Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 17.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Koteto mi e zle. Otiva si...нови  
АвторSara cat (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 20:57



Koteto mi e jenska siamka na 2,5 god. Ot 4 dni e mn bolna.Purvo ne iska6e da qde, da pie voda i ne hode6e do toaletna. Posle edin den qde malko i pi voda, dori pi6ka i aka.No ot v4era e o6te po-zle - nito qde, nito pie,kakvoto i da i dam - mlqko ili voda sus sprincovka - go povru6ta po4ti vednaga.Do toaletna ne hodi - to nqma i kakvo da izhvurli. Nqma sili, ne se dviji, ne mquka. Lekarite q lekuvaha purvo ot zadrustvane na 4evata i q pro4istvahme. Posle prosto q hraneha na suistemi i i podavaha voda. Sega ve4e ne se znae kakvo e i trqbvat okolo 100 lv samo za izsledvaniq, a az i nqma kak da gi osigurq to4no v momenta.Nikoi lekar ne se angajira da q lekuva bez izsledvaniq i sa pravi. Az samo znam,4e si otiva i ne moga da izdurja da q gledam kak umira v rucete mi. Spodelete ako Vi se e slu4valo ne6to podobno.Ili daite ideq za dejstvie, za6toto ne sum sigurna dali tq 6te izdurji o6te izsledvaniq i lekarstva.
Blagodarq!



Тема Re: Koteto mi e zle. Otiva si...нови [re: Sara cat]  
Авторkoтkapka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 22:01



Това е толкова тежко, какъв съвет да ти дадем? След като и диагнозата не е ясна, и не иска нищо да хапне... По-твърдите духом ги приспиват, аз не съм могла никога, гушкала съм си ги до последния момент, поне да почувстват любовта и закрилата ми.
В момента само с инжекции може да се действа, ако изобщо може да се направи нещо. А ти можеш само да я облекчиш - ако са й студени крайниците, сложи й шишета с топла вода, но на гърба, на краката, не на корема...
Какво да кажа, стискам палци и ти желая сила...



Тема Re: Koteto mi e zle. Otiva si...нови [re: koтkapka]  
Автор sysi_mysi (непознат )
Публикувано11.07.05 23:14



миличка направо незнам какво да ти пиша. Нямам представа какво и е. Но все пак ви пожелавам вяра и късмет.



Тема Re: Koteto mi e zle. Otiva si...нови [re: Sara cat]  
АвторCнeжaнka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 23:49



Сто лева не са малко пари но мисля че без изследвания няма как да се постави диагноза , а съответно и адекватно лечение. Нямам идея на какво може да се дължи това при твоята котка, но едно е очевидно - има сериозен проблем. Не можеш ли да вземеш пари на заем или да се договориш с ветеринаря сега да направи нужното а ти да му се издължиш разсрочено. Ни така, ни инак, ни да я оставиш безпомощна ни да жертваш 100 лв. Мда, адски комплицирана ситуация. Аз наскоро дадох над 200 лв за моите животни но имах - дадох.
Искрено ти пожелавам успех!



Тема Re: Koteto mi e zle. Otiva si...нови [re: Sara cat]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано12.07.05 01:10



Не пишеш раждала ли е котката? Давани ли са й хормонални хапчета против разгонване? Кастрирана ли е?
Пишеш, че е правено прочистване Възможно е да е възпаление на стомашната лигавица (вирусно или от храната), на пикочния мехур, на матката?!? Ако нямаш възможност за лекари - опитай да подсилваш организма и ако е обикновено възпаление - да се справи сам!
Преди години мое коте - 3 месечно) лекувах от котешка чума с чай от лайка+малко сол+1 ампула гликоза - общо 150-200г разтвор за 1 денонощие , набутван с лъжчка в устата през 10-15 минути като система И през 12 часа набутвах и една трета прах от капсула антибиотик Доксациклин Оживя и доживя после 16 години!
Но ако сиамката е за хирургическа интервенция -?!? Много скъпо ми се вижда това 100 лева??? За какви точно изследвания ти ги искат?Не можеш ли да направиш поне кръвна картина и изследване на урина -поне да се локализира стомашно или пикочно-полов е проблема?
Засега не я насилвай за храна, ако не иска, но задължително трябва да й набутваш течности, иначе много бързо ще се обезводни, а това е фатално!



Тема Re: Koteto mi e zle. Otiva si...нови [re: fortuna_]  
АвторCнeжaнka (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 08:58



Пълна кръвна картина, биохимия, урина и рентген са около 50 лева. Да бе, верно - защо 100 лева й искат?



Тема Re: Koteto mi e zle. Otiva si...нови [re: Sara cat]  
Автор PanTer ()
Публикувано12.07.05 10:18



Ако това, което пишеш наистина е така, просто вземи котето и отиди до Белите брези. На секундата!

доц.д-р Тодор Маринков - София
Белите брези бл.15-16
раб.време 10-13 и 16-20ч.
неделя 10-13ч.
тел. 02/9581078
0887/681772

Освен ако не предпочиташ само да гледаш как писаната умира

Редактирано от PanTer на 12.07.05 10:20.



Тема Re: Koteto mi e zle. Otiva si...нови [re: Sara cat]  
Автор gamina (someone)
Публикувано12.07.05 10:39



100 лева и на мен ми се виждат множко само за изследвания, но щом трябва, значи трябва, ние бяхме останали без стотинка когато се наложи да оперираме диването, но за няколко часа (от събота след обяд до неделя на обяд, когато беше операцията) събрахме всичките пари, че и отгоре от познати назаем - от един 20 лева, от друг 50, от трети 10... и после сума ти време връщахме, но така е... когато се налага не мисли да жалиш средства, а и котето явно се нуждае от изследванията за да може да се лекува после.



Тема Re: Koteto mi e zle. Otiva si...нови [re: Sara cat]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 11:45



Другите са прави, че изследване на кръвна картина, урина, включително и специфични показатели не струват повече от 40-50 лв. Рентгенова снимка в Университетската клиника в Студентски град май беше 7 лв.
Тези цени звучат по-разумно.
Пиши къде живееш и какви изследвания искат да направиш. Може пък да се намери изход. Ако не друго, поне поговори с ветеринарите за отсрочка и частични плащания. Някои се съгласяват.
Пиши ни как е котето.



Тема Re: Виж тукнови [re: Sara cat]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 13:09



Гледай да не прекалят със системата - котето започва да отделя вода от носа и устата си. тогава е много и просто смени лекарите.
И направете кръвни изследвания - това че не иска да яде ми говори за висока кръвна захар.
Пиши!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.