Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 18.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сол и захар в хранатанови  
Автор alys ()
Публикувано04.08.05 11:45



Отново ще искам мнението ви - сега относно солта и захарта в храната на котките. Вредни ли са, полезни ли са? Оказват ли им някакво влияние? Четох една руска статия, в която се казваше, че може да им се дава сладка бебешка храна. За солта нищо не се казваше. Ще се радвам и ако ми дадете линк към друга подобна статия за храненето.



Тема Re: Сол и захар в хранатанови [re: alys]  
Автор gamina (someone)
Публикувано04.08.05 11:50



не е хубаво да ядат сол доколкото знам, а за захарта - май не им пука много, т.е. много малко породи котки имат въобще рецептори за сладко (някакви азиатски тигри, сиамските котки и още няколко вида ориенталски котки), но май не е хубаво и захар да ядат. а в някакви праисторически книги, които имам вкъщи за отглеждане на котки пише моля ви се - в храната на малките котета да се слага сол, че да започнели да пият повече вода и да не се запичат, звучи логично, ама е сол все пак... поне на мен доколкото ми е известно са им вредни и солта и захарта (от едно парченце кекс например нищо няма да му стане на котето или от малко посолено месо, но като цяло са вредни)



Тема Re: Сол и захар в хранатанови [re: alys]  
Автор PanTer ()
Публикувано04.08.05 13:02



Няколко грама сол могат да убият котка. А захарта категорично не им е полезна за очите и прочие. Ако храните с готова храна в нея има достатъчно сол, а ако давате само домашна е добре да я посолявате много, ама много леко.



Тема Re: Сол и захар в хранатанови [re: PanTer]  
Автор alys ()
Публикувано04.08.05 15:28



Благодаря за отговорите! И аз си мислех, че в умерени (по-скоро занижени) количества не би трябвало да са вредни.



Тема каквото иска това да яде [re: gamina]  
Автор Tиkвичka (непознат )
Публикувано04.08.05 16:23



незнам какво да мисля и аз ве4е за храната едните ми казват не това другите пък то4но обратното и ве4е си мисля 4е ако му е сладко на котето нещо да яде зна4и няма проблем то4но това трябва да яде!моя алфонсо например яде краставици е щом му се яде зна4и трябва да му давам!кво милото да ме гледа как ям аз салати а на него да му се яде и аз да не му давам!неможе! много важно като някой си казал 4е не трябва !така и така единно мнение няма за храната зна4и квото му се яде това ще му давам от нищо нямам намерение да го лишавам докаго някой не ми даде обоснован отговор защо не!аааа и ми е много интересно на някого дали се е слу4вало котето му да яде маслини и после да полудява!моето като си хапне малко и после подивява амааа такава необоздана лудост го хваща и се 4удя какво има толкова в тези маслиниии!!!!!



Тема Re: каквото иска това да яденови [re: Tиkвичka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 16:32



Тиквичке
моето предишно коте като надушеше маслините и ако не му дам късаше пликчето и си взимаше само



Тема Re: каквото иска това да яденови [re: Aз]  
Автор gamina (someone)
Публикувано04.08.05 16:37



не знам защо пощръкляват от маслините, но е факт (поне повечето) и малкия в нас яде краставици, а големия моркови - за захарта и солта - ами просто в други условия котките няма да се сблъскат със захар и сол в количествата, в които ние ги ползваме, просто не могат да ги усвоят... както вече казах - много малко видове котки въобще имат рецептори за сладко...



Тема Re: каквото иска това да яденови [re: Tиkвичka]  
Автор Tиkвичka (непознат )
Публикувано04.08.05 17:09



яснооо не сме едини4но явление с тези маслиниа относно захарта и солта съм склонна напълно да се съглася с мнението 4е не е добре тъй като им е противоестествено просто да ядат ама пък и е верно 4е от едно пар4енце кекс без да се прекалява не е фатално особено ако на души4ката му се е хапвало кекс



Тема Re: Сол и захар в хранатанови [re: gamina]  
Автор alys ()
Публикувано05.08.05 12:43



И аз прочетох днес, че може да се прибавя сол в храната, за да пият вода. Няма да прибавям сол, но се чудя дали котето ми само ще се научи да пие вода. Досега не съм видяла да го прави. Предполагам, че си я набавя от храната. Гледам да му давам винаги бульонче или мляко. Последно се спрях на сухо мляко. В повечето статии за хранене на котета дават предимство на сухото мляко пред останалите.



Тема Re: Сол и захар в хранатанови [re: alys]  
Автор gamina (someone)
Публикувано05.08.05 13:12



в консервираната храна има много високо съдържание на вода (до 80%!) а и малките котета пият по-малко вода, щом пие мляко и бульончета няма проблем. дребосъка вкъщи сутринта за сефте го видях за една седмица да пие вода и то след изтощителна игра с големия.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.