Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 25.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано27.04.05 09:08



Много съм разстроена и ви моля да помогнете със съвет! Котката ми има 4 котенца на 2 седмици, току що прогледнаха. Но от вчера котката я няма, виках я цяла вечер и тази сутрин преди да изляза, но не се появи. Вече си мисля, че някой я е убил. Искам да спася котенцата, но знам, че е почти невъзможно, а са толкова хубави. Знаете ли с какво мога да ги храня и как да ги спася?
Много ще съм ви благодарна ако ми дадете някакъв съвет!



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:26



Няма нищо по-лесно от това да отгледаш малки котенца. Успокой се! Моите 6 килограмови котаци /и отгоре/ съм ги отгледала от слепи мишлета на една седмица.
1.Купи си от аптеката две спринцовки от 2-3 кубика /без иглите, разбира се/. По-големите са трудни за боравене.
2.Купи им и добро сухо мляко.
3.Приготвяш млякото с телесна температура. Нито по-студено, нито по-горещо. За целта капваш малко върху опакото на ръката. Като за бебе.
4.Напълваш спринцовката с млякото.
5.Капваш от млякото върху муцунката на котето и го оставяш да го оближе само. Така ще разбере, че спринцовката не е страшна и ще ти позволи да му отвориш устенцата.
6.Спринцовката се държи отстрани на устата на котето, ако я поставиш срещу нослето, има вероятност мъничето да се задави.
7.Впръскваш с буталото малко мляко и изчакваш котето да преглътне. После пак.
Постепенно ще усетиш ритъма, с който котето преглъща и всичко вече ще е лесно.
8.На малко коте за едно хранене са достатъчни около 2-3 кубика мляко от спринцовката.
Сега ще са много гладни и може би е добре да им дадеш само толкова мляко. После сами ти показват когато са нахранени. Просто отказват повече да гълтат.
9.Като ги нахраниш, оставяш ги да спят на сухо, меко и топло местенце. За тази цел използвах успешно волиера за вълнисти папагалчета. Поне знаех къде ще ги намеря със сигурност, щото се разпълзяват наоколо и е опасно за тях.
10.Спят 2-3 часа. Напишкват се и писват. Следва почистване и пак хранене.
11.Добре е да ги погалваш по коремчетата, както би правила майка им с езичето си.
12.С това привършва цикъла. Повтаря се на всеки 2-3 часа. Ако не пазиш тишина, може и по-често.
Честити бебета. Сега ти си им майката.
Дано истинската майка се завърне!
Пиши как се справяш. След мен ще се включат и други със съвети. Успех!
Сега действай бързо!



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано27.04.05 10:28



Първо и много важно дръж ги на топло. Като ги оставяш да спят върху одеалце под което има шише топла вода. Много е важно през повечето време да са на топло.
Хранят се с най обикновено краве мляко от магазина, от тези за директна консумация без многото консерванти(да не са тези със срок на годност от половин година). Аз мойте ги хранех със капкомер със тъп връх. На хртанене не даваш повече от колкото пият доброволно, по добре е да са малко гладни от колкото преяли. А да, млякото се дава с телесна температура(като за бебе предполагам), аз го правех като го държах в паничка с топла вода докато ги храня. Също така не ползвай една бутилка мляко повече от ден и половина, два, т.е. изпивайте я вкъщи или нещо друго я правете но не давай на малките старо мляко, те са много по чувствителни от хората. Също така не му добавяй сухо мляко или вода, не е добре за котетата. Друго с което можеш да ги храниш след като вече са прогледнали е пилешко месо от бутче, сварено. Къса се на дребно и им се дава, може и в млякото. Може и да го пасираш ако имаш с какво и тогава ще е удобно да е с млякото.Пилешкото месо по веднъж на ден като начало.
И най важното - разстривай им коремчето. Как става номера - с галещи движения и съвсем леко(за да не ги нараниш) натискане се минава с ръка от средата на коремчето до края му. Така по около 10 минути за коте, най добре малко след ядене. След това с мека хартия(тоалетна примерно) с леки галещи движения им се разтрива дупето - това още около 10 минути за коте но внимаваш да не им протриеш дупето, можеш да мокриш хартията с топла вода, но после трябва да подсушиш котето. Та с това упражнение трябва да се изпишка и изака, пишкат по около 5-6 пъти на ден, и акат по около 2-3. Внимателно изпълнявай тези неща защото иначе края идва много бързо и много жестоко за котето/тата, когато не се гледат както трябва се получават възпаления а също и имат проблем с ходенето до тоалетна -т.е. изобщо не ходят и накрая се натравят от всичко събрано в тях. Майките ги лижат по много време така че трябва да симулираш нещо такова с рразтривки, много нежно се натиска, по скоро е галене, защото са много чувствителни.
И да след всичко това да ти кажа не се притеснявай, аз отгледах двама такива миналата година и сега са големи котараци.
ПП: Не забравяй топлото



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано27.04.05 11:08



Малко ме е страх да ги храня с краве мляко, защото преди 10-тина години имах едни котета, на които майка им също се беше изгубила и ги храних така, но се подуха и измряха всичките. Чувала съм, че кравето мляко е тежко за тях.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано27.04.05 11:12



Може и да си права за прясното мляко. Купи от аптеката адаптирано мляко за малки бебета (не знам дали има специализирано за котки във ветеринарните магазини/ клиники) - НАН, Мио-мил (Аптамил) или Нутрилон. Може да вземеш такова, което е за бебета между 0 и 6 месеца. Следвай инструкциите на приготвяне като за бебета...

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано27.04.05 11:28



Е гладала съм доста малки котета(има един град в който любимото им е да ги изхвърлят в реката), подували са се когато не съм ги разтривала и т.н. всъшност това което научих за тях го научих по доста жесток начин защото нямаше кой да ми съдейства за тях а бях малка. За подуването номера е в разтривките, задължителни са. Наскоро едно коте в друг форум хранено с адаптирано бебешко мляко се поду(гадна дума), ама обзалагам се че не е точно заради млякото Нз.
Не настоявам че тази рецепта е единствено добра или нещо такова. Просто разказвам своя опит за ситуацията.
Мойте ги отгледах на прясно краве, но тук други хора също дадоха доста добри съвети, така че избора е твой. Успех с дребосъците и искаме снимки.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано27.04.05 11:39



между другото котетата са си големички след като са прогледнали
така че страшно по всяка вероятност няма
каквото и да им даваш
да знаеш как се гледа коте на 1 ден полуодавено ...кофти историйка беше, обаче започна да расте и да става котка
само че аз бях малка и трябваше родителите ми да ме взимат, а не искаха котето ... баба ми обеща да го гледа ...
е котето умряло седмица след това, както и очаквах, просто кофти и сега като си спомня
уффф няма повече, обещавам, никакви гадни историки повече
просто ги разтривай и им давай каквото решиш, само внимателно
и за като поотраснат още малко(след седмица две) варено пилешко месо(вече цяло, няма смисъл от кълцане) и консерви за котенца до 1 месец
Стискам ви палци



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 12:07



Изхраних цяло котило от 5 котета с домашно краве мляко и нямах никакви проблеми.
НО, ВЕТЕРИНАРНИЯТ НИ ДОКТОР КАТЕГОРИЧНО ПРЕПОРЪЧВА СУХОТО МЛЯКО -
не се разваля, има по малка вероятност да се заразят с нещо и няма да се продрискат /с извинение/, което ще е фатално за тях.
Когато пиша тук, се съобразявам с лекарското мнение и гледам да не ви пробутвам моите експерименти, дори и да са сполучливи.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторПyxи (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 12:33



По принцип произвеждат специални млека за малки котенца. Но има ли в България не мога да кажа. Провери по вет.аптеки или зоомагазини. Има eдин руски форум котeшки, ако знаеш руски език ще намериш много информация http://www.forum.mau.ru



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.04.05 13:08



Има специално мляко за малки котета. Когато търсих за моите си намерих.
Успех с малките и кажи как се справяш



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: PanTer]  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано27.04.05 13:14



Преди малко ги проверих, спяха си спокойно, чак се чудя как издържат, без да се разреват вече цяло денонощие. Ще купя сухо мляко и ще започна със захранването, дано да се справя, иначе незнам дали ще издържа да ги гледам как умират.
Благодаря на всички ви за съветите, и че ме окуражихте.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 13:25



Засега няма никаква причина да измират!
Успокой се и действай!
Пиши ни как се развиват нещата.
Бъдете здрави!



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.04.05 13:33



Все пак провери първо по борсите и ветеринарите за котешко мляко, а докато проверяваш - попитай и за съвети.
Но най-важно си остава редовното изпишкване и изакване (масажа по коремчетата и дупетата с влажно, топло парче памуче например - прави го след всяко хранене, че не знам колко често трябва, но по-добре по-често, отколкото да се натровят), храната и топлината. А после ще трябва да ги учиш и с тоалетна, което вече си е сложнотия като помня как моите диваци я ядяха и колко зор видях да ги отуча от този им навик
Стискаме ви палци и чакаме новини



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: PanTer]  
Автор Ronin_de_Sofi (непознат )
Публикувано27.04.05 14:54



Малко късничко се включвам по въпроса, но виждам, че всичко, което може да се каже е казано. Аз самия съм гледал двечки едва прогледнали котета и знам колко е тежко. Мога да ти пожелая само успех и дано израстнат силни и големи котараци.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Ronin_de_Sofi]  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано27.04.05 15:12



Благодаря за подкрепата.
И аз силно се надявам на това.
Много ще ми стане ако загубя още котки, оня ден някой беше блъснал една годишната ми котка, която освен това беше и бременна, а вчера изчезна и майката на малките. Сякаш има някакво проклятие.

Редактирано от Perfy на 27.04.05 15:16.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано27.04.05 15:34



Започна ли с храненето? И всичко останало?



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.04.05 15:36



Прибери си ги, скъпа. Прибери ги, защото не знам за проклятия дали има, ама отвратителни хора - дал Господ



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано27.04.05 16:27



Преди малко се обаждах на майка, защото аз в момента съм на работа и не мога да съм при тях и тя ми каза, че ги е хранила, но много врещяли. Мисля, че това е нормално, докато свикнат.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 16:34



С какво ги е хранила?
Ако им е добре, няма да пищят.
Щом са нахранени, топло им е и са сухо - ще кротуват и спят.
Нещо им липсва!
П.П. Моля те, прибери си ги довечера и ги нахрани свястно.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано27.04.05 16:39



лошо :(((
няма ли кой да се занимава с тях?
отпуска?
остават 2 дни до празниците
след това ще са големи



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Бoнбoн]  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано27.04.05 16:40



Със сухо мляко, защото й разпечатах твоите инструкции и й ги оставих на обяд. Незнам дали 19-20 градуса са нормална температура за тях, защото в момента живеят на толкова.
И все пак нямам търпение да се прибера у дома да си ги видя.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано27.04.05 16:48



нормалната е 30 за 2 седмични
за всеки случай над 25



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 17:14



За градусите нямам представа. От опит зная колко трябва да е топло млякото /както при готвенето се получава - "на око"/.
Като ги нахранех, пищяха още малко и заспиваха. Писукането беше по-различно от това на гладно коте. Важно е също да се пази тишина. Едно отваряне или затваряне на вратата и ... писваха.
Може още да са гладни или са на мокро и студено. Ако са си напишкали постелката, дори нахранени няма да млъкнат.
Приготви им кашончета и стари дрехи за постелка и ги прибери тази вечер у дома на топло.
Тази нощ няма да спиш много, но в началото е така. После привиквате с навиците си и е по-спокойно.
Нали разбра, че ще се храните нощес и ще си сменяте постелките?
Сега остава да се учиш сама. Първия път нямаше кого да попитам, а се справих.
Пожелавам ти спокойна вечер. Аз ще мога да се включа пак сутринта.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Бoнбoн]  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано28.04.05 08:47



Вчера беше много забавно като ги храних, бяха толкова изгладнели горките, че смучеха здраво капкомера с млякото, май някои от тях изпапкаха повече отколкото трябваше, но после се успокоиха. Много дълго ги масажирах по коремчетата, докато не се изпишкаха всичките, само едно се изака обаче. Цялата процедура отне около час и половина, тъй като въобще не бяха мирни, пълзяха навсякъде и ми гризяха пръстите. После заспаха и не са се будили цяла нощ.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 09:43



Браво!!!Справяш се отлично.Продължавай така и скоро ще имаш четири голями и прекрасни котета!



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 10:32



Браво!
Бях сигурна, че ще се справиш!
Не ни забравяй и пиши какви бели правят малките.
Поздрави!



Тема :)нови [re: Бoнбoн]  
Автор Perfy ((ex "perf"))
Публикувано28.04.05 10:35



Скоро ще ви пратя и снимки даже.



Тема Re: :)нови [re: Perfy]  
Автор PanTer ()
Публикувано28.04.05 12:27



Това с акането ме притеснява. Днес трябва да успееш и с другите Аз така и не успях никога да ги изакам моите бебоци (правих опити да помагам на Туфито, че ми беше жал за нея )



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Бoнбoн]  
Автор33 (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 21:30







Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Бoнбoн]  
АвторAнreл (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 20:43



Гледаме изоставено котенце на около 20 дена.Всичко вървеше много добре .Но във един момент котето много се влоши.Стана като болно . Заведохме го на ветеринарен лекар и казаха че не може да се изпишква добре и да го масажираме.Ние правим това но то пак е зле.Задържа урина и изпада във кризи.Някой може ли да ме посъветва какво да правим.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Aнreл]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 22:33



Попитайте във ветеринарния форум на dog.bg -





Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор Dimsss (непознат )
Публикувано19.05.09 18:19



Вчера аз също намерих едно малко котенце - още слепичко. Съжалих го и го прибрах. Веднага разгледах съветите във форума и стриктно ги спазвам, но отето така и не успява да се изходи въпреки масажите по коремчето и дупето. Моля ви ако знаете някакъв друг начин, по който да му помогна ми кажете - не мога да гледам как умира





Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.04.10 23:28



Ако сте чели в темата Котката ми ще ражда всеки момент, Лори роди 3 котенца преди 3 дни
След първоначалния стрес покрай раждането все има някакъв повод за тревога

Сега едно от котенцата не спира да мяучи Лори също е разтревожена Преди час погледнахме в кашона и него го нямаше Чуваме го да писука от някъде и се оказа, че Лори се е скрила заедно с него на секцията зад възглавницата Явно иска да го отдели от другите две, които спят непробудно вече няколко часа А това не спира и не спира да мяучи Ох как да му помогна в събота вечер Не знам какво става Не може да се насучи ли, боли ли го нещо

Какво може да е бре хораааа? Гледам има си тумбаче, няма да е гладно мисля Утре за всеки случай ще купя сухо мляко Какво друго може да е?



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Ekna]  
Автор PipilotaViktualija ((+))
Публикувано25.04.10 16:13



В такива случаи консултация с добър ветеринар не е ли по- подходяща?



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.04.10 16:20



Офф, сега нещата са по-кротки. Нощес ги е пренесла и трите на това тясно местенце. Днес почти не излиза и те са спокойни.

Да де добър вет, ама в събота вечер, пък и добър ... Нищо, дано да се оправят нещата. Като гледам сега всичко изглежда наред.



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Dimsss]  
Автор Luchezara ()
Публикувано26.04.10 20:19



Доколкото съм чувала, задължително трябва няколко пъти на ден С ВЛАЖЕН пръст или някаква подобна материя (да имитира влажния език на майката) трябва да се масажира леко ануса, докато се изходи. Не знам, пробвайте като обвиете пръста си в памук леко напоен с ХЛАДКА вода и галете ануса на бебчо, докато се изходи. Така съм чувала, че се прави. Иначе не могат да се изхождат и умират. Пробвайте.






Тема помощнови [re: Perfy]  
Автор vese23 (непознат )
Публикувано27.04.10 23:33



ако някои знае нещто пожече за бабречна недостатъчност при котки и по точно при персииски мъжки нека разкаже. благодаря



Тема Re: ПОМОЩ!!!КАК ДА СПАСЯ МАЛКИ КОТЕТА?нови [re: Perfy]  
Автор Luchezara ()
Публикувано01.05.10 22:51



Как са бебетата?









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.