Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема koteto mi sprq da pie vodaнови  
Автор murcon (непознат )
Публикувано28.05.05 16:29



Zdravejte! Az sym ot skoro v kluba i tova za koeto iskam da vi popitam e slednoto.
Imam kota4e na 7 meseca i ot izvestno vreme prestana da pie voda. Smenqm q vseki den, smenih mu i syda ( pomislih 4e ne6to mu smu6tava obonqnieto, no pak sy6toto). Ina4e se hrani normalno, no ne moga da razbera za6to ne pie voda. Ako nqkoj moje da mi kaje ne6to za eventualna pri4ina, blagodarq syrde4no!



Тема Re: koteto mi sprq da pie vodaнови [re: murcon]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано28.05.05 18:43



с какво го храниш? и има ли достъп до друга вода освен тази в купичката-мокра баня, кухня или други такива. котето може да няма нужда да пие вода, да пие без ти да го забелязваш, или да е болно. дали се обезводнява се проверява по кожата на врата му. като я опънеш трябва да е еластична и веднага да се върне на мястото си. ако остава опъната или бавно се изглажда-бегом на доктор.

The brave are always the first to die


Тема Re: koteto mi sprq da pie vodaнови [re: murcon]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано29.05.05 01:00



Не е нормално да не пие вода, дори и да се храни само с прясно мляко - пак прябва да пие вода. Съвсем без вода едва ли ще издържи повече от седмица . Ако всички други функции (хранене, отделяне) са му на ред - виж откъде си е намерило да пие вода - тоалетна чиния, мивка , и т.н.

А ако си сигурен, че съвсем не пие вода - на ДОКТОР!



Тема Re: koteto mi sprq da pie vodaнови [re: MANUS]  
Авторmurcon (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 08:56



Hranq go s vareni pile6ki glavi4ki i konservi ot riba, otkazva da qde vsqkykvi granuli i specializirana kote6ka hrana, ne qde dori i krenvir6i, samo tova, no ne izglejda da e bolno. Povedenieto mu e normalno. Ima dostyp do banqta, no tam ne ostavqm sydove s voda. A tova za kojata 6te go proverq vednaga ( ne go znaeh). Blagodarq mnogo!



Тема Re: koteto mi sprq da pie vodaнови [re: fortuna_]  
Авторmurcon (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 08:58



Dobre, blagodarq mnogo za syveta!



Тема Re: koteto mi sprq da pie vodaнови [re: murcon]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 12:10



Моят котарак като си го взех пиеше вода от тоалетната. Доста дразнещ за мен навик. Ама какво да го правя. :)



Тема Re: koteto mi sprq da pie vodaнови [re: emetic]  
Авторmurcon (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 13:18



Ami az kato go vzeh be6e na 40 dni i si pie6e vodi4ka normalno, daje pove4e ot normalno, no qvno trqbva da go sleda po vnimatelno kakvo pravi :).



Тема Re: koteto mi sprq da pie vodaнови [re: murcon]  
Автор PanTer ()
Публикувано30.05.05 13:59



Просто е невъзможна да не пие вода. По-скоро не го забелязваш.
Остави му още една паничка, на която също сменяш сутрин и вечер водата на друго място в къщата. Това винаги помага.
И не му давай човешки консерви (ако рибните, които му даваш са такива).



Тема Re: koteto mi sprq da pie vodaнови [re: PanTer]  
Автор murcon (непознат )
Публикувано30.05.05 15:54



Ok, 6te napravq vsi4ko za koeto me syvetvate, no toj e mnogo kaprizen s qdeneto i napravo se vijdam v 4udo za hraneneto, kakto spomenah ne iska da qde specializirana kote6ka hrana pod kakvato i da bilo forma.
Blagodarq mnogo!



Тема Re: koteto mi sprq da pie vodaнови [re: murcon]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано30.05.05 16:37



Това, че не яде котешки гранули или консерви - даже по-добре ми се струва
Преди години нямаше такива храни, а сега често чета за заболявания в резултат на еднообразно хранене с гранули От общата храна е добре да се избягва суровите месни (месо, дреболии, риба), колбаси със силни подправки, както и консерви - заради консервантите в тях При мъжките котараци също е добре рибата да се ограничава Кренвиршите не ги яде , защото сигурно не са от месо Пуешката шунка (или филе) е на цената на кренвиршите и сигурно ще я яде Слагай му по малко различни неща - котето ще си покаже какво му харесва Попарка с млекце, със сосчето от сготвено ядене, сиренце,безсолна извара, варено яйце, зеленчуци от манджичка - морков, зелен фасул




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.