Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Захранване на котета /майката ги кърми още/нови  
Автор Ивaнyшka (Депресионист)
Публикувано03.08.05 11:53



Изчетох тук темите, но не получих ясна представа.
Имам котето на един месец (33 дена днес точно). Мама котка успешно ги кърми, но се притеснявам дали им стига кърмата. За първи път ми оцеляват - и тя и аз сме новобранци в това.
Трябва ли да ги захранвам с нещо, от кога, в какъв обем.
И най-вече как да обясня на котката, че това е за малките, а не за нея.
Благодаря ви предварително.



Тема Re: Захранване на котета /майката ги кърми още/ [re: Ивaнyшka]  
Автор alys ()
Публикувано03.08.05 12:09



Имам опит с майка - куче. На същата възраст, като твоите котета, реших за захранвам малките. Варях им супичка от пилешки шийки с оризче. Разбира се, шийките ги обезкостявах. Сипвах всичко в купичката на кучето и малките почваха да ядат. Може би първоначално съм ги подканила, не помня точно. Разказвам всичко, за да споделя, че мама-куче не се доближаваше до храната, докато децата не се нахранят. След като малките се нахранеха, тя отиваше и дояждаше след тях. Страхотна мама!!!



Тема Re: Захранване на котета /майката ги кърми още/нови [re: alys]  
Автор Ивaнyшka (Депресионист)
Публикувано03.08.05 12:16



Благодаря. Ама мама сиамка е капризна и яде определени неща. И май децата са се метнали на нея.
Вчера се мацотеха с прясно мляко, ама така и не почнаха да го ядат.



Тема Re: Захранване на котета /майката ги кърми още/нови [re: Ивaнyшka]  
Автор alys ()
Публикувано03.08.05 12:19



Пробвай с нещо по-вкусно, защото и моето коте отказа мляко, след като разбра колко е хубаво да ядеш месо и пастетчета . Имам куче и коте .



Тема Re: Захранване на котета /майката ги кърми още/нови [re: Ивaнyшka]  
Авторraisa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 12:25



moite sa sega na 3 mes, pochnah da podhranvam s pastet, suho mlyako, bebeshki kashichki...zavisi kakvo shte haresvat...pastet mnogo haresvat-napravo go vsmukvat i stavat kato prasenca!!!



Тема Re: Захранване на котета /майката ги кърми още/нови [re: Ивaнyшka]  
Авторraisa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 12:27



v vetaptekata tryabva da ima po-specialni neshtica za malkite...zavisi kakvo tirsite...
kisa@gbg.bg



Тема Re: Захранване на котета /майката ги кърми още/нови [re: Ивaнyшka]  
Автор PanTer ()
Публикувано03.08.05 13:55



Захранвай си ги спокойно. Лошо няма, че мама котка ще яде храна като на малките. Въпроса е те да не ядат нейната храна



Тема обаче, lверно ли е, ченови [re: PanTer]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано03.08.05 14:08



Не мога да си спомня дали съм го наблюдавала, или са ми го казвали, че щом започнете да давате на котетата друга храна освен мамината, тя повече не ги изчишква. Трябва значи да се следят смешните им напъни и опикавания, къде стават.



Тема Re: обаче, lверно ли е, ченови [re: gatofilia]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано03.08.05 16:09



И аз съм го чувала това, но не знам доколко е вярно, понеже никога не съм отбивала котета на такава възраст и през ум не ми е минавала глупостта, не съветвам и никого...

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: Захранване на котета /майката ги кърми още/нови [re: Ивaнyшka]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано03.08.05 16:12



Ако искаш здрави котета, най-добре нищо не им давай, докато сами не почнат да търсят друга храна.
Защо просто не храниш майката повече и с по-силна и калорична храна? И как разбра, че млякото не им стига? Колко са котенцата?

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.