Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 15.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема molq za savetнови  
Авторmurcon (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 12:34



Здравейте! Ето какъв ми е проблема: Имам къжко котараче на 9 мес., много е кротък и любвиобилен и не ми създава никакви проблеми, но от утре ще си имам още един мъжкар, който е персиец и е 1,5г. Много се притеснявам от това как ще се понесат двамата мъжкари, защото за пръв път ми се случва такова нещо. Тъй като повечето от вас имат по две и повече котета и съответно сте с повече опит, моля да ми кажете ако мога аз да направя нещо за по лесното им общуване, какво е то, защото наистина не знам и много се тревожа.



Тема Re: molq za savetнови [re: murcon]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано26.08.05 14:01



Аз установявам,4е опитът на разли4ни хора от клуба е разли4ен.Вероятно има и разлики в зависимост от това за какви по пол животни става въпрос.Уви,аз нямам опит с котараци,но пък имам 2 писанки плюс ку4е,които имат относително мирно съвместно съжителство(ку4ето,между другото)ни е от голяма помощ,защото играе ролята на умиротворител).В на4алото котката,която от 1 година ве4е имахме,отказваше да приеме новата ни домашна любимка на каквато и да е цена,но в отношението и имаше пове4е
презрение и някакво отвращение,отколкото желание за пердах или нещо от сорта.По-късно имаше желание да я изследва,подуши и др.такива,но ако може без другата да разбере,което естествено не можеше да стане.В момента,в който Коташка(по-голямата ни котка) доближеше Хепи(по-малката)настъпваше неразбирателство,но Хепи обикновено ляга по гръб ,предавайки се, в такива слу4аи.И досега ,общо взето,е същото.Абсурд е да легнат гушнати или допрени една до друга,но се търпят някак си взаимно .Има понякога недоразумения,но не и ексцесии.Все пак,когато не сме у дома,за всеки слу4ай ги оставяме в разли4ни помещения...Така 4е,ако питаш мен,в един момент не е възможно някак да не свикнат с присъствието си-даже и да не станат първи
приятели,ще могат да живеят като относително добри съквартиранти.Това показва моят опит.Дано не греша и при мъжките котараци ситуацията да е по-разли4на.Дано постигнеш отли4ен резултат и котьовците живеят здрави и весели заедно!



Тема Re: molq za savetнови [re: murcon]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано26.08.05 14:36



Ще действате според обстановката, никой не може със сигурност да Ви каже как ще реагират. Понякога свършва само с едно съскане...Зависи дали ще се борят за надмощието, възможно е маркирането на територията, защото и двамата са големички, Времето ще покаже, на първо време наблюдавайте ги. Винаги единият отстъпва - по-слабия или по-малкия.



Тема Re: molq za savet [re: Josefine]  
Авторmurcon (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 15:54



Blagodarq, dano da stane taka, za6toto i dvamata si gi iskam



Тема Re: molq za savetнови [re: ra1sa]  
Авторmurcon (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 15:41



Golqm kote6ki ek6yn ima6e v sybota i nedelq. Pyrvo kato gi predstavih edin na drug, po-malkiq izpadna v neistov stres ot vida na persieca, napravo imah 4uvstvoto, 4e 6te mu se prysne syr4iceto ot strah, celiq trepere6e, vypreki 4e ne go napadna, a samo go nabljudava6e ot razstoqnie i samo mu ramje6e, no posle i persij4oi se iznervi, ne me dopuska6e izob6to do sebe si i me napada6e v gryb, derejki me po krakata. Sega sym gi razdelila v razli4ni pome6eniq i se strahuvam da gi sybera, no ne znam dali ne gi izmy4vam po tozi na4in ( vseki po otdelno), ograni4avajki im prostranstvoto vse pak. Dosta mi e pritesneno i ne znam kakvo da napravq.



Тема Re: molq za savetнови [re: murcon]  
Автор gamina (someone)
Публикувано29.08.05 15:53



събирай ги леко-полеко винаги в твое присъствие, като трябва да си готова във всеки един момент да се намесиш ако започнат да се нападат... аз така събирах моя дивак и един бебешок, малкия се заяждаше с баткото, а оня първо го беше страх, а после тупаше дребосъка. съветвам те новия котьо да е в една стая затворен, а домакина да има на разположение останалата част от апартамента/къщата, така няма да се чувства съвсем излъган и няма да се сърди и ревнува много (бъди сигурна че ще имаш сърдит котарак за известно време). и избягвай да гушкаш и галиш персиеца пред твоя котак докато не свикне с него - просто ще се сърди още повече. моя нападаше дребосъка предимно когато малчо беше в ръцете ми, сякаш го гонеше от там.



Тема Re: molq za savetнови [re: murcon]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 16:01



С два мъжки котарака до сега съм виждала само един човек да се справя и то защото не и пукаше много и като се сбиеха само ги замерва с обувки
По принцип ще се бият известно време и ще спрат но това е само по принцип. Мойте са разделени.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.