Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 03.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема как да разбера дали...нови  
Автор Лидa (perfect)
Публикувано29.08.05 13:33



как да разбера дали на котарака ми му е трудно да пишка. той е сиамски и на почти 2 години, на мои приятелки сиамските котараците на тези години имаха проблеми с запушване на пикочния канал и два умряха от това, зашото са ги видели късно че имат проблем... как започва това нешо и какви са първите признаци, има ли някаква опредлена поза, която заема котарака като започне да се запушва, спира ли да яде. аз не знам кога и колко пишка моя гонзо, той ходи до тоалетна в канала на банята и не знам кога е ходил. само го виждам къде си е акал в легенчето.
изчетох тук назад във форума мнгоо изписано за този проблем, но ниаккви ясни симптоми преди да е станало страшно, някои може ли да ми каже как се започва всичко и как се държи котарака, много ми е притеснено като гледам котаците на приятелките ми как един по един се разболяха. а никой не е хранен сас суха храна.
а кастрирането помага ли при такива проблеми или обратно, майка ми иска да кастрираме гонзо защото много плаче на прозореца като се разгонят уличните котки. каза че маркирал, но аз не съм го видяла да пикае на друго място.

only love makes me remember, it alone stirs my heart

Редактирано от Лидa на 29.08.05 13:34.



Тема Re: как да разбера дали...нови [re: Лидa]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано29.08.05 13:46



Да, лошо е като нямаш тоалетна, моят, като имаше проблеми, ровеше, ровеше в бентото, след това клечеше дълго над него, по десетина минути, милия, послушен, и чака нещо да се случи, но нищо не излизаше, пак заравяше, а то - сухичко. Освен това съвсем олаби дисциплината, ходеше да го върши по кревати, навсякъде, изглежда, че го напъваше, дърпаше покривки, пак клечеше, и нямаше никакъв резултат, най-много една две капчици. Един път го направи това на една тъмна възглавница и видях, че в оставената малка мокра следа има много утайка, като пясък. Оправих го с хомеопатия, но още си му имам страха и се ослушвам, като е заел тоалетната поза, дали ще чуя шуртене след това. Малко е трудно, но най-добре е да се наблюдава по време на акта, нищо че е в сифона на банята...
Даа, пропуснах да кажа, че това му се случи, като беше кастриран и то отдавна. Сега си е добре, калпазанина, да не го урочасам...

Редактирано от gatofilia на 29.08.05 13:48.



Тема Re: как да разбера дали...нови [re: Лидa]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 13:53



Мисля че кастрирането допълнително утежнява проблема. Във всеки случай само се уврежда котката, не виждам защо ще го правите освен че сега така е модно.



Тема Re: как да разбера дали...нови [re: gatofilia]  
Автор gamina (someone)
Публикувано29.08.05 13:56



оф gatofilia, мен направо ме шашна, ако не бях носила урина миналата седмица за изследвания (слава богу - всичко беше нормално, нашия простак даже ухапа лекарката) щях да си тръгна от работа и да понеса Бубата пак на лекар - той точно така прави - мота се, мяука и после се изпикава на некво безумно място.. но пикае обилно и без да се напъва... само това с моткането и опикаването на дивани... не гледа най-близкото възможно място, ами си подушва тук-там и после решава къде ще пикае.. пак се ошашавих. но уж проблема е в съседската котка, която я тресе хормона => и наш билбо го тресе хормона.
а на Лида мога да кажа само: гледай го и вземи занеси урина (прясна - макс 20 минутки)... издебни го като се накуми да пишка и пъхни тавичка под него (аз така правя).и мой сиамец на 2 години от това почина и аз съм страшна паника вече.



Тема Re: как да разбера дали...нови [re: Лидa]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано29.08.05 14:31



това, с мотането, не е страшно, то си е индивидуално, баш това коте, дето не ми е кастрирано, си е душица - само на едно място ходи, никога не цапа на друго място, бързо и енергично си изкарва количеството в тоалетната, и след това се маха оттам, даже не го зарива.
а оня пакостник, и сега намира някакви нестандартни места за облекчаване, рано сутринта намерил купче опадали листа на балкона, и хоп, готово.... и винаги се мота, назландисва и намества. Има една тънкост, може много да се тутка, но щом заеме позата и дигне опашлето, трябва да тръгне процеса..
количеството е важно, количеството, а салтанатите не са толкова важни ....




Тема Re: как да разбера дали... [re: Лидa]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 14:43



я прочети по темата





Тема Re: как да разбера дали...нови [re: e]  
Автор Лидa (perfect)
Публикувано29.08.05 14:54



товасъм го чела във vetbg май, но ми се щеше да ми каже някой който е минал през това какви признаци е видял, както са написали по-нагоре. защото симтомите там ги знам, но може и да ги видя навреме тези неща а може и да не ги усетя... когато вече не може да пишка значи е станало късно вече, а както казах няма как сега да разбера колко пишка защото в канала на банята няма как да го усетя.
сигурно ви се струва глупаво да подхващам темака като толкова е изписано, но се притеснявам като гледам колко котараци пострадаха от това и всичките са сиамски (казаха ми че при тях бил извит като буквата S пикочния канал и затоява по-често се случвало).

only love makes me remember, it alone stirs my heart



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.