Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 21.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: намерих котенови [re: Megas]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано09.09.05 21:49



Благодаря.До хотел Плиска в една пряка на Коста Лулчев има зоомагазин и ветеринар-там ще ида със сигурност ще има ......Анимо до колкото съм разбрала до сега не е ли в Младост?



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано09.09.05 23:32



Може и да има газове милото.Казвам го от подобен опит.Опитай леки4ко да му масажираш корем4ето,без да го натискаш,съвсем леки4ко-може и да пръцне.Сериозно.



Тема Re: намерих котенови [re: Megas]  
Автор adata (тя е)
Публикувано09.09.05 23:46



Аз съм давала такова хапче, голямо бяло кучешко хапче, спомням си че до чупих на 10 части :), че маца беше на 5-6 месеца и беше хванала глисти, изчистиха се, нямаше проблем, но тогава беше спешно и дадох каквото намерих веднга. Още не знаех колко лесно хращат и преди това нищо не бях давала.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано10.09.05 00:50



Анимо имат много кабинети - и в Младост, и на Плиска и на други места.
Хапчетата за кучета и котки освен че се различават външно по големината имат и надпис , например Празимек-С(cat) и Празимек-D(dog).
Котешките са за 5кг. коте, съответно за 2,5кг се дели на 2, и за 1,25кг се дели на четири. За тоя мъник не знам как ще го разделиш на 8 (примерно).
Ужасно, как така ще ти дават кучешко хапче че да си умориш котките. Тия хапчета за глисти са ужасна отрова.
И аз съм на мнение, че такива хапчета трябва да се купуват само от вет.магазини с ветеринар в тях, а не от обикновени продавачи които чули-недочули и обясняват глупости на хората.
Най-добре да отидеш в Анимо на Плиска и там ще ти дадат точна доза според големината на котето. На мен моя вет. така ми дава - по 1-2 деления в едни малки спринцовки или пък предварително нарязани хапчета, в зависимост от конкретния случай и какво лекуваме.

За подутото коремче - много са вероятностите. Вътрешни паразити, запек. Ако не е яло нищо 2-3 дни това коте и сега като се е наяло естествено му се е надуло коремчето. По-вероятно ми звучи като да има силен запек. Но това не изключва и паразитите. Масажирай му коремчето с ръка, натъркай му дупето с влажен памук. Ако утре до обяд не се изака поискай от Анимо да ти дадат и лекарство за разхлабване - казва се Пиперитрин. Те ще ти отмерят в спринцовка около 4-5 деления и му го даваш през устата.



Тема Re: намерих котенови [re: CHEЖAHKA]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано10.09.05 13:09



Взех му Празимек.малчо има и глисти и запек.Сутринта в ъгъла на банята имаше доста твърдо ако и със сигурност има глисти .Само очаквам да започне да се чисти -преди малко му дадох хапчето(не цяло естествено).Снощи се изпишка едно хубаво-та мисля че нещата за сега са добре. Моя кот вече не го гони а иска да го целува но аз не му давам и ги разделям докато малкия се изчисти.На листовката на Празимека пише че дозата се повтаря след 7-10 дни.А аз не знам дали ще имам толкова време, но се надявам че мъжа няма да има против да го задържим докато му намерим дом.Като започне за му се гали и да мърка -нищо чудно да го заобича.



Тема Re: намерих котенови [re: Josefine]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано10.09.05 13:16



Снощи направих тези работи с масажирането -от толкова четене във форума странно защо точно това съм запомнила най-добре.Благодаря ви много за помощта и подкрепата -той ще стане истински тигър.За момента името му е Малчо.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано10.09.05 13:31



Дано да е здрав и порасне един красив и голяяяям Мал4о!



Тема Re: намерих котенови [re: Josefine]  
Автор _drink_ (непознат )
Публикувано10.09.05 13:36







Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор _drink_ (новак)
Публикувано11.09.05 19:21



Колко време е необходимо за да се изчисти Малчо от глистите?Стомахчето му още е много твърдо,правиме масажчета .Струва ми се че много рядко ходим до тоалетна-мислех че малките котета ходят по-често от големите.
Обща характеристика на кота Малчо :
Очертава се много добър ловец и катерач.За сега се опитва да се катери само по краката ми, има много остри нокти.Най-много обича да лежи в мен , да мърка, да ми хапе пръстите и да заспи.



Тема Re: намерих котенови [re: _drink_]  
Автор Tиkвичka (новак)
Публикувано11.09.05 20:42



ти гледей да му усмириш катера4еските наклоности докато не е решил 4е краката са ску4ни и не е посегнал на пердетата и завесите 4е тогаваааа ела да ти кажа какво става!!!1има да купуваш пердетааа

Редактирано от Tиkвичka на 11.09.05 20:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.