Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 14.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема "Любовта на една майка към нейните деца"  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано06.06.05 17:41



Във връзка с публикуваната информация в "Женския клуб" относно изоставянето на новородени деца, искам да ви предоставя нещо за четене, което мен лично ме накара да се замисля за любовта и жертвите, които една майка трябва да прави ежедневно...
Мисля че любовта и саможертвата е заложена в сърцата и на хората и на животните...


(следващата статия бе публикувана в списание "Пробудете се" - брой Януари-Март 1997 г., изд. на "Watchtower Bible and Tract Society"; снимката е предоставена от "Дружеството за защита на животните за Северното крайбрежие ")

"Любовта на една майка към нейните деца"

Тя беше просто една бездомна, късокозинеста, безименна котка с пет котенца, която се опитваше да оцелее по бедняшките улици в източната част на Ню Йорк. Тя се беше настанила в един разнебитен, изоставен гараж, изложен на чести пожари с неясен източник. Тя претърсваше квартала за изхвърлени остатъци от храна, за да е в състояние да изхрани своето растящо потомство.
Всичко това беше на път да се промени на 29 март 1996 г. в 6 часа и 6 минути сутринта. Един такъв пожар бързо обхвана гаража. Домът на котешкото семейство беше в пламъци. Пожарна команда N175 пристигна бързо и скоро овладя буиния огън. Дейвид Джанели, един от пожарникарите, чу писъците на котенца. Той намери три от тях до самата сграда, друго на три четвърти от пътя до отсрещната страна на улицата, и петото на тротоара. Котенцата бяха прекалено малки и не биха могли да се спасят сами. Джанели забеляза, че изгарянията на всяко следващо котенце ставаха все по-тежки - явно някои са чакали по-дълго да бъдат спасени, тъй като майка им ги е изнасяла едно по едно.
Ето как нюйоркският вестник "Дейли нюз" от 7 април 1996 г. съобщава за това как беше намерена майката и за нейните грижи за децата й: "Джанели намери майката, свита от болка на едно празно място наблизо, и гледката натъжи сърцето му. Клепачите и бяха подути и затворени от дима. Възглавничките на лапите сериозно обгорени. Тя имаше ужасни изгаряния по муцуната, ушите и краката. Джанели намери един празен кашон и внимателно настани в него майката и котенцата й. 'Тя дори не можеше да си отвори очите - казва Джанели - Но докосваше котенцата едно по едно с лапата си, за да провери колко са.'"
Когато те пристигнаха в местното Дружество за защита на животните, положението беше критично. Разказът продължава: "Бяха използвани противошокови медикаменти. На смелата котка поставиха интервенозна система с антибиотик. Върху изгарянията й внимателно бяха нанесени антибиотични кремове. После тя бе поставена в кислородна камера, за да се подпомогне дишането й, и целия екип на Дружеството за защита на животните следеше със затаен дъх какво ще стане... След 48 часа героинята вече можеше да сяда. Подутите и очи се отвориха и лекарите установиха, че зрението й не е засегнато."
Сега се замисли малко.
Опитай се да си представиш тази смела майка, с нейния естествен страх от огъня, да влиза в изпълнената с дим, горяща сграда, за да спаси своите маукащи деца. Ако беше влязла дори само веднъж, за да изнесе своите малки и безпомощни котенца, вече би било невероятно; но да направи това пет пъти, и всеки път да изпитва болката от допълнителните изгаряния по лапите и муцуната си - наистина е трудно да си го представи човек! Смелото животно беше наречено Скарлет (Алена), защото кожата на обгорелите места беше алено червена.
Когато Дружеството за защита на животните за Северното крайбрежие разпространи по света тази вълнуваща история за майчината любов, отвсякъде започнаха да се обаждат по телефона. Повече от 6000 души - дори и чак от Япония, Хонландия и Южноафриканската република - се обадиха, за да питат за състоянието на Скарлет. Около 1500 души предложиха да вземат Скарлет и децата й, за да се грижат за тях. Едно от котенцата по-късно умря.
Скарлет развълнува сърцата на много хора по света. Това те накара да се запиташ дали сърцата на милионите майки днес, които се оттървават от децата си, докато са още в утробата им, или малко след раждането, не са смутени от примера на Скарлет за майчина любов.
"

www.bullmastiff.hit.bg

Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано06.06.05 17:57



Като гледам как нашата мама блаженно и самодоволно се изтяга до бебетата си, тръгнах с нагласата, че ще прочета някаква забавна история, а то какво било... Ужасяваща история Горкичката... Това се казва героиня.
Макар че съвсем не съм против абортите, и даже ми стана гадно, че използвате жестоката история на котето в защита на тезата си...

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано06.06.05 18:06



Това, което най-силно ме впечатли е желанието на пожарникарите да спасят котета (след разбира се това как маца е спасила котачетата). Нали се сещате в БГ какво щеше да стане - щяха да я убият, за да не се мъчи - ако са "жалостиви" пожарникарите или другите хора от екипа.

Колкото до прокламацията против абортите - мястото на това не е тук! Но историите са като огромно поле - всеки намира, каквото му харесва...

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: atteh]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 18:56



Vuzprieh tazi potresava6ta istorija pove4e kato istorija za samojertvata i za maj4inija instinkt i obi4.Naistina e pokurtitelno i prosulzjava6to da pro4ete6 podobno ne6to.Kato gledah naskoro 2 svraki s kakvo staranie i s kolko neumoren trud i vzaimopomo6t postroiha gnezdoto si na durvoto otsre6ta,a i kato 4eta podobni istorii za jivotni,vinagi se ubejdavam kolko nepoznat i vinagi iznenadva6to-vuzhititelen e jivotinskijat svjat.Kolkoto do abortite v 4ove6kija svjat,tova e druga tema...



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 10:54



Гледахте ли предаването "Господари на ефира", в което малките кученца бяха избити пред очите ви в лозенската скотобойна. Кученцата са от моя район. Майка им е била домашно куче. Кротка и безобидна. Жената, която се грижи за майката и кученцата ми разказа, че нейни съседи извикали кучкарите. Тя не е знаела. Познала ги на екрана ... Как ги убиват ...
Жената плачеше. Беше безкрайно късно. Самата тя е заплашвана със саморазправа.
Безкрайна мъка ...



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: Бoнбoн]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано07.06.05 11:02



:'(((((((
саморазправа ще има



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: Бoнбoн]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано07.06.05 11:04



Егати ужаса!!!!!

Не мога да разбера защо в София не се разреши проблема като във В.Търново, например. Там има доста бездомни кучета, които са кастрирани и с маркер на ушето. Кесат си незакачани от никой!!! Пекат се на слънце и хората ги хранят.

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: atteh]  
Автор ike ()
Публикувано07.06.05 11:31



сори atteh
нали знаеш MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND.
Ако се реши "проблема", държавата няма да дава по 500 000 лева
на убийците. Проблем няма, проблема го правят точно тия
на които им се плаща да го решават. Прибират кастрираните кучета
а на тяхно място (природата не търпи празно пространство)
се появяват 2 пъти повече кучета. В медиите като няма земетресения, война
или цунамита за да се продават почват да си измислят разни изстории
за бесни кучета, за улични кучета дето разкъсват жени, после се оказва,
че са домашни след това половината домашни другата половина улични
след това се оказва че не било точно така ами половината са били вълци другата половина гладни извънземни. Ами и весникарите обичат парите какво да се прави. Ако се закрият тия "приюти"(касапници) проблема ще се реши от самосебе си.




Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: ike]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано07.06.05 11:42



работата е че проблема няма как да се реши от само себе си. така че се получава малко "хем сърби хем боли", или казано иначе-с тях зле, без тях пак зле.
кучетата трябва да се намалят постепенно. най лесно това може да стане с масова кастрация за кратък период. мисля че за една година може да не остане некастрирано куче в софия. за следващите 10 години наличната популация естествено ще се свърши и така накрая ще останат само единичните приходящи бройки от околните села. и пак ще получават некви кинти ама верно няма да са толкова.

The brave are always the first to die

Редактирано от MANUS на 07.06.05 15:51.



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: MANUS]  
Автор ike ()
Публикувано07.06.05 11:59



MANUS
в София има доста хора дето се чудят какво да си правят парите
та тия хора си купуват елитни кучета за по 1000(лв,Е)
след 1 - 2 години кучето не е кученце, не е модерно, омръзва, досадно е да го
разхоздаш по няколко пъти на ден, не ти се занимава и т.н. И се получава
грозната картинка голямо добре охранено коли се скита немило недраго
цялото в кал и гледа жално жално. 2 кучета за 2 години могат да направят чудеса там кадето няма други кучета. За кастрирането сигурен ли си
че тези които го правят в един момент няма да им писне и хайде резни малко от ухото и давай следващото(незнам дали се сещаш за случея за кастрирано женско куче което най-редовно си раждало кученца). Виж то проблем
просто няма, трябва само да си го оставим и просто да не ги закачаме.



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: ike]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано07.06.05 12:16



Ике, прав си!

Работата е там, че неправителствените организации за защита на животните (или повечето от тях) са неконтролируеми какво правят със средствата за кастрация, които са спечелили по разните му там проекти.

Всичко е въпрос на отговорност! Трябва да има доброволни организации, които се занимават с контрол на НПО-тата (неправителствените) в това отношение. Няма да ти кажа за какви кинти става въпрос по тези проекти! Някой да е чувал за 50 лв. цена при ветеринар за кастрация на мъжкарче?!? Не, нали... Е, те декларират такива цени (или поне някои от тях, да ме извинят НПО-тата, които съвестно си вършат работата, дай боже да има такива)...

Сори за оф-топика, клубът ни е за котки, ама нещо понабрах!!!

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: atteh]  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано07.06.05 12:17



Това което и мен ме впечатли е любовта и саможертвата, последното нещо, което исках е да правя "прокламации против абортите" - това е личен избор на всяка жена...
Аз съм взела своето решение (и отговорност) относно ценността на човешкия живот още от най-ранна възраст... Дори и изоставянето на новородени деца (в домове) бих разбрала, но не и "прокламациите" за убийства на новородените деца, защото самотни майки не можели да ги гледат (това се обсъжда в "Женския клуб"), но пак казвам не това бе мотивът ми да пусна тази тема тук!
Мотивът ми бе да покажа любовта и героизма на едно животно (!!!), милосърдието на хората, които са се погрижили за него...
...и само мога да се надявам това да е докосналo сърцата на всеки един от ВАС, които сте го прочели... и дано това да ни е направило по-добри хора!


Поздрави,
Марта



www.bullmastiff.hit.bg

Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.06.05 12:22



Отговорила съм ти в домашни любимци.
Искам да ти кажа - добре дошла тук! Надявам се и да останеш. Има нужда от хора от като теб
И се надявам клубчето да стане по-уютно място отколкото е сега.



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано07.06.05 12:22



ок, да речем, че е така

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: ... i za bezdomnite ku4etaнови [re: atteh]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 12:51



Za sujalenie,i az spodeljam poslednite mnenija.Postojanno se podstrekavat neljubitelite na ku4eta s tova kolko skupo e na ob6testvoto da se kastrirat,obezparazitjavat i t.n. bezdomnite ku4eta,tvurdi se,4e tova se pravi,a vsu6tnost kude i v 4ij djob otivat parite,otpusnati za takava dejnost,sled kato ku4etata ne se predlagat za osinovjavane,kastrirani i obezparaziteni,a vednaga ili na sledva6tija den se ubivat,NIKOJ NE PITA?!!I uvi,samo edni "Gospodari na efira" ne stigat da razbudjat 4ove6koto ...I naj-gadnoto e,4e goljamata 4ast ot ku4etata
me se i evtanazirat po humanen na4in...



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: PanTer]  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано07.06.05 12:53



Благодаря за поканата...
Основно съм в клуб "Кинология" и "Булдог", а и "Настоящи и бъдещи майки" (имам 10 мес. син), но ще наминавам да попрочета и тук полезни неща, щото заедно с булмастифите си отглеждам и една вече 8 г. полуперсийска котка (имах от нея 5 котила с по 4-5 котета ) и една нейна дъщеря на 1 г. (2/3 персийка), а също така и папагал-корели и 3 червенобузи костенурки.
Въобще от дете все спасявам някое животно (от таралежи през кучета и котки та до гларуси) ... На 11 г. сама бях спасила цяло котило 4 котета на около 10 дни и всичките оцеляха Що литература съм изчела още в детска възраст...



П.С.:Видях мнението ти в "Домашни любимци" и там също добавих "уточнението", за да предотвратя погрешните тълкувания...

Редактирано от m_dyakova на 07.06.05 15:30.



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано07.06.05 13:10



В отговор на:

Това което и мен ме впечатли е любовта и саможертвата, последното нещо, което исках е да правя "прокламации против абортите" - това е личен избор на всяка жена...
Аз съм взела своето решение (и отговорност) относно ценността на човешкия живот още от най-ранна възраст... Дори и изоставянето на новородени деца (в домове) бих разбрала, но не и "прокламациите" за убийства на новородените деца, защото самотни майки не можели да ги гледат (това се обсъжда в "Женския клуб"), но пак казвам не това бе мотивът ми да пусна тази тема тук!
Мотивът ми бе да покажа любовта и героизма на едно животно (!!!), милосърдието на хората, които са се погрижили за него...
...и само мога да се надявам това да е докосналo сърцата на всеки един от ВАС, които сте го прочели... и дано това да ни е направило по-добри хора!

Поздрави,
Марта




Много сладки котета показваш

За другото не само, че според мен не си права, но и ме изумява как може да родиш едно дете и да го изоставиш в дом? Никой ли не е гледал дечицата по домовете как страдат? Забелязали ли сте погледа им? Що за живот е това да отраснеш с комплекса за "отритнат от обществото"? Не е ли най-хубавия спомен от един живот детството, а какъв спомен от детството имат тези деца? Категорично съм против изоставянето на деца или лошото отношение с тях. Едно дете трябва да е на първо място желано и обичано, след това всичко останало. А ако не е обичано, след това то рядко става човек. Не си мисли, че говоря така, защото не обичам децата, напротив - обожавам ги и ги смятам за най-важното нещо в живота, но трябва да се появяват на бял свят само когато са искани и само когато могат да им се усигурят нормален живот в нормална обстановка.

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.

Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.06.05 13:18



Ще се радваме да те виждаме и тук



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: netcat]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано07.06.05 14:23



да не се отклоняваме от тематиката на форума и казвам това не защото се правя на модератор а за да не започна да говоря и аз по повдигнатите въпроси защото имам много какво да кажа и ще стане много мътна и кървава. съгласен съм че трябва да се искат децата и да се гледат с любов но много неща не зависят от нас. и често искани деца страдат много от липса на обич...

The brave are always the first to die


Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: netcat]  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано07.06.05 15:27



Охххххх... явно трудно се разбираме...
Виж за какво става въпрос (прочети мненията в тези клубове и се надявам да ме разбереш правилно):






На извиненията, че сте ме разбрали погрешно (понеже не се познаваме) - не държа... А ако искате да дискотирате по тези теми - нека да е там в тези клубове...
И понеже последното нещо, което искам е да разводнявам темите в клуб "Котки" с теми, който са за друг клуб - бих разбрала и МОДЕРАТОРА, ако след като прецени, махне поставената от мен тема от клуба...
И пак повтарям:
"Мотивът ми бе да покажа любовта и героизма на едно животно (!!!), милосърдието на хората, които са се погрижили за него...
...и само мога да се надявам това да е докоснала сърцата на всеки един от ВАС, които сте го прочели... и дано това да ни е направило по-добри хора!
"

Успех на вашия клуб!
Марта

www.bullmastiff.hit.bg

Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.06.05 15:34



Е,та, глупости сега. Защо трябва да ти се маха темата?
Тази котка е просто прекрасна. Изобщо - животните са прекрасни. Откъде на къде ще се маха темата?
Освен това темата си е точно котешка
Мисля, че не гледате в правилната посока.
Всичко, което виждам аз е една бжествена котка, която е превъзмогнала страховете си в името на поколението си. А това е нещо прекрасно!!!



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: PanTer]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 15:52



Po povod tazi trogatelna i udivitelna istorija se setih za edna druga,su6to s kotki-ne tolkova dramati4na,no su6to prekrasna.Iska mi se da vi ja razkaja...Predi dosta vreme putuvahme s kola prez Ungarija.Ve4erta preno6tuvahme v edin priaten motel blizo do Budape6ta i na slledva6tata sutrin sednahme na otkritata terasa kum restoranta na motela,za da zakusim.Po edno vreme kum masite se pribliji o4evidno mlada,no i vidimo pregladnjala kotka.Pogalih ja i posle i dadoh salam4eta i sirene.Koteto si hapna,poo4isti si kozinkata na slunce i sled malko se izgubi njakude v hrastite.Sled okolo 5-10 min.,dokato o6te piehme kafe,kotkata se pojavi,nosejki v usta suvsem muni4ko kote.Dojde pri masata ni,postavi go na zemjata,blizna go,pogledna kum nas i sled malko pak go otnese.Sled o6te suvsem malko vreme po su6tija na4in pristigna ,zahapala za nemo6tnoto vratle drugo bezpomo6tno,slepi4ko kote i po su6tija na4in go ostavi za malko pred nas,sled koeto pak go otnese.Izminaha njakolko minuti i kotkata se vurna tozi put sama,legna v blizost do masata ni i sjaka6 dovolna se iztegna na pripek...Bjahme porazeni.Ne znam kakva be6e to4no idejata i,no imam 4uvstvoto,4e tova be6e udivitelna projava na njakolko kote6ki 4uvstva-maj4ina gordost(pokazvaneto na malkite),blagodarnost,4e sme ja nahranili i demonstracija,4e i e bilo mnogo nujno,poneje si ima malki.Ne bjah vijdala dotogava ne6to podobno...



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: Josefine]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.06.05 15:56



Да, историята ти също е прекрасна
И аз мисля, че е било точно така. А това за вас е наистина огромна чест - тя ви се е доверила като ви е показала бебета си, вярвала ви е



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: PanTer]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 15:58



I az taka go po4uvstvah...



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: Josefine]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано07.06.05 16:19



твоята история пък ми напомни на мен нещо. В Етрополе, една котка която дори не беше наша, само я хранехме. Много щуро същество - гонеше да бие всякакви кучета.
Та тя бременността си я изкара с ннас лятото. Започна да ражда директно на терасата, с много оплакване, мъркане и т.н. Ражда котенце директно при нас , захапва го за врата и го отнася да го скрие. После следващото. Едното трябваше да го пазя да не падне от терасата, докато тя бе заета да се гали на майка ми. Страхотна котка. Предполагам че вече не е жива. Но 8 години за дворна котка е нещо рядко срещано.



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 16:59



Moje bi trjabva da otvorim tema "Udivitelni kote6ki istorii"...



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: Josefine]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано07.06.05 17:02



много са :))))
само че - трябва нещо да напомни за да се сети човек
уффф
само че тоя клуб как ме разсейва от работа - не е истина :)))



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано07.06.05 17:11



аз мисля че в сесийно време е добре да го закриваме

The brave are always the first to die


Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: MANUS]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано07.06.05 17:14



мда, маи маи ;)



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано07.06.05 19:45



Нее, този клуб ни пренася в друг свят - понякога хубав, понякога не толкова... но различен от света, в който работиш.

Казах вече на един от вас - ще започвам и аз нова работа (леле колко новоработници има сред нас) и много ми докривява като си помисля, че няма да мога да влизам когато си искам . Ама ще му намеря "колая"

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: atteh]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано07.06.05 20:10



успех
пък ако ти трябва помощ да заобиколиш правилата на новата работа свиркай



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: Josefine]  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано08.06.05 16:38



Ето и едно мнение от клуба на "Майките" (а там пък какво "движение" на темите има не е истина!!! Кога гледаме бебетата и работим не зная...) :

Тема:"Една историйка и от мен" [re: m_dyakova]
Автор: "sisislava" (маминка)
Публикувано 08.06.05 01:05

Майка ми не веднъж е разказвала за една случка с котката й, когато се заговори за интелекта на тези животни.

Разказва как няколко дни след едно от ражданията на котката, тя се разболяла доста сериозно. Първите дни всичко било нарад и тя си кърмела котетата. Но като се разболяла така зле, два дни почти не ставала от кошарката си. На третия ден сутринта котката с усилия понесла едно по едно котетата и ги оставяла пред вратата на спалнята на майка ми. После се върнала в кошарката си и легнала без да помръдва няколко дни.
През това време майка ми хранела котетата със спринцовка.
Майка ми казва, че почти била сигурна, че котката нямала да оживее, но тя взела че се оправила и после без проблем пак си взела котетата да си ги кърми и отглежда.


Аз нямам думи....



Редактирано от m_dyakova на 08.06.05 16:39.



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор PanTer ()
Публикувано08.06.05 16:55



За кого - за жената, не повикала лекар за котката или за котката?



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано08.06.05 19:33



Котката мисли за котенцата, но кой мисли за котката? Ужас...и аз нямам думи

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: PanTer]  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано09.06.05 15:55



Ами незнам - може и да е повикала... това е историята... не става ясно, нали?
Но котката... ехххх, май винаги са по-умни от нас хората...



www.bullmastiff.hit.bg

Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: netcat]  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано09.06.05 17:30



A това май е за този клуб (отколкото за този на "бъдещите майки" ), нали?!



www.bullmastiff.hit.bg

Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор PanTer ()
Публикувано09.06.05 17:36



То май всички животни са по-умни от нас



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано09.06.05 17:39



мен тая снимка малко ме дразни



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 18:22



Malko mi e pritesneno i za dvamata kato gledam tazi snimka...



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 11:01



Страхотни статии и снимки пускаш!Но защо ли ми е толкова позната тази снимка!?Може би,защото я имам почти същата с малкия и стария ми котарак,но нямам скенер да я кача.Опашката на котката е най великото творене за децата,и първото нещо,което съм хванала когато съм проходила е точно тази част и затова сигурно толкова обичам котките.




Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано10.06.05 12:22



"Свят - като цвят..." - както се казваше в един стар български филм...
Аз май гледам на света доооооста по-положително (чак отчайващо) и с чувство за хумор, а и не се вземам много на сериозно...
А тази как ти се струва?

www.bullmastiff.hit.bg


Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: Keти]  
Автор m_dyakova (Marta)
Публикувано10.06.05 12:30



И на мен ми е много позната...
Но 8 годишната ми котка е по-умна (за сега ) от 10 мес. ми син и търпи... Това не означава, че толерирам агресията...
Но нека да се замислим, как котките-майки си играят с малките си?! Нима котетата не изпробват за пръв пит зъбите и ноктите си върху най-подходящия "противник"... мама?! А тя милата търпи ли, търпи...
- особенно при по-големите котки... въпрос на оцеляване е малките да развият уменията си за "fight with tooth and nails"

Редактирано от m_dyakova на 10.06.05 12:36.



Тема Re: "Любовта на една майка към нейните деца"нови [re: m_dyakova]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 20:13



Tazi snim4ica s patenceto i rijavoto sladur4e e supper-sladka!



Тема edna tajna istoriqнови [re: Бoнбoн]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 17:02



imahme ulichna kotka, celiq blok se grijeshe za neq i kotilata i v prodaljenie na 7-8 godini. edno ot malkite i beshe otanalo pri neq. ta dvete bqha neprekasnato zaedno. malkoto beshe na okolo 3-4 godini. bqha hubavi, zdravi kotki, radvaha vseki, nikoj ne se oplakvashe ot tqh, dori pochti vsichki kato se pribiraha se spiraha da gi pogalqt. za edna ot vazrastnite sasedki, koqto si nqmashe nikogo, bqha napravo kato deca. edin den se pribirah i namerih po vazrastnata prosnata na zemata, okarvavena... po kasno razbrah che sa minali hora s golemi kucheta i sa gi pusnali srestu kotkite, malkata imashe v tova vreme kotilo... sled smartta na majka i otkaza da qde, po celi nosti se chuvashe da mquka, izmarshavq i umrq (spored men ot maka po zagubata) ostanaha malkite, koito otgledahme...



Тема Re: edna tajna istoriqнови [re: x]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 17:16



Edna tvurde tujna istorija i naj-verojatno tozi sjujet se povtarja na mnogo mesta,po mnogo ulici,v mnogo gradove...Blizo donas su6to sum 4uvala,4e ima takiva ku4epritejateli,koito vuzpitavat u ku4etata si agresija 4rez nasuskvane sre6tu kotki ili bezdomni ku4eta.Vinagi sum se 4udila kak moje da gleda6 jivotno i surceto ti da e zaklju4eno za drugite jivotni,no javno sum mnogo naivna.A za primitivnoto suznanie,jestokostta i vojnstva6tata prosta6tina na tezi,koito jaduvat nevinna kruv,daje ne mi se govori...Naj-jalkoto za men e ,4e jiveem v ob6testvo,koeto nedostatu4no se vulnuva ot sudbata na jivotnite(te ot sudbata na blijnite si ne se vulnuvat koj zanae kolko,ta...)i njama koj da tursi otgovornost na izvur6itelite na podobni gadosti.A reakcijata na strada6tite ot muka po zagubenija partnjor ili dete jivotinki,samo dokazva o6te po-ubeditelno,4e e prestuplenie da posegne6 sre6tu su6testvo,koeto osven,4e i to e Bojie suzdanie,no i 4uvstva,strada,izjivjava radost,bolka,muka...



Тема Re: edna tajna istoriqнови [re: Josefine]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано12.06.05 01:03



Наивна си... Обожавам добродушните и възпитаните кучета, но знаеш ли че е масова практика при бойните породи да се обучават с котета или с бездомни кучета, и последните, разбира се умират по най-жесток начин Пълна отврат! Моля се, кога най-накрая ще се появят закони за защита на животните и в тази страна.....

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.