Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кожна болестнови  
АвторФeлиcити (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 01:26



Моля да ми кажете препоръчва ли се пълно остригване на котка при кожно заболяване? Ако да, къде се прави такова нещо? Става дума за участъци, на които се образуват нещо като лишеи и се препоръчва изскубване на козината. Бита е ваксина, но не помага особено и на места има празни участъци.



Тема Re: Кожна болестнови [re: Фeлиcити]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано18.03.05 06:56



Ако след поставянето на ваксината си забелязала влошаване на състоянието, значи че ще подейства. Иначе, ако са ти я поставили само с оглед и няма резултати, заведи си котето в някоя лечебница да му изследват от засегнатия участък проба. Но се увери, че имат лаборатория (или достъп до такава), защото може да го лекуват за едно, а да се окаже че е друго.

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: Кожна болестнови [re: Фeлиcити]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 16:02



Здравей!
Ако не са изследвали котката, а направо са пристъпили към лечение с ваксина, вероятно признаците са много характерни. Както си описала нещата, вероятно се касае за спори, а не за лишеи. Заболяването са казва микроспория. Поставя се ваксина лечебно или профилактично. Ако е за лечение, ваксината трябва да се повтори след 14 дни. След първата се очаква влошаване състоянието на котката, т.е. ако има петна стават по-големи, а ако няма - може да се появат.
Има и различни препарати за локално приложение - само върху петната с опадала козина. Например зоомикол спрей - пръска се еднократно през 3 дни. Или спорил - мехлем, който се прилага ежедневно. Има и други концентрати, които се разтварят във вода и се изкъпва животното.
Все пак аз не съм специалист. Каквото и да решиш да предприемеш, консултирай се с ветеринарен лекар и стриктно спазвай предписанията му.
За твое успокоение в момента има страшно много домашни кучета и котки с микроспория. Поне такова е моето наблюдение. Решила съм на моите котки превантивно да поставя ваксина. За кучето - ветеринарят ме разубеди.
Успех в лечението!



Тема Re: Кожна болестнови [re: Бoнбoн]  
АвторФeлиcити (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 16:07



Много ви благодаря. Точно това се случи - преди ваксината имаше едно мъничко петънце, след нея станаха три големи и много се уплаших. След една седмица ще го водя за втора ваксина. Дано всичко се оправи, че са много грозни петната. Сега дали ще порасне козината равномерно след това е другият ми въпрос или трябва да се стриже изцяло. Нямам опит, моля кажете още няколко думи



Тема Re: Кожна болестнови [re: Фeлиcити]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 16:11



Не ти трябва да стрижеш нищо. Много бързо им израства козинка. Хубаво е да мажеш петната от време на време(веднъж на ден-два) със спорил.



Тема Re: Кожна болестнови [re: Фeлиcити]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 16:15



Здравей, моята котка е с микроспория, имаше едно доста голямо петно, даже имам и пусната тема относно това, изследваха й козина за потвърждение, биха й 2 ваксини, след една седмица раната й се сви и вече е почти зарастнала, с коричка, която си пада от самосебе си.
Доколкото ми казаха, след първата ваксина, козината където е поразена от гъбите сама си пада.
Не са ми давали с нищо да я мажа.В понеделник (14-ти ден) сме за още една ваксина. Много съм доволна от ветеринарите ми.
И понеже за един месец често ходих - по техните думи, доста котки има с гъбични инфекции в момента.
Пожелавам ти по скорошно оздравяване.



Тема Re: Кожна болестнови [re: Фeлиcити]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 16:44



Козината пораства и нищо не личи.
Различните видове лекарства за външно приложение действат само върху кожата и козината. Спорите обаче, проникват и по-навътре в кожата. Поради тази причина само при локално лечение и респ. подобрение, след време може пак да се появат петна. Ваксината действа срещу спорите, които са проникнали и вътре в кожата. Ако петната се третират външно заедно с ваксината се предполага по-добър резултат, но може и само с ваксина.
За подстригването: Няма нужда. Ако е дългокосместа и състоянието й много се влоши консултирай се с ветеринарния лекар. В повечето ветеринарни кабинети практикуват и подстригване.
Аз вече си ваксинирах превантивно всички котки. Стискайте палци да не се появи нещо.
Ваксинирах и кучето, въпреки че е с дълга козина и не е застрашен.



Тема Re: Кожна болестнови [re: Бoнбoн]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 16:57



При нас ваксините не подействаха
може да не са били качествени ... :(



Тема Re: Кожна болестнови [re: emetic]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 17:15



Дано нищо не се появи.
С ваксините май се престарах, но сега се чувствам по-спокойна.
Все пак имаме три съседски кучета с микроспория, а котаците спят на постелката до кучето.
Всички бездомници са ни приятели - и кучета и котки. Не се пазим от тях. Напротив. Нали от време на време прибирам някой мъник у дома.
Жалко, че и за мен няма ваксина.

Май започнах пролетното почистване с животните.
Следва обезпаразитяване срещу бълхи.
После общата ваксина на най-малкия котак /декември м.г. беше болен и го поизоставих/. Вътрешното обезпаразитяване - за всички.
За кучето - баня, анална жлеза, уши и т.н.
Край няма!



Тема Re: Кожна болестнови [re: Фeлиcити]  
Автор Sue (търсеща)
Публикувано22.03.05 10:12



При нас го има ...предполагам същият проблем. Казвам предполагам, защото не го нарекоха микроспория, а просто гъбички. Симптомите са същите, пада козинката на петна на нашата маца. Водена е януари, биха й две ваксини конкретно за този проблем, мазахме я с някакво лекарство (не помня имена). Изтискаха й подопашната жлеза. Тогава петната се скриха. Но сега си има две нови и то в съвсем кратък период се появяват отново . Водих я снощи и пак ваксини, пак стискане на жлеза, обезпаразитяване, мазане и т.н....като доктора този път каза да са 4 ваксините, не само две (и отново през интервал от две седмици).
С две думи правим каквото можем...но искам да попитам има ли връзка с храната, или с нещо друго, с което да можем да подпомогнем този процес на оздравяване? Много ми се струва краткосрочно действието на тези васкини. А и сега ненормално много й се скубе като цяло козинката.
Препоръчват на всяка цена изтискване на жлезата всеки месец, защото се получавало нещо като самоотравяне, ако мога така да се изразя. Необходимо ли е толкова често да се прави, че мацето е невероятен звяр и няма да ви кажа каква борба е в кабинета и после не сме ли хапани и надрани отвсякъде . Тормозим я само животинката.
Стана доста дълго...но ако е някой по-компетентен и има повече опит моля за съвет и благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.