата и завесите 4е тогаваааа ела да ти кажа какво става!!!1има да купуваш пердетааа

Редактирано от Tиkвичka на 11.09.05 20:43.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано11.09.05 21:37



Два пъти на ден ако ходи да ака е добре.
За глистите ще трябва 3 пъти през 2 седмици да повториш номера с хапчето.
Това със захапването на пръстите и заспиване докато ти смуче пръста са остатъци от "бебешкото" у него. И лъки е същата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.