Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Митове или реалностнови  
Автор_________ (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 23:38



Нали знаете, че бременните не бива да контактуват с котки заради болестта токсоплазмоза.Това е доста известен факт, но сега чух нещо друго, на което не знам дали да вярвам.Контактът с котки бил вреден за жените въобще, защото имало вероятност после да не могат да забременеят.
Как мислите?!



Тема Re: Митове или реалностнови [re: _________]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 23:48



Purvoto sum go 4uvala,no vtoroto zvu4i kato primitivno sueverie.Tova sa pulni gluposti-4e jenite ne trjabva da kontaktuvat s kotki,tuj kato bla-bla-bla...Az kontaktuvah s kotka po vreme na bremennostta mi,kojato be6e bezproblemna i v rezultat na kojato rodih zdravo dete(i dosega e zdravo,slava Bogu!)Ti ,vsu6tnost,
6eguva6 li se?!Na purvata 4ast na vuprosa ti sus sigurnost ima kompetentni hora v kluba,koito biha ti otgovorili.



Тема Re: Митове или реалностнови [re: Josefine]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 23:54



Vpro4em,toksoplazmata naistina hodi i po horata,dokolko e opasna v istinskija smisul na dumata,ne znam,no mislja,4e verojatnostta da ja pipne 4ovek ot doma6na kotka,za kojato sa polagani suotvetnite griji,e mnogo malka.



Тема Re: Митове или реалностнови [re: _________]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 00:04



Генийй - медицината откри заместител на спиралите. Май си доктор така като гледам?



Тема Re: Митове или реалностнови [re: emetic]  
Автор_________ (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 00:33



Точно затова питам, защото ми звучи абсурдно.Но като се има предвид, че я има токсоплазмозата, може да има и някакви други проблеми за бременността...Но и аз мисля, че няма начин да не е поне преувеличено, ако не, както казахте, суеверие.



Тема Re: Митове или реалностнови [re: _________]  
АвторAsss (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 01:18



И аз съм чувала, че дечица - момиченца не е желателно да си играят с котки заради бъдещ стерилитет, а момченцата с декоративни рибки - пак по същата причина.

Честно казано ужастно ме е страх. Нали знаете - във всеки слух има по капчица истина. Ама какво да правя като дъщерята ги обожава??? Пък като са такива дребни пухкави топчици как да не ги харесваш.



Тема Re: Митове или реалностнови [re: Asss]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано14.06.05 07:19



пълни глупости са това. и за да не съм голословен, ще ви кажа че баба ми е израстнала сред котки, много котки, все на двора. винаги едно коте й е било в джоба, и ту вътре, ту вън. никой не е мислил за глисти и прочие. ми родила е три деца. така си е отгледала и дъщерите-с котки. и щом аз ви пиша тези работи, смятайте че и те не са пострадали.

The brave are always the first to die


Тема Нито едното от дветенови [re: _________]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано14.06.05 09:44



Преди време се дискутираше тази тема тук и отново имаше противоречиви мнения по въпроса, затова реших да се консултирам със специалист (не само за токсоплазмозата), за всичко което може да се пипне от котките.
Болести има да и те могат да се пипнат НО не от котки, за които са полагани грижи т.е. редовно са обезпаразитявани, ваксинирани, не излизат от къщата и т.н. Така че, можеш спокойно да се радваш на домашният си любимец. Лично аз съм на мнение, че едно котаче в къщата много повече помага (упокоява, намалява стреса и отнема отрицателната енергия) отколкото евентуално би навредило.



Тема Re: Митове или реалностнови [re: _________]  
Автор gamina (someone)
Публикувано14.06.05 10:55



За токсоплазмозата - ако котката е дворна може и да е опасно, но за стерилитета при момиченцата, да не говорим за опасността при момченцата от аквариумните рибки! ( интересно как ли ще се получи? може би трябва да ги вадят от аквариума и да си играят с тях, че да се получи стерилитет???) според мен са някакви абсолютни измислици. Понякога ми се иска да знам кой пуска тия суеверия и да го наритам.



Тема Re: Митове или реалностнови [re: gamina]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 14:32



Tova za akvariumnite ribki go prieh po-skoro kato 6ega?!Ili...?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.