Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпроснови  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 17:19



Здравейте,
имам черен котарак, който в края на август ще навърши 5 години. От известно време наблюдавам, че на коремчето и от вътрешната страна на задните крачета като че ли оплешивява, козината му става по-рядка. Иначе котето си е добре-хапва стабилно, игриво е....Дали може да ми кажете на какво се дължи това и евентуално как да се справим с проблема. Благодаря предварително на всички, които отговорят



Тема Re: Въпроснови [re: мaмa]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано28.06.05 17:46



Ако има плешиви петна, вероятно ще трябва да го заведеш на лекар. Но ми се струва, че просто ще е от линеенето:) Друга година не става ли така?

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: Въпроснови [re: netcat]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 17:53



Досега не съм забелязвала да става така. Май наистина ще трябва да го заведа на лекар...



Тема Re: Въпроснови [re: мaмa]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано29.06.05 05:08



Ако имаш подобни съмнения, дръж детенцето си настрани от котето, и наистина го направи, възможно най-скоро.
Успех! И дано не е нещо сериозно...

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: Въпроснови [re: netcat]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано29.06.05 09:02



Най-добре заведи котан4о на лекар! Може и това да се дължи на някакви липси в организма-4ела съм,4е 4ерните котки трябва ежедневно да приемат няколко капки бета-каротин или 3-4 таблетки витамини с морски водорасли заради козината.Каквото и да е,трябва непременно да се провери,но не ми се вярва да е нещо много сериозно.Пожелавам бързо възстановяване на сладура! 4ерните котки са нещо много специално-една стара английска поговорка гласи,4е ако в дома има 4ерна котка,в него винаги ще има любов!А и се смята,4е 4ерните котки имат най-силно енергийно биополе.Не може да не се оправи твоя писан4о!



Тема Re: Въпроснови [re: netcat]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 11:06



Все още няма детенце, но ще отидем на лекар. Благодарим за пожеланията



Тема Re: Въпроснови [re: Josefine]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 11:11



Много хубава поговорка. А за енергийното биополе аз се убедих от личен опит. Съвсем скоро загубих мой много близък човек и съм сигурна, че ако не беше котето, щях да полудея. Той сякаш усеща колко зле се чувствам и все едно попива от мъката ми.
Дано наистина не е нещо сериозно, защото не мога без него.
Приятен ден ти желая



Тема Re: Въпроснови [re: мaмa]  
Автор esti (invisible)
Публикувано29.06.05 12:32



Веднага на доктор, мамче - падане на козината по тези места може да се окаже една гадна болест. Пази детето!
Ако е само от линеенето не би трябвало да се оголват отделни участъци - козината пада равномерно.
Пиши какво е станало.



Тема Re: Въпроснови [re: мaмa]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.05 12:57



Има още една възможност, която никак не е за пренебрегване - хормонален проблем.
За съжаление това ще стане ясно чак след като другите средства на лечение не помогнат.
Какъв е котака? Кастриран ли е? А давали ли сте му хормонални препарати за разгонването? (За клубарите - хич не се чудете. Познавам хора, които и на мъжки котаци дават хапчета )



Тема Re: Въпроснови [re: PanTer]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 13:04



Ами и ние давахме на Грибо. Т.е отидох във някакъв вет кабинет още в началоти и питах какво да го правя - казаха ми кастриране или хапчета. И ми дадоха някакви хапчета. И аз му даох половин от дозата което ми казаха и котето стана супер заспал и странен. После видях какво пише за хормоналните препарати. Ама ако не бях попаднала на клуба нямаше да знам. повечето хора не знаят. Добре че не сме давали много но ме е страх да не са му се отразили, нямам представа за какво трябва да внимавам. Аз и със суха храна го храних няколко месеца. Ужас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.