Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 17.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано27.04.05 09:08



Много съм разстроена и ви моля да помогнете със съвет! Котката ми има 4 котенца на 2 седмици, току що прогледнаха. Но от вчера котката я няма, виках я цяла вечер и тази сутрин преди да изляза, но не се появи. Вече си мисля, че някой я е убил. Искам да спася котенцата, но знам, че е почти невъзможно, а са толкова хубави. Знаете ли с какво мога да ги храня и как да ги спася?
Много ще съм ви благодарна ако ми дадете някакъв съвет!



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:26



Няма нищо по-лесно от това да отгледаш малки котенца. Успокой се! Моите 6 килограмови котаци /и отгоре/ съм ги отгледала от слепи мишлета на една седмица.
1.Купи си от аптеката две спринцовки от 2-3 кубика /без иглите, разбира се/. По-големите са трудни за боравене.
2.Купи им и добро сухо мляко.
3.Приготвяш млякото с телесна температура. Нито по-студено, нито по-горещо. За целта капваш малко върху опакото на ръката. Като за бебе.
4.Напълваш спринцовката с млякото.
5.Капваш от млякото върху муцунката на котето и го оставяш да го оближе само. Така ще разбере, че спринцовката не е страшна и ще ти позволи да му отвориш устенцата.
6.Спринцовката се държи отстрани на устата на котето, ако я поставиш срещу нослето, има вероятност мъничето да се задави.
7.Впръскваш с буталото малко мляко и изчакваш котето да преглътне. После пак.
Постепенно ще усетиш ритъма, с който котето преглъща и всичко вече ще е лесно.
8.На малко коте за едно хранене са достатъчни около 2-3 кубика мляко от спринцовката.
Сега ще са много гладни и може би е добре да им дадеш само толкова мляко. После сами ти показват когато са нахранени. Просто отказват повече да гълтат.
9.Като ги нахраниш, оставяш ги да спят на сухо, меко и топло местенце. За тази цел използвах успешно волиера за вълнисти папагалчета. Поне знаех къде ще ги намеря със сигурност, щото се разпълзяват наоколо и е опасно за тях.
10.Спят 2-3 часа. Напишкват се и писват. Следва почистване и пак хранене.
11.Добре е да ги погалваш по коремчетата, както би правила майка им с езичето си.
12.С това привършва цикъла. Повтаря се на всеки 2-3 часа. Ако не пазиш тишина, може и по-често.
Честити бебета. Сега ти си им майката.
Дано истинската майка се завърне!
Пиши как се справяш. След мен ще се включат и други със съвети. Успех!
Сега действай бързо!



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано27.04.05 10:28



Първо и много важно дръж ги на топло. Като ги оставяш да спят върху одеалце под което има шише топла вода. Много е важно през повечето време да са на топло.
Хранят се с най обикновено краве мляко от магазина, от тези за директна консумация без многото консерванти(да не са тези със срок на годност от половин година). Аз мойте ги хранех със капкомер със тъп връх. На хртанене не даваш повече от колкото пият доброволно, по добре е да са малко гладни от колкото преяли. А да, млякото се дава с телесна температура(като за бебе предполагам), аз го правех като го държах в паничка с топла вода докато ги храня. Също така не ползвай една бутилка мляко повече от ден и половина, два, т.е. изпивайте я вкъщи или нещо друго я правете но не давай на малките старо мляко, те са много по чувствителни от хората. Също така не му добавяй сухо мляко или вода, не е добре за котетата. Друго с което можеш да ги храниш след като вече са прогледнали е пилешко месо от бутче, сварено. Къса се на дребно и им се дава, може и в млякото. Може и да го пасираш ако имаш с какво и тогава ще е удобно да е с млякото.Пилешкото месо по веднъж на ден като начало.
И най важното - разстривай им коремчето. Как става номера - с галещи движения и съвсем леко(за да не ги нараниш) натискане се минава с ръка от средата на коремчето до края му. Така по около 10 минути за коте, най добре малко след ядене. След това с мека хартия(тоалетна примерно) с леки галещи движения им се разтрива дупето - това още около 10 минути за коте но внимаваш да не им протриеш дупето, можеш да мокриш хартията с топла вода, но после трябва да подсушиш котето. Та с това упражнение трябва да се изпишка и изака, пишкат по около 5-6 пъти на ден, и акат по около 2-3. Внимателно изпълнявай тези неща защото иначе края идва много бързо и много жестоко за котето/тата, когато не се гледат както трябва се получават възпаления а също и имат проблем с ходенето до тоалетна -т.е. изобщо не ходят и накрая се натравят от всичко събрано в тях. Майките ги лижат по много време така че трябва да симулираш нещо такова с рразтривки, много нежно се натиска, по скоро е галене, защото са много чувствителни.
И да след всичко това да ти кажа не се притеснявай, аз отгледах двама такива миналата година и сега са големи котараци.
ПП: Не забравяй топлото



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано27.04.05 11:08



Малко ме е страх да ги храня с краве мляко, защото преди 10-тина години имах едни котета, на които майка им също се беше изгубила и ги храних така, но се подуха и измряха всичките. Чувала съм, че кравето мляко е тежко за тях.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано27.04.05 11:12



Може и да си права за прясното мляко. Купи от аптеката адаптирано мляко за малки бебета (не знам дали има специализирано за котки във ветеринарните магазини/ клиники) - НАН, Мио-мил (Аптамил) или Нутрилон. Може да вземеш такова, което е за бебета между 0 и 6 месеца. Следвай инструкциите на приготвяне като за бебета...

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано27.04.05 11:28



Е гладала съм доста малки котета(има един град в който любимото им е да ги изхвърлят в реката), подували са се когато не съм ги разтривала и т.н. всъшност това което научих за тях го научих по доста жесток начин защото нямаше кой да ми съдейства за тях а бях малка. За подуването номера е в разтривките, задължителни са. Наскоро едно коте в друг форум хранено с адаптирано бебешко мляко се поду(гадна дума), ама обзалагам се че не е точно заради млякото Нз.
Не настоявам че тази рецепта е единствено добра или нещо такова. Просто разказвам своя опит за ситуацията.
Мойте ги отгледах на прясно краве, но тук други хора също дадоха доста добри съвети, така че избора е твой. Успех с дребосъците и искаме снимки.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано27.04.05 11:39



между другото котетата са си големички след като са прогледнали
така че страшно по всяка вероятност няма
каквото и да им даваш
да знаеш как се гледа коте на 1 ден полуодавено ...кофти историйка беше, обаче започна да расте и да става котка
само че аз бях малка и трябваше родителите ми да ме взимат, а не искаха котето ... баба ми обеща да го гледа ...
е котето умряло седмица след това, както и очаквах, просто кофти и сега като си спомня
уффф няма повече, обещавам, никакви гадни историки повече
просто ги разтривай и им давай каквото решиш, само внимателно
и за като поотраснат още малко(след седмица две) варено пилешко месо(вече цяло, няма смисъл от кълцане) и консерви за котенца до 1 месец
Стискам ви палци



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 12:07



Изхраних цяло котило от 5 котета с домашно краве мляко и нямах никакви проблеми.
НО, ВЕТЕРИНАРНИЯТ НИ ДОКТОР КАТЕГОРИЧНО ПРЕПОРЪЧВА СУХОТО МЛЯКО -
не се разваля, има по малка вероятност да се заразят с нещо и няма да се продрискат /с извинение/, което ще е фатално за тях.
Когато пиша тук, се съобразявам с лекарското мнение и гледам да не ви пробутвам моите експерименти, дори и да са сполучливи.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторПyxи (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 12:33



По принцип произвеждат специални млека за малки котенца. Но има ли в България не мога да кажа. Провери по вет.аптеки или зоомагазини. Има eдин руски форум котeшки, ако знаеш руски език ще намериш много информация http://www.forum.mau.ru



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.04.05 13:08



Има специално мляко за малки котета. Когато търсих за моите си намерих.
Успех с малките и кажи как се справяш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.