Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Хрананови  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано30.07.05 01:03



В една съседна тема споменах, но дайте тук всеки да изкаже оплаквания или похвали към някоя храна.
Добрите марки, които знам на БГ пазара, както споменах в една съседна тема за мен са: от сухата храна - ГенезисКет, Арион, ПроПлан, Роял Канин, Еукануба. Лично моите котки ядат от гореизброените само на ПроПлан-а и Роял Канина (но дори и от тях има достатъчно подходящи разновидности за разнообразие). За консервите - Фрискъс, Уискъс, КитеКат, особено харесвани са пастетчетата, и една консерва, която ми я препоръча Винипух като много харесвана (от нейния Миша;)), но не успях да намеря - Селекткет.
Между впрочем за консервите - моя съвет е да не прекалявате с тях (особено ако става въпрос за сиамче или персийче - 2-те породи са предразположени към образуване на зъбен камък, а с консервираната храна...процеса се ускорява).
Поздрави! И не забравяйте, че "храната прави борбата"...или котето

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: Хрананови [re: netcat]  
Автор Vinipuh (мечешки)
Публикувано30.07.05 08:19



Моите две котета са доста различни. Мацката е доста капризна и ми е по-лесно да установя какво харесва и какво не. Във втората графа са доста храни. Любимата й храна е "Роял канин" и то тази, която е срещу зъбния камък. Но дори и нея не се сеща да я хапва много-много сама и се налага да я залъгвам и да й подавам гранулка по гранулка в устата. Глезено ми е момичето, но аз си я направих такава, така че клеча пред нея и не се оплаквам. Купувам винаги микс от "Роял канин", за да не свикне само с любимия си вид. Давала съм й и "Еакунуба" и "ПроПлан", но си предпочита "Роял Канин". Понякога хапва пастетчета, но пак по този начин - от ръка. Подавам й парченце по парченце директно в устата. Лигличка! Ама като ме погледне с нацупената си екстремална муцунка, ме разтапя.
Момченцето - Миша, е всеядно. При него мисълта за коремчето му е по-важна от всичко друго. Голям чревоугодник е. Всъщност не - човешката храна не я поглежда, както и тя. Забравих още нещо, което и двамата не отказват - сурово месо. На Афродитката вече ви казах как й го давам.



Тема Re: Хрананови [re: Vinipuh]  
Авторkaти (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 15:47



Моята котка обича повече кренверш или пастетче.От консервите претпочита китекет.Но на рибата не може да се насити.



Тема Re: Хрананови [re: kaти]  
Автор gamina (someone)
Публикувано01.08.05 10:19



моя глезльо гранули почти не яде (за мое огрооомно щастие) хрупва чат-пат роял канин, предимно, когато е сам за ден-два и няма как да яде консреви. яде пилешко, печена риба (скумрия на скара кой няма да яде), не обича риба тон и обича варени моркови! От консервите - фрискис и пастетчета на бенто кронен. Уискас не обича, понякога се случва да няма фрискис (когато нямам време да отида до зоомагазина и купувам от хранителния магазин) и ми се е случвало да му взимам дарлинг - яде я, но без настървение, стига да не е онази с говеждо и царевица. Китикат - само рибата яде.
А малкото пухче, което сега е в нас е ненаситно - яде абсолютно всичко, даже си измъкна иззад един шкаф втвърдено парченце хляб (без съмнение завряно от баткото) и го беше нагънало. не му стига неговото си ядене, а напада и храната на големия, даже се опита и гранулите му да яде. а баткото седи и го гледа тъпо и не си пази храната, ако оставя малкото там ще омете всичко. изяде и едно парченце краставица, което изпуснах, докато рязах салатата. това, което аз му давам е джуниър на фрискис и обезсолено сирене (заради калция), днес мисля да го поглезя с пастетче - има ли джуниър освен на уискас?



Тема Re: Хрананови [re: gamina]  
Автор Vinipuh (мечешки)
Публикувано01.08.05 11:28



Eй, то цяла прахосмукачка мъничето. Ще ми го дадеш ли назаем за няколко дни? За печената риба - моите явно на мен са се метнали, защото рибата не я помирисват. Чат пат ядат варено пилешко месце, нищо друго. От суровото месо най-много им харесва телешкото и след това свинското. Веднъж им давах и пуешко, но малката хвана афтички от него и повече не сме повтаряли. Тя обича и фъстъци, което не е много странно, защото понякога папагалът (жако) ги замеря от клетката си.



Тема Re: Хрананови [re: gamina]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано01.08.05 11:38



и аз съм с 2 малки прахусмокачки
братчето им е болно и яде насила, не знам още колко ще живее, в събота го бях отписала честно казано, сутритна пак имаше пристъп
а за голените - мхм каквото не изядът на закуска да си го ядът вмирисано на вечеря
колко котки са гладни и щъкат а те ще ми отказват мръфка
да ве

е те не отказват де
преди бяха глезени



Тема Eukanubaнови [re: netcat]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано02.08.05 13:27



Аз имам персийски котарак и ротвайлер храня ги само и единствено с Еукануба, определно е страхотна храната им....особено като се има предвид, 4е няма овкусители (за разлика от Роял Канин) и животните ми ги ядат и са доволни!
Питбулите на баща ми също се хранят с тази храна....та по този повод мога да оценя добре храната!

Упсех на всички!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: Храна [re: gamina]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано02.08.05 13:31



Не е хич хубаво да даваш на котето си сирене заради калцият....все пак то не е човек и съвсем не го възприема организма му калцият така, както ние. Взимай му балансирана храна и не се мъчи.

Поздрави!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: Хрананови [re: Ginger.]  
Автор gamina (someone)
Публикувано02.08.05 13:45



да го мъча ли??? бебока е със счупено краче и има нужда, а и налита на сиренето като невидял, само го обезсолявам! Давам му и калции на таблетки (по лекарско предписание) освен това си яде бебешките консервички. Явно рано е отбит, защото вече има разтройство от млякото. суха храна не съм сигурна дали да му давам - много мъничък ми изглежда дори и за онази на РКанин за 1-4 месеца, много малки ми изглеждат зъбките му, затова пък ако го изпусна от поглед и за минута напада на големия гранулите и добре че го хващам навреме защото сигурно ще се задави. не мисля че го мъча, а и смятам че освен т.нар. балансирана котешка храна, която май е най-добрия вариант все пак е нужно да хапват и нещо по-разнообразно от време на време. имаше тема по въпроса за еднообразното хранене.



Тема Re: Eukanubaнови [re: Ginger.]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 13:48



Моята Ема не близва гранули най-много 2-3 и то с голям зор, какви ли не съм пробвала, май тия за козина и бъбреци по ги яде , но пак като постои цял ден гладна. От консервите Киткат с пилешко - чак ушите и пращят като яде, други консерви много им се чуди, а да пилешко филенце много обича, хващала съм я да си краде от чинията, много е непослушна.Риба не поглежда.Но за сметка на това има отвратителния навик да рови в боклука и да обръща кофата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.