Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:15 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Намерено изхвърлено новородено котенови  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 13:05



Помощ, намерих изхвърлено НОВОРОДЕНО коте , прибрах го,стоплих го и го нахраних с прясно мляко но незнам кога да го храня,т.е през колко време и т.н
Помогнете ми да го спася, давайте съвети и опит как да се гража за него .

Благодаря Ви

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 13:14



Наскоро отглеждах около 2 месеца новородено,още слепи4ко котенце.Общо взето,то само си определя режима на хранене,защото мяука(ако това все още може да се наре4е истинско мяукане),когато огладнее.Хранех го с пипетка през около 2.30-3 4аса,в последствие храненето се разреди малко.След всяко хранене го стимулирах с леко влажно паму4е по дупето над мивката,за да се изпишка-то не може само все още.Не е голяма философия,но изисква време и да му обръщащ внимание.Докато е още на млекце(не студено от хладилника,нали?) е лесно-а после ще даваме други съвети...Между другото,разбрах,4е ве4е има специални биберон4ета за такива слу4аи в зоомагазините.Ако искаш,може да опиташ.Да ти е живо и здраво сладур4ето!



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Josefine]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 13:23



Благодаря ти , и през ум нямаше да ми мине за памучето , ама през нощта пак ли на 3 часа или само през деня.
За сего го прибрах в офиса си , вкъщи имам персиика ,която е на 4 години но не е раждала та дали тя може да го осинови, че чак не се сещам каде да го гледам. В офиса няма никой нощем а във вкъщи през деня .....ама пък такава малка душичка е голямо бонбонче .

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"

Редактирано от P.P на 21.06.05 13:25.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано21.06.05 13:27



внимавайте да не си довлечете болести от него на котката. възможно е да го приеме, да го топли и чисти, но храненето пак остава за вас. и през ноща...

The brave are always the first to die


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 13:34



Аз имам 2 котки и 1 ку4е,а котенцето се яви допълнително(слава Богу,благодарение на този клуб,му намерихме добри осиновители).Ку4ето ми е изклю4ително толерантно и с него нямаше никакви проблеми.Едната ми котка прояви веднага топли,май4ински 4увства към котенцето-ближеше го,играеше си в последствие с него(но все пак под наблюдение и т.н.).Но другата не искаше и да 4уе за него и или му съскаше ожесто4ено или го избягваше с презрение и отвращение...А колкото до храненето,не искам да те плаша,но първите няколко дни го хранех и през нощта,но за кратко.В общи линии толкова малко същество не е добре да остава само в офис или на друго място...
За да свикне да спи все пак в то4но определено време,не е лошо да му се създадат такива навици.Аз го хранех ве4ерно време и после след известно време го слагах в нашия котешки "кафез"(тези специалните кутии с врати4ка и т.н.,които са за пътуване на животинки).Затъмнявах му с една кърпа отгоре,като оставях едната страна с дупките отворена,за да си диша спокойно, и така свикна да спи в нормални 4асове...Успех и на теб!



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: Josefine]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 13:43



Между другото,да бъде в нещо или някак си изолирано за през нощта особено,е по-добре и за самото коте,тъй като когато ве4е е в състояние да излиза от убежището си, е рисковано да не бъде настъпано от някого,докато ти се мотае из краката,а мъни4ките много оби4ат да го правят.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: P.P]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано21.06.05 13:53



Виж във форум "животни" на all.bg. През м. май имаше подобна тема с подробни указания. За съжаление там котето не успя да оцелее.
Успех!

Hе иди по течению, не иди против течения, иди поперек него, если хочешь достичь берега


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено котенови [re: MANUS]  
Автор P.P (новак)
Публикувано21.06.05 14:21



Притесни ме сега с тези болести ,какво имаш навпредвид ? Моля те поясни ....

"Величието на някои неща се състои не толкова в размерите,колкото в навременността им"


Тема Re: Намерено изхвърлено новородено коте [re: P.P]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.06.05 14:35



Ами по принцип същото което и с дрехите си и обувките можеш да пренесеш. Има опасност но не е чак толкова голяма. Веднъж оставих едно коте да умре заради моя страх да не си заразя котката така(не умря от болест). От тогава никога повече. На сегашния ми котарак му връчих 2 такива котета за отглеждане и той се справи доста добре. По принцип можете да хванете нещо и във ветеринарен кабинет.
Ако се притенсяваш - дръж котето в отделна стая без досег до домашната ти котка, и си мий ръцете след това. на мен ми прилича просто на коте на домашна котка, изхвърлено. Много хора си дават котката на котарак само за да не е разгонена и после изхвърлят или убиват котетата.
Котето се храни на около 3 часа, най добре по часовник и след ядене му се масажира коремчето и дупето, много нежно. Ако го видиш коремчето да става твърдо - повече масажиране, докато не се изака защото е много опасно това.
И тук препоръчват хранене със сухо мялко но кравето има един плюс - котетата получават разстройство - и от там по малка вероятност да се запуши коремчето и да се подуе и умре котето.



Тема Re: Намерено изхвърлено новородено коте [re: P.P]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 14:37



ЧеститоНе виждам друго решение,освен през деня с теб в офиса и вечер в къщи,малко на мама Кенга ще приличаш но докато не порасне и започне само да се храни друг вариант май няма




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.