Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 30.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Горката ми котканови  
АвторAтинянkaтa Taйcън (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 17:46



- толкова е дребна, че не можа да роди, а й правиха секцио. Тазът й бил толкова тесен, че пръст не може да мине, да не говорим за котешка главичка.
Това стана ясно, едва след като 7-8 часа я чаках да роди и викнах доктора.
Естествено й направихме и стерилизация. Понесе го много зле, щеше да умре.
Котетата бяха пет, три от които с тежки малформации.
Двете нормални ги реанимирах лично.
Това стана в понеделник. Досега отказва да приеме малките и аз ги отглеждам. Все още се надявам да ги приеме, защото преди три месеца й бях натресла едно котило , което намерих на улицата. Тя им съска два-три дни, а после ги осинови.



Тема Re: Горката ми котканови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано22.06.05 17:51



от упойката е възможно трудно да ги приеме. упорствай и дано се оправят и бебетата и майка им

The brave are always the first to die


Тема Re: Горката ми котканови [re: MANUS]  
АвторAтинянkaтa Taйcън (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 18:04



Освен това е толкова отслабнала, че не знам дали има два килограма. То нормалното й тегло е между 2.5 и 3 кг, но сега вече е направо мършава.
С какво да я подсиля? Няма и апетит след операциите.



Тема Re: Горката ми котканови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор NVN (expecting)
Публикувано22.06.05 18:13



Нашият доктор за подсилване на котка (нещо за черния дроб ми обясняваше) казва воза и разтворен в нея мед!

Моят художник -



Тема Re: Горката ми котканови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 19:08



Стискам палци да се оправят и котанка и котета.Глези я с каквото оби4а.Можеш да и даваш и мед разтворен в вода.Още е много слаба след операцията и 4ак като се стабилизира ще си поеме де4ицата-поне така се надявам.Успех!



Тема Re: Горката ми котканови [re: Keти]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 20:03



Тук има много по-компетентни от мен за съвет.Аз само искам да ти пожелая бързо възстановяване на мама писанка и безпроблемно израстване на малките сладурковци!



Тема Re: Горката ми котка [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор titikaka ()
Публикувано22.06.05 20:35



На старата ми котка се случи същото, никога няма да ги приеме, няма инстинкта, защото не ги е родила, аз ги хранех и топлих с лампа, но едно по едно умряха, бяха 7!!!!, а котето беше на 9 мес., но ми избяга и се случи..., дори не знаех, че трябва аз да ги изпишквам и ..., както четох някъде, а е логично, защото това е работа на майката, дано пък ги приеме, щом казваш за др. котило.



Тема Re: Горката ми котка [re: titikaka]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано22.06.05 22:59



С моята сиамка се случи същото. Тесен таз, 3-4 дневни празници и никакъв лекар. Роди със секцио 24 часа след започване на раждането. Двете котета умряха, последното оцеля.
Интересното беше, че котката реагираше на гласа на котето дори когато не се беше събудила напълно от упойката. Не можеше да ходи, а все гледаше да се погрижи за него. Другата котка също се грижеше за него - едно дете с две майки.
Мисля, че това е инстинкт, а при твойта явно липсва. Има и такива случаи.

Hе иди по течению, не иди против течения, иди поперек него, если хочешь достичь берега


Тема Re: Горката ми котка [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано23.06.05 10:51



Опитвай се да й даваш от ръка храната, която с удоволствие е хапвала, докато е била здрава. Моята котка 2 дни не ядеше и не пиеше вода - било някаква реакция от анестезията. Заведи я да й сложат системи, те много помогнаха на Зелка. През това време ще трябва някой да гледа мъниците.

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: към всички [re: ofika]  
АвторAтинянkaтa Taйcън (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 10:56



с благодарности.
Котката е доста по-добре. Грижа се за нея, дори държа телефонна връзка с доктора й. Още не е приела децата, но поне вече не им съска , а ги души.
За бебетата аз съм майката. И ги изпишквам най-редовно.
Ако се наложи ще ги отгледам лично, въпреки че съм на работа. Бягам два пъти, не ми е проблем - живея наблизо до работата си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.