Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 07.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хора, помагайте, котаракът ми се е побъркал :(  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано14.07.05 20:16



От няколко седмици насам пие вода само ако е течаща!
От никаква съдинка не желае. От старата купичка престана, купих му нова - пак не ще, сложих и двете...после смених мястото - не ще и не ще, не докосва водата.
Сутрин и вечер като сме си вкъщи му пускаме чучура на душа в банята...но по цял ден ни няма, когато сме на почивка, в командировка - какво да го правя?! направо се притеснявам че ще пукне от обезводняване...е не чак толкова ама...

какво да правя???

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Хора, помагайте, котаракът ми се е побъркал :(нови [re: Xъни Бъни]  
Авторkoтe (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 20:50



Може временно водата да е по-замърсена и котките усещат. И мойто коте си хареса една кофичка в банята, вече не си пие от купичките - май си го обяснявам, че в кофичката има възможност да се утаи по-добре утайката и на повърхността остава по-чиста вода? Пробвай да му напълниш по-голям съд и да сменяш водата в него често.



Тема Re: Хора, помагайте, котаракът ми се е побъркал :(нови [re: koтe]  
Автор PanTer ()
Публикувано15.07.05 11:26



Взе ми думите от пръстите.

Също пробвайте с преварена или ако имате Брита кана с филтрирана вода. И се замислете нямате ли някакви източници с вода (например някоя кофа, панички на цветя, достъп до тоалетна и т.н.) от които котака тайно да си попийва.
Много зависи и как го храните. Ако храната му не е суха необходимостта от вода не е толкова голяма.
Предполагам, че ако се наложи да го оставите сам за 24 часа като му оставите двете панички и един леген или кофа да речем все ще пие от тях. Котките не са глупави. Може да са капризни и глезени, но като няма накъде няма да легнат да преритват

Редактирано от PanTer на 15.07.05 11:28.



Тема Re: Хора, помагайте, котаракът ми се е побъркал :(нови [re: PanTer]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано15.07.05 11:57



благодаря ви за съветите!
пробвала съм с по-честа смяна на водата - не ще...с цяла кофа или леген не съм опитвала, ще опитам, но там трудно ще установя пие ли или не пие, ама да видим...

не съм пробвала преваряване, такава кана също нямаме...ама май ще се чувствам много прецакана да седна да му преварявам вода на тоя лигльо
иначе е на суха храна(освен това плюска повече от всяка котка на света!), и вечер като се прибера изглежда точно преритал за вода преди да му пусна душа...
да, наистина много разчитам на това, че като му напълня 3-4 съда когато ни няма, ще пие, къде ще ходи.

честно казано ми е хрумвало десетки пъти да спра да му пускам душа, за да се принуди да се върне към нормалните навици. ама пусто ми жалостиво сърцето и като вземе да ми се моли, и не се сдържам...мислите ли че е удачно "да му спра кранчето" от раз?

ееех...да можеха да говоряяят..

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Хора, помагайте, котаракът ми се е побъркал :(нови [re: Xъни Бъни]  
Автор PanTer ()
Публикувано15.07.05 12:09



Не му го спирай, нека се глезондри на воля.
Виж от каква материя са паничките му. Ако и новата е от тази на сатрата пробвай и със смяна на вида материал.
При всички положения обаче би трябвало да прояви интерес ком кофа или леген. Но и там трябва да я сменяш сутрин и вечер.



Тема Re: Хора, помагайте, котаракът ми се е побъркал :(нови [re: Xъни Бъни]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 12:13



суха храна и котарак? При това без да пие вода.
Чеснтно да ти кажа няма да го имаш много врреме - с тази суха храна го убиваш. Жестоко.
Урината му се сгъстява. Прави камъни в бъбреците. Дори и да пие вода редовно. Запушва се. И е до там.



Тема Я кажинови [re: emetic]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.07.05 12:45



как да накарам котката си през лятото да яде консерва ? През зимата яде по 3 малки пакетчета, но сега по никакъв начин не мога да я накарам да хапне. Само души и отминава презрително, а храната заминава за уличните котки. Лесно е да се дават оценки, явно не си имала достатъчно разглезена котка.



Тема Re: Я кажинови [re: nbb]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 13:09



В момента са 6 у нас - ако ми кажеш че съм извадила късмет с 6 послушни котки а на всички останали са шантави - добре.
Мога да ти кажа едно нещо - защо улична котка не подминава храна включително и хляб? Защото е гладна и изразходва енергия. А защо вашата котка ви прави на занесени? Защото не е гладна дори и да я оставите 1 ден без храна тя тази енергия не я изразходва. А самите сухи храни са така направени че да примамват и котки и стопани. Та дори и шарени - за какво им слагат разни боички? Заради котката?
Та как се процедира - ползвай си хладилника. Ако не го изяде за 10 мин - в хладилника и на следващото ядене. Ако изобщо не го погледне - не е гладна. Особенно за мъжки котарак не трябва да има милост защото всъшност това е убиство.
Пък и не вярвам да са толкова слабички и клиощави че да трябва по цял дден да имат храна. Не са на 1 месец.
Та вкъщи са 6 - 3 възрастни. Ядът всичко - всъшност Локи и Гарфилд упорито отказват да ядът хляб - но аз не ги и карам, иначе всичко което им е в чинията бива ометено. За по малко от 10 мин. И локи пак е станал мноого шишкав - гони 6 кила предполагам. Тези сухи храни са такава измама.
Бтв като ги храня 2 дни подред със суха храна започват проблемите и физиономиите. Само че са сбъркали човека който ще им се върже. Ведннъж вече видях какво е да си загубиш рано котката. Не искам повече.



Тема Re: Я кажинови [re: emetic]  
Автор gamina (someone)
Публикувано15.07.05 13:28



моя спря да яде суха храна - откакто го мъчех да свикне на РК вече никаква не поглежда, сигурно си мисли ,че е само такава и достойно я подминава... само на консерви и пилешко сме сега... ще трябва да остане сам уикенд-а и ще му сипя една-две панички роял канин, ако наистина огладнее - ще хапне няма къде да ходи, но май се задава проблем, покрай консервите пие вода рядко, иначе пишка като за световно (два пъти на ден ама мноооооого) то в тия консерви има до 80% (????) вода. днес обаче забелязах, че урината му е потъмняла... вчера не беше. или му се случва нешо или тоалетната е спряла да абсорбира и кристалчетата са потъмнели от голямото количество. за какво може да е индикация това (ако приемем, че не е от тоалетната)... иначе на котьо нищо му няма на пръв поглед - играе, яде, пишка и ака.. ако довечера продължи - утре е на лекар и май няма да пътувам никъде...



Тема Re: Я кажинови [re: gamina]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 13:39



Чесно да ти кажа по скоро питай доктор за това. Звучи сериозно. той възстанови ли се напълно от подвизите си?
А потъмнялата урина май се получаваше при възпаление на мехурчето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.