Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 22.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема дали е zдравословно да роди?нови  
Авторивo (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 11:15



Здравейте начи имам следния проблем имам си котка в БГ, която много харесвам обаче наште не правят нищо zа това да бъде продължена вече 3та година и zатова имам питане. Котката е на 8 години и 6 месеца. В перфектно състояние, много добре поддържана със най-скъпата храна и там витамини четки и т.н. Котката никога не е боледувала от нищо и видимо иzглежда беz промяна последните 6 години. Та въпроса ми е може ли на тия години да роди беz проблеми?
Ако някой може да помогне да се намери котарак, който да бъде вzет zа да се свърши работата ще платя добре. Също така ако zнаете дали има вариант котката да се даде в няква ветринарна клиника където да роди и после да си я вzема каzвайте. Обаче се чудя дали е въzможно, щото котките нали не обичат да се махат от къщата.

ето това е zверчето [image]http://bmwpower-bg.net/forums/download.php?id=5032[/image]



Тема Re: дали е zдравословно да роди?нови [re: ивo]  
Авторraisa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 12:46



sigurno e vazmojno, no e dosta riskovano...
kakto i pri horata...
no, ako se zaplodi, tryabva da rajda samo pod vetkontrol...
a inache e polezno za kotkata, za da e nared hormonalno.



Тема Re: дали е zдравословно да роди?нови [re: ивo]  
Авторraisa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 12:50



i pri mladi kotki dosta chesto se yavyavat problemi osobeno pri pirvo rajdane...
imah obiknovena kotka, koyato ne moja sama da gi rodi i se e nalojilo da gi vadyat na parcheta ot neya.../predi 15 godini/



Тема Re: дали е zдравословно да роди?нови [re: ивo]  
Автор bboobbiikk (коткоманиачка)
Публикувано09.08.05 13:19



Най-добре се посъветвай с лекар. Все си мисля, че щом е жизнена и здрава, би могла да роди. Знам за такива случаи. То и при котките всичко е индивидуално. Моята маца роди преди седмица. Три годишна млада котка, но раждането беше много тежко. За това най-добре-консултирай се с лекар.



Тема Re: дали е zдравословно да роди?нови [re: bboobbiikk]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано09.08.05 14:09



Моята сладка черна Снежанка, която умря при кастрация, раждаше до края на живота си, т.е. до 11 годишната си възраст. Последният й сладур е сега при мен, вече е на 2 годинки. Аз, идиотката, реших да я кастрирам на тази преклонна възраст, явно, за раждане е ставала, но не за хирургически интервенции.
Майка й, която е сега на 13, продължава да ражда, но навън, тя е външна котка.
Може би зависи и от породата, безпородните са по-ячки, тази ветеранка е полудомашна, полувъншна. Половината от живота си прекарва по дворовете, по чуждите мазета. Разгонва си се редовно и бременее, понякога води някакви котета със себе си, съвсем прилични и добре отгледани.
А иначе, преди 5-6 години, когато бяха по-млади, и двете пометнаха, в един и същи месец. Домашната едва я спасихме, слава богу, минахме само с инжекции, а не с операции. Кешки да я бях оперирала тогава, щеше да си е още жива и жизнена, каквато си беше, впрочем и до последния момент.
Божа работа е това.
Ветеринарят ми обясняваше, че котките са фертилни до последния момент, но на стари години бременностите им са по-проблемни.
Което не се отнася според мен за 3 годишната възраст.
Апропо, някой знае ли някаква таблица, по която възрастта на котката се приравнява към човешка - по жизнен цикъл и етапи? Очевидно, не се смята просто пропорционално, че тогава таз 3 годишна котинка ще излезе 16 годишна, а?



Тема Re: дали е zдравословно да роди?нови [re: gatofilia]  
Автор bboobbiikk (коткоманиачка)
Публикувано09.08.05 16:22



Нягъде съм чела, че една котешка година се равнява на три човешки. Но не съм сигурна в информацията, за това не ми се доверявай много. Освен това също съм чела, че няма проблем при раждането на мацинките, стига да не са по-малки от година: и мама, и таткото. При нас така се случи, че всичко мина тежко и от три котенца, при раждането загубихме две. Слава богу, сега поне и мама, и бебето са добре. Мъчно е за другите. Ама и при тях, като при хората-проблеми всякакви-незнаеш какво от къде ще ти дойде. Съжалявам за твоята писанка. Поне детето и сега те радва. Това си е все пак някаква утеха.



Тема Re: дали е zдравословно да роди?нови [re: gatofilia]  
Авторraisa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 08:05



dokolkoto az razbrah, moje da gresha, kotkata e na 8 godini...mislya che e riskovano...i to za pirvi pit...



Тема Re: дали е zдравословно да роди?нови [re: raisa]  
Авторadata (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 18:02



Мисля си че чак след 10 години котките стават стари и е трудно да родят.



Тема Re: дали е zдравословно да роди?нови [re: ивo]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано10.08.05 22:05



Според мен по-добре е да не ражда. По-рано не можахте ли да се сетите. Може и нищо лошо да не стане и да се разминете без проблеми, но пък може и да не... По-добре не рискувайте, ако не можете след това да й окажете нужната помощ. Иначе до 8 години най-вече се заплождат нормално, но наистина си зависи от животното, но проблема във вашия случай по-скоро е че ще й е за пръв път. Дали матката й, никога неизползвана, все още си знае функцията...кой знае.
Каквото и да решите, пожелавам ви успех!:)

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: дали е zдравословно да роди? [re: netcat]  
Автор alys ()
Публикувано10.08.05 23:38



Не знам дали физиологията на кучетата и котките е много различна. Сигурно и за куче е късно да роди за първи път на 8 години, но моето точно на 8,5 години роди и сега гледаме дъщерята, която е на 6 години. Раждането съвсем не допринесе за подобряване на здравословното състояние. На около 12,5 години същото това куче, което роди, почина от рак. Година и половина преди това я водих и я оперираха, но това не помогна кой-знае колко. Аз не пожелах да изследват дали е доброкачествен или не ракът.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.